[E36] 328i MI Limousine od WhuCrew

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

A i tu się mylisz;-) na lotnisku to były zmodzone s32! Kolega zinger ma w turasie s32 tez..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Dokładnie Węgrzol był na s32 na złocie
Obrazek
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

coupe ma minimalnie szersze nadkola z tyłu niż touring, musiałbym opone 215/40 założyć na 9 cali i negatyw zrobić i powinno sie zmiescić :)

p.s Kuba kiedy moge wpaść przymierzyć S32 ?
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

whucrew pisze:A i tu się mylisz;-) na lotnisku to były zmodzone s32! Kolega zinger ma w turasie s32 tez..
Tak wiem ze zinger ma :)
Głodek pisze:Dokładnie Węgrzol był na s32 na złocie
No to widoczni mi się coś przewidziało :mrgreen:
PRIMO pisze:coupe ma minimalnie szersze nadkola z tyłu niż touring, musiałbym opone 215/40 założyć na 9 cali i negatyw zrobić i powinno sie zmiescić :)

p.s Kuba kiedy moge wpaść przymierzyć S32 ?
Właśnie, też tak myśle ze qp jest odrobinę szersze od turka a nie chce zbytnio rolować nadkoli...Obrazek Tak wygląda S32 od E38 w turku...
a tutaj cały jego temat :)
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

PRIMO pisze:coupe ma minimalnie szersze nadkola z tyłu niż touring, musiałbym opone 215/40 założyć na 9 cali i negatyw zrobić i powinno sie zmiescić :)

p.s Kuba kiedy moge wpaść przymierzyć S32 ?
Na razie sedan sobie na nich odpoczywa w garażu.. nie ruszam go bo chyba zachorował :cry: Ale po Niedzieli myślę ,że przejdę na zimowe ogumienie wiec jak co to zapraszam :bmw:
Dzidek pisze:Tak wiem ze zinger ma :)
Miałem do niego numer ale za nic się nie mogę teraz go doszukać :roll: Jedynie na PW ...
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Śmiało zakładaj, ja miałem jeszcze na tyle dystanse 10mm i nic nie przycierało :)
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

zinger pisze:Śmiało zakładaj, ja miałem jeszcze na tyle dystanse 10mm i nic nie przycierało :)
Mowisz o st32 z e38 gdzie przy 8x18 et20 a na tyle 9x18 et22? :shock:
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Trzeba jakiegoś spota zrobić to zobaczysz, albo wpadaj na przymiarkę :D :bmw:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

zinger pisze:Trzeba jakiegoś spota zrobić to zobaczysz, albo wpadaj na przymiarkę :D :bmw:
no przydał by się jakiś spot. Jak ogarnę auto to możemy coś zorganizować :bmw:


Hej :bmw:

Zima za pasem , więc nie czekając długo zaopatrzyłem się w stalowe 17' i jakieś zimowe opony ( choć auto zimować będzie w garażu to może być zmuszone na wyprawę do lakiernika itp ). Felgi sam sobie odrestaurowałem na odpowiadający mi kolor :wink:

Obrazek

Będąc pewny ,że dla auta czasu nie będzie zbyt wiele od razu założyłem zimówki dla świętego spokoju:

Obrazek

Zaopatrzyłem się także w niemalże idealne soczeweczki :br: Są prawie jak nowe i przydadzą się na przeglądy :wink: A druga sprawa ,że mam zamiar przez zimę yellowy oddać do regenaracji , więc korzyść podwójna :roll: Z tyłu widać jeszcze poprzednie lampki z ringami które już się sprzedały ( będę tęsknił :cry: )

Obrazek

Wszedłem też w posiadanie takie rarytasu..

Obrazek

.. z którym aktualnie nie wiem co zrobić :neutral: ( jakby ktoś chciał odrobinę odróżnić swoją bawarkę od tłumu to mogę je odsprzedać :wink: )

Tak samo ma się sprawa z częscią chrom pakietu ( głośniki, przycisk ręcznego i ramki na przyciski ) .

Obrazek

Z mega rarytasów to nie mogąc się obronić przed zakupem wszedłem w posiadanie ori BMW indianapolisa ( Beckera ). Aktualnie to radyjko zastąpiło BMW Traffic Pro który jakiś czas temu zawitało na pokładzie. Oba radia są M.E.G.A do starszej bawarki ! Sam nie mogę się zdecydować które zostawić na stałe więc oba są na sprzedaż. Które zostanie to to zostanie :wink:

Obrazek
Obrazek

Była także zmiana oleju i filtrów ( zdjęcie na dowód :wink: )

Obrazek

Na zamontowanie czekają także ori zestaw zapalniczek w tylne drzwi ( instalacja elektryczna już czeka gotowa ) :

Obrazek

Aby wykorzystać potenciał radyjek zamontowałem antene GPS oraz fabryczne gniazdo AUX ( chyba z e90.. )

Obrazek

Aby w końcu pozbyć się jedynego elementu zakłócającego mi wygląd wnętrza zakupiłem w ASO oryginalny przycisk do obsługi instalacji gazowej ... Tak , tak kochani ! Oryginalny!
Były sobie kiedyś BMW fabrycznie wyposażone w instalację CNG . Dla niedowiarków polecam sobie w google wpisać : e36 316g compakt lub e34 518g :wink:

Obrazek

Ponieważ w przycisku brakuje diody sygnalizującej aktywacje/jazdę na gazie to postanowiłem wykorzystać diodę alarmu do tego celu ( i tak mi przeszkadzała ponieważ radio posiada już migające oczko )

Tu film jak to częściowo działa :

https://www.youtube.com/watch?v=CJJzE62Hcs8

i w ten sposób nareszcie wszystkie sloty w półeczce zostały zapełnione :br:

Obrazek
Obrazek

Aby nie było za różowo to padł mi czujnik położenia wału ( wymieniony na meyle )

Obrazek

I już niby wszystko wróciło do normy.. ale długo nie czekając auto przestało w ogóle gadać :mrgreen: Wstępna diagnoza to spalony EWS. I tak autko od ponad tygodnia moknie na dworze przed domem teściów a DME od piątku jest w rękach Darex-a w celu usuniecia EWS-u , przesunięcia odcinki oraz większej możliwości adaptacji silnika dla przyszłych , zwiększających moc modyfikacji :wink:

To tyle na dziś Panie i Panowie.. Pozdrawiam Was serdecznie Ja ! Czyli Kuba :wink: Pozdro :bmw:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
CHUDY
Przyjaciel klubu
Posty: 279
Rejestracja: 2015-06-11, 21:22
Lokalizacja: Katowice

Post autor: CHUDY »

Pięknie Kuba wszystko zrobione ;-)
Ten sedan robi furorę :br: :bmw:
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

podoba mi sie patent z tym przyciskiem GAS :)
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KOWAL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 434
Rejestracja: 2013-11-24, 00:03
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: KOWAL »

guziczek GAS fajny ;D sam posiadam taki obslugujacy gaz lecz z napisem LPG ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Jak sie lata na nowym sofcie? :P
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

KOWAL pisze:guziczek GAS fajny ;D sam posiadam taki obslugujacy gaz lecz z napisem LPG ;)
Tak, wiem który. Koleś robi taki custom i sprzedaje na olx - też się nad nim zastanawiałem ale jednak wybrałem ori.. Choć ten custom to świetna sprawa :bmw:
Jak sie lata na nowym sofcie? :P
Sprawa się w końcu wyjaśniła. Trwało to trochę za długo na ale lepiej niż wcale. Okazało się ,że oprócz ews-a spaliło mi się DME. Nie widzę na razie różnicy między starym a nowym softem oprócz tego ,że przepustnica na wydechu jest teraz cały czas otwarta.. ale aktualnie autko poszło do mechanika na regenere Vanosa i uszczelnienie wycieków. Może będzie coś czuć po regeneracji Vanosa :wink:


Hej fani i fanki motoryzacji tylnonapędowej :wink: Witam was po dłuuugiej przerwie i zapraszam do zobaczenia co udało się pomodzić :cool:

Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w przycisk hi fi i jak się okazało nie wiele się da z niego uzyskać bez ori wzamka harman kardon - w takowy się zaopatrzyłem i teraz nareszcie wszystkie dodatkowe przyciski spełniają swoją funkcje:

Obrazek

Jakiś czas temu wleciał także nowy aku:

Obrazek

Ponieważ posiadam gniazdo aux zaopatrzyłem się w ori uchwyt na telefon. Po odpowiedniej modyfikacji uchwyt ten trzyma mojego smartfona z którego poprzez aux puszczam sobie ulubione kawałki ( nie mam zdjęcia jak to działa ale zrobię je dla was :wink: )

Obrazek

Od dawna brakowało mi jeszcze podświetlanej gałki - nie byłby to problem gdyby podobała by mi się taka gałka w pełnej skórze.. Niestety uparłem się na rzadką wersje gałki podświetlanej w półskórze i nareszcie jest :br: Cieszy tym bardziej ,że stan idealny i jeszcze pasująca kolorem do tunelu:

Obrazek
Obrazek

Słonko zaświeciło i od razu zaczęło się instalowanie :wink:

Obrazek

Wymieniłem także uchwyt pokręteł od natężenia oświetlenia i regulacji wysokości świateł bo.. no właśnie , znajdzcie różnice :wink: :

Obrazek

Ponieważ postanowiłem ,że muszę oddać yellowy do polerowania to na jakiś czas wpadły classy lampki:

Obrazek
Obrazek

... no i to z grubsza tylko tyle do dnia dzisiejszego .. ale czekaj, czekaj, było co jeszcze .. :roll:

Zakupiłem praktycznie nowe opony, na przód 205/40 a na tył 225/35 , nankangi , tyle ,że jak widać różne modele:

Obrazek

oponki miały być na s32 ale... s32 już nie ma :sad: :wink: ... cdn
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

whucrew pisze:Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w przycisk hi fi i jak się okazało nie wiele się da z niego uzyskać bez ori wzamka harman kardon - w takowy się zaopatrzyłem i teraz nareszcie wszystkie dodatkowe przyciski spełniają swoją funkcje:
Słychać różnicę w dzwięku ,kostki pasują do tego HK
whucrew pisze:Od dawna brakowało mi jeszcze podświetlanej gałki - nie byłby to problem gdyby podobała by mi się taka gałka w pełnej skórze.. Niestety uparłem się na rzadką wersje gałki podświetlanej w półskórze i nareszcie jest Cieszy tym bardziej ,że stan idealny i jeszcze pasująca kolorem do tunelu:
Pasuje idealnie pod tunel :br:
whucrew pisze:oponki miały być na s32 ale... s32 już nie ma ... cdn
Hm cóż to będzie :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ