[E36] Czy Warto kupić e36 1.8?.

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
Awatar użytkownika
ryjuu
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-18, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryjuu »

nie chce gazu, miałem w mk3 i to oszczędność ale jak diesel na dłuższe trasy. Na lpg przegląd droższy, części szybciej wymieniać trzeba. Według mnie jak ktoś chce oszczędzać, bądź nie ma pieniędzy aby utrzymać to niech kupi diesla albo silnik 900cm3 to będzie mało palił. Dużo strasznie 1.6 i 10-14l to jak e36 w 2.0 a róznica jest bo w mx3 88KM a w Bawarce 150KM. ;) I oczywiście większa. :mrgreen:
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

ryjuu pisze:Według mnie jak ktoś chce oszczędzać, bądź nie ma pieniędzy aby utrzymać to niech kupi diesla
Ja robię rocznie ok 30 tyś km więc diesel jest jak dla mnie doskonałym rozwiązaniem na pewno mniej pali niż 2,5 2,8 w gazie niektórym IS pali więcej niż 2,8 w gazie zresztą na spotach często jest poruszany ten temat i różnie to wychodzi dużo też zależy od samego kierowcy jak ogarnia auto gdzie się porusza i jaka ma instalacje :grin:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
ryjuu
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-18, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryjuu »

ale jest coś w tym, że 1.6 i 1.8 jest tańsze w utrzymaniu niż 2.0?. bo tam już wszystkiego więcej zaworów itd.
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak forumowy
Posty: 711
Rejestracja: 2008-10-05, 13:28
Lokalizacja: West Side

Post autor: Sławek »

a ile razy w życiu wymieniasz te zawory czy świece? prawdopodobnie nigdy albo raz...

2.0 to najgorszy wybór bo kupując 2.5 czy m52(o ile kasy wystarczy) nie odczujesz znacznej różnicy w spalaniu takie 2.8 pali mi średnio 11/100 a jest dużo więcej mocy. Jak masz mieć 6 cylindrów i 150 koni to lepiej już tego is'a poszukaj i nie compact bo się dzieci na osiedlu będą śmiać ;)
szczepan03
Małopiszący
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-27, 11:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: szczepan03 »

Ja zanim kupiłem jakiekolwiek auto to szukałem informacji również tutaj: http://www.autocentrum.pl/oceny/
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Sławek pisze:Jak masz mieć 6 cylindrów i 150 koni to lepiej już tego is'a poszukaj
Zgadzam się ze Sławek, maja jakieś 140 kucy i z tego co wiem te silniki są w serii już zakute poza tym od nikogo nigdy nie usłyszałem że IS jest wadliwy wiec bedzie to dla ciebie jakiś kompromis. Napisz Do ManiekCSL jeżeli zdecydujesz sie na IS on ci powie wszystkie Za i Przeciw co do tej jednostki :wink:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gurian »

Sławek pisze:....nie compact bo się dzieci na osiedlu będą śmiać ;)
Dzięki wielkie Stary ^^

Nie kupuj nic poniżej 2.0, moje 1.6 pali jakoś równe 10 po mieście, a to co wyżej od 1.6 pali tyle samo może ciut ciut wyżej ;)
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak forumowy
Posty: 711
Rejestracja: 2008-10-05, 13:28
Lokalizacja: West Side

Post autor: Sławek »

Gurian pisze:
Sławek pisze:....nie compact bo się dzieci na osiedlu będą śmiać ;)
Dzięki wielkie Stary ^^

taki niewinny żart to był :mrgreen: aczkolwiek żeby compact wyglądał to trzeba zdrowo się napocić przy nim ;)
Awatar użytkownika
ryjuu
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-18, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryjuu »

cały czas myślę o tym 1.8IS dlatego, że myślę o tych opłatach nie wiem czy mnie nie zjedzą na początek z tego względu, że jestem początkującym kierowcą. Prawo jazdy mam od lutego bieżącego roku, wcześniejszy samochód był vw golf III 1.6. ;)
Awatar użytkownika
robert88
Zaawansowany forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-02-24, 19:29
Lokalizacja: SRC

Post autor: robert88 »

nigdy nie miałem BMW poniżej 2.0 R6, i napewno bym nie kupił, z tego co wiem opłaty bedziesz miec takie same jak z 2.0 spalanie bedzie prawie takie same jak w 1.8, a jednak 6 cyl a 4 to jest roznica, ja i tak bym wolał e34 od e36, ale jezeli uczysz sie twoj portfel nie jest napchany, tylko bym szukał fajnej 320,
ps. dodam ze mialem 2.0 i 2.5 w spalaniu nie ma przepasci a 325 w porownaniu z 320 lata :)
Classic Boy & My Classic Car BMW E32 750i V12 91's & BMW E23 733 78's:
/viewtopic.php?t=14823&start=0
Awatar użytkownika
Dadeck
Zaawansowany forumowicz
Posty: 478
Rejestracja: 2011-03-14, 22:50
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Dadeck »

roberto88 pisze:z tego co wiem opłaty bedziesz miec takie same jak z 2.0
Opłaty za 1.6 i 1.8 są niższe, ale i tak każda ubezpieczalnia dowali Ci jakieś bzdury z kosmosu (wyoskie ryzyko kradzieży, auto stare, 'bo to BMW') itd więc jeżeli nie zostawisz lekko z tysiąca na opłaty, zarejestrowanie i te urzednicze pierdoły to dupa blada :razz:

Za compacta 1.6 wychodziło mi ponad 9 stów, a auto było na matke która ma zniżki, musiałbym dokładnie spojrzeć w papiery...
Obrazek
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Dadeck pisze:Za compacta 1.6 wychodziło mi ponad 9 stów, a auto było na matke która ma zniżki, musiałbym dokładnie spojrzeć w papiery...
Ile 9 stów ale chyba całość z zarejestrowaniem podatkiem ubezpieczeniem ? :shock: ja mam 2,5 płace na rok 400 zł mam 60% zniżek :grin:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
ryjuu
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-18, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryjuu »

ja zbyt dużo zniżek nie będę miał bo prawko 8 miechów, a matka niby ma prawo jazdy już te 26 lat ale auto miało z 2 lata i nie wiem nawet czy jakieś papiery na to znajdzie. Więc dużo zniżek nie będzie ale chyba zawsze coś za wiek by dali. Najwyżej trudno zapisze tylko na siebie i będę jakoś odkładał w końcu płaci się raz na rok. ;)
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gurian »

Ja mam 1.6 z mamą na poł ona ma 60% zniżek i płace 800zł na rok bez NW, a mam 21 lat więc zwyzka za wiek i za to że mam prawko od 3 lat czyli za krótko :P dla ubezpieczyciela.

Edit.
Jak na początku przyszedł mi rachunek z OC z Axy na samego siebie to miałem jakoś ~2k na rok :DDD
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

ja mam 60% zniszki 1,8tds
w tym
OC -wiadoma rzecz :mrgreen:
HDI -ASSISTANCE
HDI-NNW
HDI-OPONY

i płace 550zl na rok
Obrazek
ODPOWIEDZ