[E34] Urwanie śruby z koła - śruba z blokadą

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
baniol

[E34] Urwanie śruby z koła - śruba z blokadą

Post autor: baniol »

Hejka. Koledzy zachciało mnie się wymieniać koła wreszcie z zimówek bo kupiłem żabę do podniesienia mojej buni i zrobiłem sobie zonka. Ukruszyła się śruba z blokady a na dodatek nasadka do tej śruby uległa zniszczeniu. Efekt - pozostałe trzy śruby blokady nie można odkręcić. Co teraz? Jak to odkręcić? Jestem w czarnej d...e. Help
Ostatnio zmieniony 2010-04-20, 22:26 przez baniol, łącznie zmieniany 1 raz.
RangerDN
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2010-04-13, 11:57
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: RangerDN »

Ja bym to zrobił tak: Wziolbym jakis pobijak ja naprzykład uzywam do tego kawałka amortyzatora, ale mozesz wziasc jakas rurke wypelniona o szerokosci grzies tej sruby. Przyłożylbym po tej srubie młotkiem przez ten pobijak, następnie wziolbym przecinak i przecinakiem tak zdeformowalbym ten patent zeby dalo sie na niego jakąś nasadke nabic i próbować odkręcić. Patenty powinno sie lekko przykrecać z racji takiej zeby niebylo potem takich problemow jak ty masz.
A jeżeli masz stalowki to najpierwbym pobil ten patent mlotkiem a następnie próbowałbym przecinakiem odkręcic:)


Pamietaj!!
Patenty/zabezpieczenia do kól przykręcamy lekko!!
baniol

Post autor: baniol »

Hmmmm nie głupie. Ale sama śruba jest okrągła na brzegach bo ma takie co nico wyżłobione w środku do czego włązi ta nasadka zakleszczając się i wtedy śruba się odkręca. Nałożenie rurki lub podobnej rzeczy na śrubę może nic nie dać bo nie ma jak wyklepać rurkę na kształt śruby gdyż nie ma ona żadnego płaskiego boku. Ale jakby ją naciąć jak śrubkę na płaski śrubokręt ( w przenośni bo śrubokrętem nie da się :) to majzel abo cuś takiego by wlazło i może wtedy?
RangerDN
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2010-04-13, 11:57
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: RangerDN »

chodziło mi wlasnie zeby ja tak pobic tym pobijakiem/rurką aby ona sie splaszczyła/rozbiła wtedy dalo by sie nasadke nabic. Wiem ze patent jest okrągły! I w tym kierunku moja myśl jest. A naciąć sprubój przecinakiem.(do młotka nieoszczędzaj siły) Jedno jest pewne musisz sie z tym bawic na rózne sposoby. Ale wydaje mi sie ze moj ci pomoże bo go kiedyś stosowałem i udawało mi sie odkręcać owe zabezpieczenia. :cool:
baniol

Post autor: baniol »

Dzięki. Będę miał jutro zabawę. Jak odkręcę to dam najwyżej opis jak to zrobiłem może komuś się przyda jak zrobi przypadkiem taki sam głupi numer jak ja.
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

Kolego zestaw do urwanych śrub się kłania ;p :

http://www.allegro.pl/item1007813569_ur ... esway.html

Wiercisz dziurę w urwanej/zrytej śrubie wkręcasz (pamiętaj lewy gwint!) wykrętak i resztka śruby wychodzi..

Stosowane wielokrotnie przeze mnie na różnych "kawałkach" śrub, całkiem nieźle daje rady.

Majzle, dynamit czy kupno nowego auta zostaw na później :D
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Kubok pisze:Kolego zestaw do urwanych śrub się kłania ;p :
Kubok, mogłeś nie pisać o tym :DDD
Byłem ciekaw rozwiązania sprawy :DDD
Może byłaby nawet fotorelacja :DDD
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
baniol

Post autor: baniol »

Nieee Marcin. Czyli miałem się zmachać, wymyślać jakieś kosmiczne sposoby odkręcenia ? Yyyyyyyyyy no wiesz co? Fajnie tak ponabijać się ? No ale dobra. Zalukam zaraz na linka i sprawdzę temat.
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Marcin pisze:Byłem ciekaw rozwiązania sprawy :DDD
Może byłaby nawet fotorelacja :DDD
ten typ tak ma :mrgreen:
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

Fotorelacja jak grubski zapalnik z ładunkiem rozsadza piaste z BMW ;p
baniol

Post autor: baniol »

Dzięki Kubok. Kupiłem. Znając swój talent pewnie coś spie........ Oj będzie się działo.
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

baniol pisze:Znając swój talent pewnie coś spie........ Oj będzie się działo
To już szykuj aparat :D i wszystko migiem na forum
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Baniol nie przesadzaj, wyrstarczy powoli i przemyślanie a na bank sobie poradzisz,

Kubok załatw mi grubski zapalnik to ci tą nową altanke wysadze :P
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

Kolebka pisze:Kubok załatw mi grubski zapalnik to ci tą nową altanke wysadze
Nie pracuje na kopalni, nie mam wtyków, pogadaj z Drejem ;p
Altana nie jest nowa, ma nowa "podłogę" - Masz być na grillu!!

baniol,

Link był przykładowy, firma taka sobie!! Po co kupowałeś, mogłeś za tą kasę podjechać do mnie, naprawiłbym Ci to.. (grubskim zapalnikiem) buahahah ;p
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Kubok pisze:firma taka sobie!!
wystarczy mu to, przecież nie będzie chyba nagminnie gwintów urywał
ODPOWIEDZ