[E36] Problem ze spryskiwaczami

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
xx05xx
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-29, 19:56
Lokalizacja: Sląsk

[E36] Problem ze spryskiwaczami

Post autor: xx05xx »

Witam

Mam problem ze spryskiwaczami w mojej e36 sedan. Każdy z dwóch spryskiwaczy ma po dwie otwory którymi pryska płyn i u mnie od jakiegoś czasu działa tylko jeden o w drugim spryskiwaczu też tylko jeden czym to może być spowodowane?? z tego co zauważyłem to do każdego spryskiwacza jest jeden wężyk z płynem i w środu spryskiwacza jest rozdzielany. Nie wiem co z tym zrobić czy się zatkały czy co....

Proszę o radę.
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

Pewnie się coś zapchało, albo tak jak w moim przypadku zrobił mi się kamień na dyszy do spryskiwaczy, jak raz zalałem jakiegoś najtańszego płynu do spryskiwaczy z tesco
Obrazek
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

:) Na pewno się zatkały. Weź igłę albo jakiś cienki drucik i przeczyść te otwory z których nie leci płyn :mrgreen:
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
xx05xx
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-29, 19:56
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: xx05xx »

Ok, jutro zobacze co się da zz tym zrobić, może uda się przedkać, bo kupować nowe to mi się nie widzi ;-)

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły można napisać.

PoZdRo
Awatar użytkownika
kisol
Zaawansowany forumowicz
Posty: 666
Rejestracja: 2007-03-22, 23:59
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Post autor: kisol »

wpychanie igłą lub czyms cienkim dziala na krotka mete bo trzeba sie tego pozbyc wiec warto zdemontowac koncowke i wydmuchac brud na zewnatrz
daro
Małopiszący
Posty: 61
Rejestracja: 2010-01-19, 21:14
Lokalizacja: Wo¼niki

Post autor: daro »

mi też sie kiedyś zatkały i odetkałem ale to już nie było to co wcześniej. Byłem spytać w sklepie o nowe i szok 70zł. Pojechałem na auto złom i kupiłem za 10zł Działają bez problemu
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Ja przetkałem i działają do teraz. Tak że raz tak raz tak sie zapcha :D
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
zawias
Maniak forumowy
Posty: 907
Rejestracja: 2009-06-14, 00:08
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: zawias »

korzystajac z tematu, wszyscy wiemy ze spryskiwacze w e36 szalu nie robia , ma ktos jakis pomysl zeby spryskiwacze dzialaly na wzor z nowych aut "zraszanie"? na cala szybe ? a nie 2 cienkie sznury wody ?
Awatar użytkownika
kisol
Zaawansowany forumowicz
Posty: 666
Rejestracja: 2007-03-22, 23:59
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Post autor: kisol »

zraszanie to jedna wielka kaszana przy wiekszych predkosciach jest gorzej niz seria e36 :)
ODPOWIEDZ