e30 gaśnie na ciepłym, ciężko pali :(

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
gorgotek
Małopiszący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-10-22, 16:47
Lokalizacja: Rybnik

e30 gaśnie na ciepłym, ciężko pali :(

Post autor: gorgotek »

Siemano mam taką sprawe otóż wszystko elegancko jezdzilo az do czasu gdy buchlo mi gazem w przepływomierz, auto zaczeło ciężko palic i gasło gdy się nagrzało, wymieniłem przepływke , uszczelniłem cały dolot, wyczysciłem silniczek krokowy, wymieniłem świece jak i przewody, i moje pytanie brzmi tak czy jest to możliwe ze czujnik położenia wałka nawalił,albo czujnik temperatury, czytałem już wiele tematów na ten temat i szukam pomocy w zdiagnozowaniu co to moze byc ? dodam jeszcze ze auto gaśnie w czasie jazdy, nawet wrzucając bieg nie chce zapalic dopiero jak stane i odpale to jade dalej, dzisiaj mi sie zdazylo ze zgasło mi na zimnym silniku :( pomożcie :kolebka:
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Witam. Ja w E36 miałem w sumie dość podobny problem. Auto na zimno chodziło w miarę OK, ale jak się silnik nagrzał to gasł, brakowało mu mocy, ciężko wkręcał się na obroty. Winowajcą całego zajścia był czujnik położenia wału korbowego
Awatar użytkownika
Daro Siem-ce
Zaawansowany forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 2010-09-27, 19:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Daro Siem-ce »

Witam , Moja E34 525i stoi z takim samym problemem na warsztacie w Katowicach i miałem dokładnie podobne problemy co u Ciebie , jak była zagrzana to nie miała wolnych obrotów a jak była zimna to nie mogłem nią przekroczyć 2000 obrotów bo szarpała . Dzis rano ddałem ją na warsztat bo mnie przerosła :neutral: . około 18 byłem u tego mechanika i wymienił mi sonde lambde , krokowy i przepływomierz używany na próbę , kazał mi sie przejechać i zero efektu dalej gasła . Najlepsze jest to że Komputer pokazuje że nie ma żadnych błędów . W poniedziałek albo Wtorek odbieram auto to potem Ci napisze co mojej dolegało . Pozdro :bmw:
gorgotek
Małopiszący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-10-22, 16:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: gorgotek »

dobra dzięki napisz potem co i jak :)
Awatar użytkownika
Daro Siem-ce
Zaawansowany forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 2010-09-27, 19:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Daro Siem-ce »

Cześć , odebrałem moje autko z tego warsztatu . Mechanik mi wymienił lambde i przepływkę , Teraz ma wolne obroty ale podpięcie do kompa pokazuje że coś z wtryskami jest nie tak i silnik jak jest zimny to faluje na obrotach , możliwe że uszkodzona lambda czy przepływka mogła uszkodzić mi wtryski . Po za tym komputer nie wskazuje żadnych błędów . Pytałem go czy to może być czujnik położenia wału że samochód nie ma wolnych obrotów to powiedział że nie bo samochód odpala i komp nie pokazuje błędu na czujnik . Musisz podpiąć autko do kompa to napewno ci pokaże co dolega Twojej Becie , Pozdro Kolego :bmw:
gorgotek
Małopiszący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-10-22, 16:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: gorgotek »

kurcze wymieniłem czujnik temp wody i śmiga elegancko :D :)
Awatar użytkownika
Daro Siem-ce
Zaawansowany forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 2010-09-27, 19:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Daro Siem-ce »

kurde aż dziwne co to ma wspólnego ale z drugiej strony to fajnie że już wszystko ok . Pozdro Kolego :lol:
ODPOWIEDZ