Zestaw Car Audio

Problemy, porady oraz projekty sprzętu car-audio, PC-car.
Porady związane z alarmami, nawigacją i T V w samochodzie.
piotr8505
Zaawansowany forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-18, 19:19
Lokalizacja: Hrubieszów

Zestaw Car Audio

Post autor: piotr8505 »

Witam wszystkich posiadam radio SONY CDX-GT710 i do tego zamierzam dokupić głośniczki w półeczkę i w drzwi 16,5 calika głośniczki zamierzam wstawić power basa z odpowiednimi dystansami i wygłuszeniem a co doradia to nie wiem czy jest to najlepsze radio chodzą słuchy że sony to nie za bardzo do car audio bo się zepsuli co do marki i nie wiem czy nie zmienic na coś innego ??? może wiecie coś na ten temat i cowstawic na półeczkę bo za bardzo też niewiem

Pozdrowionka
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

moze jednak przeczytasz zasady forum i przywitasz sie gdzie trzeba itd...a nie od razu temat zakladac bo jest nagla potrzeba...bardzo nas cieszy ze masz bmw itd...ale to nie jest infolinia car-audio
...tak znowu sie czepiam...
piotr8505
Zaawansowany forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-18, 19:19
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: piotr8505 »

a to przepraszam i witam się ze wszystkimi i poprawiam swoje błędy
Awatar użytkownika
Damian325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-05, 19:03
Lokalizacja: Żory

Post autor: Damian325 »

Co do radia może być sony fajnie współpracuje z głośnikami JBL a jak chcesz mieć do tego fajny basik to musiał byś dokupić do tego wzmacniacz i subufer lub tube jak kto woli :bmw: :bmw: :bmw:
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

jeśli mogę ci doradzić to zostaw tylną półkę w spokoju a porządnie wzmocnij przód dobrymi głośnikami system odseparowany i dobry a niekoniecznie duży sub i oczywiście wszystko pod wzmacniacze podpiąć
piotr8505
Zaawansowany forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-18, 19:19
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: piotr8505 »

sub subikiem tu jest problem bo sporo jeżdżę i mam prwiezawsze zawalony bagażnik na maxa a jak nie to problem nie dzielonej kanapy
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

podstawą jest przód a tył to tylko wzmocniony bas i wystarczy chyba że chcesz puszczać muzę dla wszystkich w około z wyjątkiem siebie
Awatar użytkownika
El Diablo
Maniak forumowy
Posty: 1950
Rejestracja: 2009-01-09, 18:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Wittlich
Kontakt:

Post autor: El Diablo »

dokładnie... tył lekki , za to drzwi na ostro...
piotr8505
Zaawansowany forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-18, 19:19
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: piotr8505 »

No ale coo tylko w przednie drzwi głośniczki komplecik z zwrotnicami ogólnie cały zestawik i z wzmacniaczem to pomyślę bo nie wiem jak z kasą bedę stał a tył ??
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

Post autor: Sebek »

na tył polecił bym jakieś jajka 6x9 JBL serii GTO konkretnie grają i to powinno ci tam starczyć (mają fajny głęboki bass bynajmniej u mnie bo nie mam wygłuszeń w bagażniku)...a tak jak koledzy już mówili popracuj nad przodkiem ;)
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
piotr8505
Zaawansowany forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-18, 19:19
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: piotr8505 »

na półeczkę też coś powędruje tylko się zastanawiam jeszcze czy radia to nie szit
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

nie znam tego modelu sony.większość znajomych z forum buduje audio na ALPINE nie są to zabajerzone urządzenia za to solidny sprzęt .
Aros
Małopiszący
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-14, 23:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Aros »

Sony mialo tylko 2 modele radii ktore byly dobre ... ale to historia ... teraz jedyne co gra lepiej to alpine i clarion i to tez nie jest powiedziane ze wszystkie ... zalezy na czym ci zalezy czy na jakosci czy zeby ciupalo :) do ciupania twoje radio jest ok nie zmienial bym go w tym wypadku tymbardziej jesli myslisz o polce tylnej ktore nie powinno sie ruszac jesli wogole chcesz cos poprawic w audio :) ... powerbass jest ok bedziesz zadowolony zobacz tez jednak helixa jest chyba tanszy a napewno nie gorszy ew hertz ale tu zazyczaj trzeba wzmacniacz bo radio nie wydoli ... kup sobie stara serie XM sony takie zlote jakby na allegroszu wyrwiesz to za 200/300zl moze nawet taniej a napewno bedzie lepiej ... generalnie jak wytlumisz dobrze drzwi i wzmocnisz to jakas blacha aluminiowa to basu ci starczy na tyle z przodu ze nie tezeba bedzie nic do tylu ani do baga skoro tam nie ma miejsca ... jesli chcesz isc we wzmaka to caly koszt nie powinien ci przekroczcy 1000zl a bedzie napewno lepiej gralo
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

piotr8505 pisze: ogólnie cały zestawik i z wzmacniaczem to pomyślę bo nie wiem jak z kasą bedę stał
i od tego właśnie przyjacielu powinieneś zacząć ów temat i pytanie ;)
czyli np. dysponuję kwotą XXX, i co można w tej cenie zrobić.
Bo jeśli masz zamiar wydać tysiaka i nic więcej to daruj sobie wzmacniacz, suba i całą resztę.
Kup w miarę porządne głośniki np.DLS lub coś z podobnej półki i zagra dobrze - gwarantuję.
Można coś "podnieść" poprzez przestrojenie procesora dźwięku. STOP


Reszta już niestety kosztuje.



PS
spodobały mi się wypowiedzi moich kolegów :576:
wreszcie nadajemy na tych samych falach :DDD
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aros
Małopiszący
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-14, 23:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Aros »

jakby sie uprzec to nawet same tlumienie kosztuje o czym pewnie wiesz ... pomijajac maty dekarskei za 100zl ktore napewno nie zaszkodza :) ale wg mnie 1000zl to kwota w ktorej mozna zrobic przyzwoity przod na czesciach 50% nowych 50% uzywanych z bardzo fajnym efektem koncowym
ODPOWIEDZ