(e36) zawieszenie problem

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

(e36) zawieszenie problem

Post autor: daro »

Witam. Byłem dzisiaj na przeglądzie zawieszenia i mam do wymiany sfożeń prawy i łożysko w lewym tylnym kole Będę robił to sam ale mam takie pytanko czy trzeba ustawić konty kół i zbierzność z przodu oraz tyłu bo ten mechanik u którego byłem powidział że, trzeba. Koszt tuch ustawień u niego to 120zł Pytam nie dlatego że szkoda mi kasy ale dlatego że on słynie z naciągania klienta na koszty Choć co prawda to dobry w swoim fachu też jest. Więc trzeba czy nie?
Aros
Małopiszący
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-14, 23:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Aros »

ja bym zrobil
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

dla swietego spokoju zrobil bym po czyms takim geometrie....swoja droga skoro nie ufasz mechanikowi ktory ma Ci robic auto to dlaczego do niego jezdzisz ?? malo to mechanikow jest ?zwlaszcza ze facet jest naciagaszem....nie kapuje takiego postepowania :/
...tak znowu sie czepiam...
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

lepiej zrobić
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

Jeżdze do niego tylko sprawdzić, bo to jest jedyny dobry fachowiec w okolicy a reszta to alkoholicy i strach im zostawić auto. A mam zamiar robić to sam.
Awatar użytkownika
Rider_85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2009-09-30, 19:38
Lokalizacja: ~BB

Post autor: Rider_85 »

Tyle łożysko sam? Daj sobie spokój. Jedź do kogoś kto dysponuje odpowiednim ściągaczem. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.
Jeśli robisz bez ściągacza, to trzeba rozbierać pół tyłu i robić geometrię.
Natomiast po wymianie elementów zawieszenie też trzeba sprawdzić zbieżność i geometrię. Jeśli się zmieni to ją ustawić.
Za przód i tył, jeśli trzeba ustawiać geometrię to normalna cena.
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

kolego "sfożeń" ?? A co to jest, jak już, to sworzeń :)

Co do łożyska tylnego to musisz wyjmować wachacz żeby go zmienić więc geometrię musisz ustawić... No tak chyba, że masz odpowiedni ściągacz :)
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

Jak jest tsk dużo robuty to poszukam lepiej mechanika którem da się zaufać i nie będę się sam męczył Zaufam wam Dam potem znać co z tego wyszło
Awatar użytkownika
harold
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2010-05-08, 23:40
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: harold »

poza tym że geometria kosztuje raczej około 70 zł to jak nie masz odpowiedniego zaplecza warsztatowego lepiej oddaj to do mechanika
ODPOWIEDZ