[e36 Compact] by Szymon

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

no to pogoda się zrobiła to czas przyszedł by zadbać o swojego Compiego ;)
W poniedziałek trochę pocięli mu panowie z warsztatu tłumik. Katalizator poszedł OUT, a zamiast tego wpadła strumienica. Miała być przelotówka ale nie pykło.
W ogóle to miałem w planie sprzedać na giełdzie resztki katalizatora ale jak się okazało nie było co sprzedawać :zdziwko: - rura była pusta :P na szczęście tylny tłumik nie był przytkany i obyło się bez dodatkowych kosztów ;)

Poza tym założyłem nowe koła. W sumie to myślałem że będzie źle wyglądał na 195/55/16 ale prezentują się dość spoko! Poza tym trakcja jest o niebo lepsza. W koleinach zupełnie inny samochód niż na 205! Nie żałuję zakupu! :mrgreen:
Obrazek


Dziś natomiast 4 h pucowanko :) Świci się jak przysłowiowe jaja psa :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na koniec, zagadka. Znajdź różnicę :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kanar
Zaawansowany forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 2012-06-02, 14:37
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Kanar »

zapalone światła na lewym zdjęciu :p
BMW E46 320d by Kanar
/viewtopic.php?t=16634
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Zdjęcia robione w dwóch różnych miejscach :shock: :570:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

na lewym moje VT kierunków i kratki w zderzak a na prawym zrealizowane :razz: Bardzo dobry mod ! Teraz trochę spuścić w dół autko :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Zapalone światła, Kirunki, felga ,uzupełniony halo ,i słabo widzę albo na lewym foto nie ma zderzaka w Oldstylu pospinanym drutami :wink: takie zmiany dostrzegłem :grin: :bmw:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

Na lewym auto brata bliźniaka, a na prawym auto brata bliźniaka lewego auta :mrgreen:

Takie wypucowane, że aż miło oglądać :mrgreen:

A na tym pierwszym zdjęciu masz otwartą klapę, czy jest "źle" spasowana? :???:
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

No nie wiedziałem że tacy spostrzegawczy jesteście! :grin:
Ale mi też podoba się ta zmiana, teraz jest taki bardziej stonowany :)
A co do gleby to chyba raczej nie będzie (bynajmniej nie w najbliższej przyszłości) bo kobieta mnie z domu wyrzuci :razz:

Ale przód przynajmniej wizualnie będzie o 4-5 cm niższy jak tę dokładkę jakoś spasuję :)

A Gabrielo tył chyba taki jest źle spasowany... poprzedni właściciel mi powiedział że on wypadku nie miał tym autem, ale po aucie widać że coś niedobrego się wydarzyło. Próbowałem to na zawiasach regulować i zamku ale no cudów nie zdziałam. Poza tym chyba klapa i zderzak są z innego modelu (wycieraczka tylna nie działa - nie jest podłączona [poza tym wycieraczka również idzie OUT], a w zderzaku zmieszczą się dwie rury).
Obrazek

P.s. jakiej średnicy jest otwór w klapie bagażnika na wycieraczkę?
Obrazek
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

8szymon8 pisze:P.s. jakiej średnicy jest otwór w klapie bagażnika na wycieraczkę?
A po co Ci to wiedzieć? :mrgreen: No usuń - masz rację - dobry modzik będzie :wink:

I tak na marginesie - zmień podpis, bo na innych fociakach pokazujesz registrację, a na tym wyżej jest tak "zamazane", że i tak wszystko widać :roll:

I jeszcze coś :mrgreen: - ramka z tej registracji mogłaby być czarna, bo ta mi tutaj pasuje, jak pani lekkich obyczajów majteczki :mrgreen:

A o tłumiku nie wspomnę... :570:
Ostatnio zmieniony 2013-04-27, 19:41 przez Gabrielo, łącznie zmieniany 2 razy.
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

A po to mi to wiedzieć by jakoś dziurę zaślepić :)

A z tą rejestracją to wszystko mi jedno :P póki mnie nikt nie szuka :mrgreen:
Nad ramką pomyślę. A co do tłumika to będę musiał się zastanowić poważnie :) Myślę że póki co jakoś go podciągnąć by tak nie wisiał. Ale na pewno przydałoby się go wymienić :)
Obrazek
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

Poprzednia homemade konstrukcja czujnika temp zimy nie przetrwała i ruda połączenia przeżarła. Tak więc teraz termistor w ochronny imbus wszedł w koszulce i sądzę że będzie długoterminowy :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
viruz
Zaawansowany forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 2008-03-16, 17:50
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: viruz »

Wywal ta galke zmiany biegow:p ladny kompakt, niezly pomysl na efekt koncowy:)
Zwyciężać Mogą Tylko Ci, Którzy Wierzą, Że Mogą !!
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

viruz pisze:Wywal ta galke zmiany biegow:p ladny kompakt, niezly pomysl na efekt koncowy:)
W sumie do tej się dość przyzwyczaiłem ;) A jaką inną wrzucić? Bo tej naklejki em już dawno nie ma ;)
Obrazek
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

Mały update :)

Trzy dni temu wracając do domu i skręcając w ostatni skręt jaki dzieli mnie od parkingu usłyszałem dziwny hałas spod silnika. Zaniepokojony podjechałem na bok i szukam i patrze i nic nie ma :zdziwko: na szczęście kątem oka zauważyłem świeżutką oleistą plamę pod silnikiem... :cry: przerażony z latarką szukam wycieku ale nic nie wiedzę. Na szczęście po chwili zlokalizowałem winowajcę i nie był to olej silnikowy a płyn od wspomagania.
Okazało się że poluzowała się (nie wiadomo jak) nakrętka ot ta:
Obrazek
którą mogłem sobie palcami kręcić. Następnego dnia na warsztat do Pyskowic zajechałem, to po 4 km już wspomagania nie było - na szczęście droga prosta :smile:
Szybki demontaż filtru, klucz w rękę i naprawione :D

Oby wszystkie usterki były tak błahe :wink:

A dziś korzystając z chwili czasu trzeba było podkleić zmarszczoną tapicerkę na słupkach przednich, no i nie obyło się bez Vanisha ;)
Obrazek

Oraz coś co czekało na mnie długo. Latające boczki :mad:

Poodklejane plastiki, poniszczone zaczepy - wszystko wymienione, podklejone i w końcu ma ręce i nogi!! :bmw: Obrazek

Na dniach paluję jeszcze demontaż tylnej wycieraczki i pewnie coś się jeszcze znajdzie :)
Obrazek
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

Mały update. Mnie się podoba, mam nadzieje że Wam też przypadnie do gustu.
Obrazek
Może jutro wpadnie więcej zdjęć bo mam w planach zrobić pucu pucu :)

Pozdro!
Obrazek
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Szymonku zainwestuj lepiej w nowy zderzak oraz listwy na nim wtedy bez dokładki będzie przyjemnie do tego jakiś ładny tłumik troszku niżej i zdecydowanie poprawi to wygląd twojego Compiego i bez mega nakładów będzie cieszył twoje oko :wink: :bmw:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
ODPOWIEDZ