BMW E46 320 czy 330?

Sprawy o różnej tematyce
marcinossTychy

BMW E46 320 czy 330?

Post autor: marcinossTychy »

Przymierzam sie do kupna E46 i prosze o porady ktory lepiej kupic 320 po lifcie wiadomo mlodszy motor i tp czy starsza 330 d.duze sa roznice w kosztach utrzymania miedzy jednym a drugim itp chce wszystko wiedziec na temat tych 2 motorow, dlatego czekam na opinie :)
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Ja zdecydowanie 3.0 bardzo dynamiczny silnik, o wiele więcej mocy niż
2.0 a różnica np. w spalaniu niewielka.
Nie ma co się sugerować FL.
Oczywiście też zwróciłbym uwagę na wyposażenie... Silnik to nie wszystko ;)
Wklej linki jak już masz upatrzone....
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
marcinossTychy

Post autor: marcinossTychy »

streszcze bardziej:) mniej awaryjny bedzie starszy mocniejszy motor czy mlodszy ale slabszy :) a poza tym slabszy zawsze mozna chipowac i tez juz roznica w mocy bedzie mniejsza miedzy 330 a 320 ,a motor mlodszy :)
Awatar użytkownika
Aman
Maniak forumowy
Posty: 794
Rejestracja: 2010-01-18, 18:47
Lokalizacja: Boguszowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Aman »

Ja juz bym nie popelnil tego bledu jak teraz :D Zdecydowanie 3.0 :) Wiecej mocy w spalaniu moze wyjdzie o 1,5 L wiecej a dynamika auta nie do porownania :) Ale tak jak kolega napisal wyzej musisz brac pod uwazge wyposazenie auta itd :)

A co do awaryjnosci to jak ktos nie dbal o auto to wiadomo beda wyskakiwaly niespodzianki :/ Najlepiej kupowac z kims kto sie zna i nie rzucac sie na wyglad zewnetrzny bo niektrzorzy dostaja glupaki jak zobaczy samovhod odpicowany a pozniej sie okazuje ze to kupa zlomu :P
Obrazek
Bylo e46 320d, e39 528i, E46 320d jest E46 330Ci ...:::AmAn:::...
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Jeżeli masz na myśli 2.0 diesel i 3,0 diesel to osobiście wybrał bym 2,0 przede wszystkim różnica w spalaniu dochodząca do 3 litrów mówię to o normalnej jeździe w cyklu mieszanym.
Oraz samo utrzymanie jest bardziej kosztowne silniczka 3,0 ale decyzja należy do ciebie.
I kwestia gdzie najwięcej będziesz użytkował maszynę miasto czy trasa jeżeli to drugie to lepiej wybrać 3,0 diesel jeżeli miasto to oczywiście 2.0 diesel. Co do jakości silniczków oba motory są wytrzymałe w eksploatacji najważniejsze to kupić dobry egzemplarz :)
_Rafał_
Małopiszący
Posty: 60
Rejestracja: 2009-04-16, 22:22
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: _Rafał_ »

miałem e46 z silnikiem 2.0 i nie zgodze się z tym, że jest to silnik wytrzymały.Jeśli lubisz depnać to nie polecam 320d, natomiast 3.0 jest dużo wytrzymalszy i dynamiczniejszy przy czym nie spala duzo wiecej od 2.0 a jesli chodzi o koszty utrzymania to wiele sie nie różnia :smile:
darcyn
Zaawansowany forumowicz
Posty: 390
Rejestracja: 2008-09-11, 15:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: darcyn »

ja mam 3,0d 204KM. właśnie na spocie liczyliśmy ile mi pali. ile? 7,2 tylko miasto. jeśli 2.0d spali 3 litry mniej (tak jak to ktoś napisał) to zamieniam sie dzisiaj, bez dopłaty
marcinossTychy

Post autor: marcinossTychy »

a jesli chodzi o czesci eksploatacyjne?np klocki ham, tarcze,spzreglo itp sa jakies duze roznice miedzy 2.0 a 3.0? :)
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Nie ma co się rozpisywać na ten temat.
3.0 i już :!!!
Ale jeśli by były duża różnica w wyposażeniu auta to 2.0
Części do obu są, w raczej zbliżonych cenach.

Gdybyś wlepił linki to poradzimy na co się zdecydować ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

3,0 diesel oczywiście że pali w granicach 7litrów, ale chcąc jeździć dynamicznie tym silniczkiem trzeba liczyć się ze spalaniem 8-10litrów natomiast w 2,0 diesel 6-8 litra stąd ta różnica którą napisałem. Poza tym znajomi dysponują podobnymi jednostkami napędowymi i rozmawiając z nimi padały takie wartości spalania. Stąd się wzięła moja opinia.
Sam kiedyś byłem w posiadaniu diesla było to E34 TD ale sam osobiście preferuję benzynkę :)
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak forumowy
Posty: 711
Rejestracja: 2008-10-05, 13:28
Lokalizacja: West Side

Post autor: Sławek »

3.0 na pewno daje więcej frajdy z jazdy, a co do spalania wiadomo że będzie większe o te parę litrów (tylko pytanie czego oczekujemy od auta bo jeśli tego żeby mało paliło to proponuje tico na gaz). Przy wyborze e46 z silnikiem diesla zwróciłbym głównie uwagę na wyposażenie wnętrza oraz ogólny stan auta. :wink:
CICHY
Zaawansowany forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 2009-11-07, 17:53
Lokalizacja: SD

Post autor: CICHY »

Zdecydowanie 3.0 !!
Ja mam 2.0d i powiem Ci,że nie ma czy przycisnąć,a na 17stkach pali mi teraz 7,5l w cyklu mieszanym!! Na 15stkach palił mi ok 6,5l!
Ja bym się nie zastanawiał i jeśli w dieslu to jedynie 3.0
...z pasji do samochodów, z miłości do BMW...

Obrazek
Awatar użytkownika
El Diablo
Maniak forumowy
Posty: 1950
Rejestracja: 2009-01-09, 18:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Wittlich
Kontakt:

Post autor: El Diablo »

oczywiście dla Freude am Fahren 3.0 ...
LUCKY
Zaawansowany forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 2008-08-14, 13:08
Lokalizacja: Racibórz/Czestochowa

Post autor: LUCKY »

Jak wiekszosc wyzej napisala 3.0 koszty utrzymania zblizone no chyba ze 20 zl roznicy w cenie czesci to dla ciebie majatek a jesli chodzi o 2.0 to nie ma czym depnac przed wyprzedzaniem bedziesz sie zastanawial czy zdazysz....


3,0 i nic innego
Silnik jest Bogiem , prędkość nałogiem , turbo podstawą a nitro zabawą
Awatar użytkownika
Aman
Maniak forumowy
Posty: 794
Rejestracja: 2010-01-18, 18:47
Lokalizacja: Boguszowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Aman »

Ja tez mam o golnie 2.0L i powiem Ci szczerze ze drugi raz bym juz nie kupil z tym motorem auta. Jak juz masz kupowac to kup sobie 3.0L i nie bedziesz zalowal uwierz mi :) Kolega ma z pracy 3.0 pali mu to moze z 1L wiecej, i pisze tutaj o jezdzie takiej normalnej a nie anemika :D A koszty esploatacji duzo sie nie roznia :)
Obrazek
Bylo e46 320d, e39 528i, E46 320d jest E46 330Ci ...:::AmAn:::...
ODPOWIEDZ