[E30] Na piątym biegu drży cały samochód

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Senoy
Małopiszący
Posty: 39
Rejestracja: 2009-03-03, 12:47
Lokalizacja: Rybnik

[E30] Na piątym biegu drży cały samochód

Post autor: Senoy »

Tak ja w temacie dzieje sie to w okolicach 80km/h i wyzej a drżenie jest takie jakbym jechał po jakiejs tarce :/ na innych biegach tego nie zauwazyłem czego moze być to przyczyna ??
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

A sprzęgło było już kiedyś wymieniane?
Może już coś z dociskiem?
drży cały samochód
Drżenie; dosyć ogólne określenie.
Gdzie jest źródło tego?
Skrzynia?
silnik?
koła?

Mi cały samochód drży jak puszczę sobie jakąś ciśnieniówkę na fulla :DDD
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sharki

Post autor: Sharki »

A ja wiem co to bo mialem identyczny problem:

Wymień podporę wału, gumowy łącznik wału ze skrzynią i poduszki skrzyni... Panie jak ręką odjął!!

P.S jest jeszcze jedna opcja która zdarza się rzadko aczkolwiek... możesz mieć krzywy wał i to powoduje drgania ale to jedna na milion ;)
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

Sharki pisze:Wymień podporę wału, gumowy łącznik wału ze skrzynią i poduszki skrzyni... Panie jak ręką odjął!!
Jak to zdiagnozowałeś bo mi też budą trzepie a nie chce na daremno wymieniać tyle rzeczy
Awatar użytkownika
Senoy
Małopiszący
Posty: 39
Rejestracja: 2009-03-03, 12:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Senoy »

Marcin pisze: Drżenie; dosyć ogólne określenie.
Gdzie jest źródło tego?
A wiec drzenie jest takie jak bym po tarce jechał :/ dochodzi z tylnej osi :/ tak mi sie wydaje :D
Sharki pisze:A ja wiem co to bo mialem identyczny problem:

Wymień podporę wału, gumowy łącznik wału ze skrzynią i poduszki skrzyni... Panie jak ręką odjął!!

P.S jest jeszcze jedna opcja która zdarza się rzadko aczkolwiek... możesz mieć krzywy wał i to powoduje drgania ale to jedna na milion ;)
Jak to zdjagnozować bo tyle elementów do wymiany to sporawa kaska bedzie :/
A co do krzywego wału to na 95% odpada bo po swapie nie miałem tego problemu tylko po przejechani 500 km :/
lechu77
Małopiszący
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-13, 22:47
Lokalizacja: rybnik-chwałowice

Post autor: lechu77 »

możesz sprawdzić też opony ja tak miałem (miałem używki i dwa sezony były o.k. a pod koniec trzeciego zaczęło się przy ok.75 do ok.90km/h telepanie) pojechałem wyważyć bo najtaniej na początęk ale już sie podobno nie dało się wyważyć po wymianie na nówki problem zniknął powodzenia
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

A moja rada jest najtańsza, weź pożycz od kogoś koła i zamien na chwile, bo złe wyważenie własnie się tym objawia ze przy okreslonych predkosciach zle wywazenie daje o sobie znac w postaci drgania, powyzej i ponizej danej prędkosci nic a nic :)
Awatar użytkownika
GREG_V8
Zaawansowany forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-06-27, 15:18
Lokalizacja: Proboszczowice/Gliwice

Post autor: GREG_V8 »

Czy to drżenie masz tylko na 5 biegu ??
Banditen Motor Wagen
m3fist0
Małopiszący
Posty: 37
Rejestracja: 2009-06-16, 22:55
Lokalizacja: ...............

Post autor: m3fist0 »

a drzy Ci tez lewarek od zmiany biegow na tym piatym biegu??


bo ja mialem dokladnie ten sam problem tylko ze na 2 biegu i na wyzszych obrotach, a potem na kazdymbiegu az wkoncu wylecial mi wal od skrzyni :P

i problemem yl przeglub elastyczny pomiedzy walem a skrzynia.
Awatar użytkownika
mati22
Małopiszący
Posty: 36
Rejestracja: 2010-09-08, 10:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: mati22 »

ja mam miałem coś takiego że opony były już od wewnątrz dotarte i krzywy bieżnik wyząbkowany ....dziwnie buczały w koleinach przy 150 km takie turkotanie było i trzęsło,
a przy mniejszych prędkościach ok na przyszły sezon nowe pirelki muszę zakupić na pewno :grin:
Awatar użytkownika
Aman
Maniak forumowy
Posty: 794
Rejestracja: 2010-01-18, 18:47
Lokalizacja: Boguszowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Aman »

To ja mam podobny problem, tylko ze mi zaczyna trzepac buda jak przekraczam 140 km/h i te trgania wychodza z tylu auta i tez nie mam pojecia co to moze byc.

Napewno odpadaj opony bo mam dwa komplety alumkow i na obydwoch jest dokladnie to samo :/
Obrazek
Bylo e46 320d, e39 528i, E46 320d jest E46 330Ci ...:::AmAn:::...
ODPOWIEDZ