[E36] Swap m52 na m50 2.0 silnik nie odpala

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
marcinek84
Małopiszący
Posty: 66
Rejestracja: 2008-08-03, 12:26
Lokalizacja: kraków

[E36] Swap m52 na m50 2.0 silnik nie odpala

Post autor: marcinek84 »

Witam
borykam się z problemem odpalenia silnika po swapie z m52b20 96r, na m50b20 z 93r. Wymieniony został sam słupek, cały osprzęt,wiązka, komp łącznie z EWSem pozostało. W czym może byc problem? rozrusznik kręci, iskra jest na świecy, jednak pompa nie pracuje... dodam, że próbowałem zasilic pompe na krótko, tak by podawała paliwo, mimo to silnik nie próbował nawet odpalic :( :( :( czy może byc fakt, że EWS go blokuje? bądz silnik nie współgra ze sterownikiem? :( wykluczam te 2 sprawy, w końcu cały osprzęt został i wszystko ładnie spasowało, aczkolwiek mogę się mylic...
Pablo

Post autor: Pablo »

Wg mnie komp z m52 mu nie pasi
Awatar użytkownika
marcinek84
Małopiszący
Posty: 66
Rejestracja: 2008-08-03, 12:26
Lokalizacja: kraków

Post autor: marcinek84 »

jakbym podłożył kompa z M50 to juz całkiem nie współgrałby z osprzętem i EWSem, który był w aucie.
Pablo

Post autor: Pablo »

jak sama nazwa wskazuje
marcinek84 pisze:m52, na m50
\

sa to dwa rozne silniki gdzie kazdy ma soft do sterownika robiony pod sibei nie sa one uniwersalne w tym mmencie mozesz auta nie odpalic moze go nawet ten smieszny ews trzymac bo sterownik czyta z silnika inne dane i dostaje do glowy
Lysy20
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2010-03-11, 12:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Lysy20 »

mimo ze komp do wiązki Pasuje dzilac nie bedzie ... tak samo jest z Vanosem ... wszystko jest identyczne rozni sie 2 literkami w oznaczemiu i dzialac nie bedzie ... Tak samo Nie Będa dzialac Kompy o identycznym oznaczeniu ale innych Firm taki jak jest dopasowany do silnika taki musi byc
Awatar użytkownika
marcinek84
Małopiszący
Posty: 66
Rejestracja: 2008-08-03, 12:26
Lokalizacja: kraków

Post autor: marcinek84 »

Panowie, szkoda filozofowac, może i silniki mają inne oznaczenie, ale wszystko ładnie zadziałało, silnik pali, okazało się , że padł przekaźnik, jedej z 3ech głównych przy skrzynce bezpieczników...
ODPOWIEDZ