[E39] Dziwny problem z Trakcją i ABS'em

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
baks1986
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-16, 18:35
Lokalizacja: Rybnik

[E39] Dziwny problem z Trakcją i ABS'em

Post autor: baks1986 »

Jak w temacie mam problem z trakcja i abs'em mianowicie pare dni temu zapaliły mi sie kontrolki abs i trakcji ok myslalem ze to czujnik to se mowie wymieni i bedzie ok ale pojeździłem z tym dwa trzy dni i okazuje sie ze abs zniknął ale trakcja dalej swieci ale gdy zapalam auto to trakcja nie swieci ale gdy juz rusze ujade jakies 5 m to znowu sie zapala i juz caly czas swieci ale sama trakcja bez abs i nie mozna jej juz na guziku wyłaczyc. :566:


Co o tym sadzicie ? ? ? ? ?
Obrazek
FaTuM

Post autor: FaTuM »

Baks może jakiś maras w czujniku wpadl po tych powodziach przedmuchaj tam powietrzem albo czymś , bo wyciągnięcie raczej idzie w strone wyciagniesz do kosza :) A jak nie to dalej bedziemy myśleć . Ja tak miałem i podzialalo lecz z lewej strony wymiana pozniej znowu swiecilo prawa wydmuchalem (albo karcherem wymyj) :D i nic już nie swieci od 4 miesiecy ;) Jak nie to dalej bedziemy myśleć :)
baks1986
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-16, 18:35
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: baks1986 »

Fatum ale dziwi mie to ze najpierw swiecilo i trakcja i abs a teraz juz yno trakcja swieci :???:
Obrazek
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

baks1986 pisze:Fatum ale dziwi mie to ze najpierw swiecilo i trakcja i abs a teraz juz yno trakcja swieci :???:
może z abs`u żarówka sie już przepaliła ;P
Awatar użytkownika
DREE
Zaawansowany forumowicz
Posty: 558
Rejestracja: 2009-03-17, 11:31
Lokalizacja: Pszów

Post autor: DREE »

witaj w gronie :wink:
niestety ale ostatmio po przejechaniu w tych cholernych kałużach tez mi sie zaswiecil ASC I ABS... po jakims czasie sam zgasł...podejrzewam ze wina to maras lub wilgoc sie dotala gzdies no i niestety wybilo na desce kontrolki...narazie mi nie swieci ale dla spokoju jade we wtorek na kompa dla pewnosci wiec radze ci zebys sie udal i wtedy raczej powinienies wiedziec o co kaman :mrgreen:
powodzenia
FaTuM

Post autor: FaTuM »

w tych cholernych kałużach
dokładnie odpowiedź jest w tym zdaniu jedź sprawdź ,aż ciekawy jestem :) Ale stawiam na maras ,bo to dojść czułe miejsce na syf z dróg.


Baks to teraz będzie Ci się zmieniać jak światła na dyskotece , z tego co robiłem w E36 każdy czujnik wybijałem wiertłem , niewiem czy możliwe jest wyciągnięcie go i nie uszkodzić , ale chyba nie ja każdy wybijam i wylatuje w kawałkach więc spróbuj go tam jakoś poczyścić.
Franek

Post autor: Franek »

Przejdzie... :) Miałem ten sam problem w e39 :D Wpadłem do dziury i się włączył a po jakimś czasie znikł :) Podobnie miałem w e38 jak wracałem z trasy. Wjechałem w pośniegowe błoto i się zapaliła trakcja i ABS :) Po 2-óch dniach wszystko znikło i działa jak należy :D
baks1986
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-16, 18:35
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: baks1986 »

Franek tobie znikło po dwóch dniach a mi jeszcze nie znikło i swieci mi sie to juz chyba z tydzien :???:
Obrazek
Greg
Małopiszący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-06-22, 06:54
Lokalizacja: Radlin

Post autor: Greg »

Ja mam to samo, świeci ABS i DSC. Elektryk sprawdził czujniki, są ok, rozebrał sterownik ABS-u i okazało się, że jest pęknięta płytka ceramiczna. Sterownik do wymiany :sad: , ale nigdzie nie umiem dostać tego sterownika, jakby ktoś miał to piszcie. Nr sterownika: 0 265 900 001

Pozdro :bmw:
Awatar użytkownika
Łatysz
Maniak forumowy
Posty: 1169
Rejestracja: 2009-08-18, 13:19
Lokalizacja: Rybnik/Popielów
Kontakt:

Post autor: Łatysz »

Tak jak Greg, mówi to wina sterownika trzeba go wymienić miałem ten sam problem w e39 530dA
Mycie, Pranie samochodów, Nabijanie Klimatyzacji, Wymiana Opon//Wyważanie, usuwanie wgnieceń bez malowania itp. Pomoc Drogowa
Greg
Małopiszący
Posty: 18
Rejestracja: 2010-06-22, 06:54
Lokalizacja: Radlin

[E39] Problem z ABS i DSC

Post autor: Greg »

[ Dodano: 7 Listopad 2010, 12:56 ]
wymienilem sterownik ABS, czujnik, lozysko i niestety dalej nic :sad: kontrolki ABS i DSC dalej sie zaswiecaja, juz jestem calkiem gupi z tego wszystkiego nikt nie wie o co chodzi :zdziwko: na kompie mi pokazuje czujnik ten ktory wymienilem, jak odpale auto to kontrolki nie swieca, ale przy hamowaniu pod noga drzy ABS bez wzgledu na predkosc no i oczywiscie skrzynia szaleje na manualu rzuca biegi jak jej sie podoba. POMOZCIEEEEE!!!
ODPOWIEDZ