[E36] 328i MI Limousine od WhuCrew

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Widziałem na allegro, że sprzedajesz s32... - co za felga teraz wpadnie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turbo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 549
Rejestracja: 2010-11-07, 23:40
Lokalizacja: Denver/Colorado

Post autor: Turbo »

wtyczki sa do grzania albo airbaga ;) chyba ze masz elektryczne ustawianie.

Dobre mody ;) :bmw:
Obrazek
Niebezpiecznie to jest wsadzać kutasa do turbiny na odpalonym silniku.
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Kaper pisze:Widziałem na allegro, że sprzedajesz s32... - co za felga teraz wpadnie ?
Wystawiłem je na próbę bo ogólnie bardzo mi pasują - ale jakby się sprzedały to myślę o s32 ale z e46 :wink: Dla mnie te co mam mają tylko jedną wade.. Naciąg. Nie da się na nich ostro polatać po zakrętach a tego właśnie oczekuję .. Zastanawia mnie Kaper czy dużo było by trzeba wyciągać nadkola z tyłu pod 225/40?

Turbo - nie są elektryczne.. I dzięki staram się tego nie zjepsuć :smile:

Parę dni temu moje autko zaczęło się krztusić na wolnych obrotach.. Pojechałem na komp i wyszedł czujnik położenia wałka który już jest nowy w aucie. Co ja się namęczyłem żeby go zainstalować!! I ile trzeba rozebrać dupstw do tego :zdziwko:

Wymieniłem przy okazji świece:

Obrazek

Ale to wszystko nie zniwelowało trochę nie równej pracy na jałowych obrotach. Dopiero jak na odpalonym silniku odpiąłem przepływkę silnik się uspokoił :roll: A na kompie nie pokazuje że jest walnięta, za to na diagnostyce na jałowych wyszła mi zbyt bogata mieszanka.. Będę musiał coś z tym zrobić..

Na szczęście były też i przyjemności:

Obrazek

Nie ma to jak oryginalna gałka.. świetnie leży w dłoni ..
Do tego z działu "co zrobiłeś dziś dla swojego samochodu" odpowiadam: Ustawiłem zbieżność :mrgreen:

A tu moje autko już na ori migaczach:

Obrazek

Do tego chcę odnowić moje sporty ale mam dylemat jaki zestaw do tego kupić żeby tego nie spaprać?

http://klinikaskory.pl/index.php?page=s ... &Itemid=29

Czy raczej coś takiego?

http://multirenowacja.pl/balsam-mocno-k ... aphir.html

Ma ktoś doświadczenie?
Ostatnio zmieniony 2014-06-17, 20:22 przez whucrew, łącznie zmieniany 1 raz.
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

whucrew pisze:Zastanawia mnie Kaper czy dużo było by trzeba wyciągać nadkola z tyłu pod 225/40?
nie dużo... do tego lekki negatyw na tyle i jakiś twardszy zawias niż ori i będzie dobrze...

Odrazu lepiej z tymi kierunkami :wink: do gałki przydało by się i mieszek wymienić chyba, że tylko taki upaprany jest albo na zdjęciach tak wyszło :bmw:
Obrazek
Waldek100581
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-02-23, 19:26
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Waldek100581 »

http://klinikaskory.pl/in...chk=1&Itemid=29

kup zestaw tego typu jak podałeś w tym linku

balsamy renowacyjne są dobre jedynie na niezniszczoną praktycznie skóre (do odświeżenia)
a jesli mówimy o trwałym odnowieniu ,przetartych boczków itp rzeczy to trzeba farby na bazie wody (nie z alkocholem),lakieru bezbarwnego itd
Ostatnio zmieniony 2013-01-08, 20:16 przez Waldek100581, łącznie zmieniany 1 raz.
montrealblau..
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Powiedz mi, z tego co czytam to masz M52b28
A z tego co widzę na zdjęciach masz aluminiową pokrywę zaworów tak jak w M50,
Nie powinna być plastikowa? Hmm... bo może jestem niedoinformowany :oops:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

ManiekCSL pisze:Powiedz mi, z tego co czytam to masz M52b28
A z tego co widzę na zdjęciach masz aluminiową pokrywę zaworów tak jak w M50,
Nie powinna być plastikowa? Hmm... bo może jestem niedoinformowany :oops:
Z tego co wiem to całe m52b28 jest aluminiowe - no chyba ,że chodzi ci o pokrywę cewek to jest ona plastikowa:

Obrazek
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

whucrew pisze:
ManiekCSL pisze:Powiedz mi, z tego co czytam to masz M52b28
A z tego co widzę na zdjęciach masz aluminiową pokrywę zaworów tak jak w M50,
Nie powinna być plastikowa? Hmm... bo może jestem niedoinformowany :oops:
Z tego co wiem to całe m52b28 jest aluminiowe - no chyba ,że chodzi ci o pokrywę cewek to jest ona plastikowa:

[url=http://imageshack.us/a/img809/9507/dsc00049ks.th.jpg]Obrazek[/URL]

m52b28TU ma plastikową pokrywę zaworów a m52b28 ma amelinium :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hmmm patrzałem po różnych zdjęciach i widać i amelinium i plastik :zdziwko: :shock:
Obrazek
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

m52b28tu ja mam u siebie mozna zobaczyc w galerii ;w e36 wystepowaly m52b28 na 1 wanosie u mnie sa 2 (m52b28tu), z zewnatrz roznia sie kolektorem ssacym taka najwieksza widoczna roznica
m52b28tu
Obrazek
a tu m52b28
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-01-09, 23:28 przez PINIU, łącznie zmieniany 1 raz.
bo kazdy facet z widlami to posejdon
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Ksawer pisze:m52b28TU ma plastikową pokrywę zaworów a m52b28 ma amelinium
To dlaczego ja w M52B28 - czyli pojedynczy vanos mam plastikową?
whucrew pisze:Z tego co wiem to całe m52b28 jest aluminiowe - no chyba ,że chodzi ci o pokrywę cewek to jest ona plastikowa:
Ja wiem, plastikowa pokrywa cewek ale ja się nie przejęzyczyłem - chodzi mi o pokrywę zaworów ;)

Taka ciekawa rozkmina Panowie, sam jestem ciekaw jak to jest z tymi 2.8 z E36 :mrgreen:

Mógłbyś wkleić foto widoku całego Twojego silnika po otwarciu maski? :D
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Mogę ale szpeci go LPG. Miałem w e39 m52b28tu i było takie jak na pierwszym zdjeciu..

Mój wygląda jak ten na drugim tylko że pokrywa jest alu i filtr oleju jest chyba też z alu..
Ostatnio zmieniony 2013-01-14, 15:46 przez whucrew, łącznie zmieniany 1 raz.
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

To jest ciekawe bo przeglądałem różne zdjęcia i M52b28 ma plastikową pokrywę ale zdarzają się i aluminiowe :???: .W M52b28tu tak jak u PINIA są tylko plastikowe :wink:
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Mój beton jest z pierwszego miesiąca produkcji więc może być jakiś inny..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

To i tak jak możesz to wrzuć foty :wink:
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Ponieważ nie mam jeszcze zdjęcia silnika (to na dniach) to w zamian dodam znów parę foto z nowych, drobnych zakupów:

Najpierw wpadła w bardzo ładnym stanie rączka ręcznego w skórce (ori). Mała rzecz a cieszy bardzoooo!! :br:

Obrazek

Następnie przyszło radyjko. Lubię dobre brzmienie ale maniakiem nie jestem więc wybór padł na to Alpine:

Obrazek


do tego doszły dymione kierunki. Postanowiłem ,że takie będą najlepsze skoro nie mogę włożyć poliftowych...

Obrazek

I tymi akcentami narazie zakończę aż do wiosny moje obszerne :wink: relacje. Teraz muszę się skoncentrować na przygotowaniu auta do nowego sezonu 2013 a plany są spore.
Mam nadzieję ,że większość uda się doprowadzić do celu.. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :bmw:

P.S. Bardzo wielkie dzięki dla Węgrzola. Jest on konkretnym i chętnym do pomocy gościem i godnie reprezentuje forum jak i klub!!!
Wielki dzięki i wielkie Pozdro :bmw:
Ostatnio zmieniony 2014-06-19, 21:19 przez whucrew, łącznie zmieniany 1 raz.
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ