Ukradli moje BMW

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
Awatar użytkownika
diabeleksts
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2011-05-20, 23:09
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Ukradli moje BMW

Post autor: diabeleksts »

UKRADLI ________ moje autko :cry: :evil:
Zniknęła z ulicy Grota Roweckiego w Sosnowcu miedzy 06.07.11r a 07.07.11r
Zgłoszone ale nie liczę że się znajdzie. Z tylu zamiast 525i ładnie ją oznakowałem inaczej choć pewnie i tak juz ktoś to zerwał.
vin: WBAHD51080BG56552
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-07-08, 08:27 przez diabeleksts, łącznie zmieniany 1 raz.
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

cisza, nic sie nei znalazło?
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

to gnojki, brak słow a znam autko i kolege
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Awatar użytkownika
diabeleksts
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2011-05-20, 23:09
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: diabeleksts »

Ciągle cisza. Mam nadzieję że wzięli ją do zabawy i gdzieś pożucą. Bo jak na części to ktoś musiał mieć łeb zeby ryzykowac dla tak starego samochodu . no nic, poczekam jeszcze z 2 moze 3 dni , jak sie nie znajdzie to poszła na żyletki :cry:
FaTuM

Post autor: FaTuM »

Popytaj ludzi co tam mieszkaja, nie bylo tam nigdzie kamer ? Poszukaj w jakiś nieciekawych miejscach ciemnych . No niech ich szlak , watpie by na zyletki
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Jak będziesz wiedział coś na temat to zaraz pisz, jeszcze lepiej jak bedziesz wiedział kto :mrgreen: Trzymamy kciuki
szczepan03
Małopiszący
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-27, 11:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: szczepan03 »

diabeleksts, obawiam się że nie do zabawy ją podprowadzili. Dzisiaj w nocy weszli do mojej E36 na ul. Hallera i na pewno chodziło im o samochód ponieważ nawet nie zajrzeli do bagażnika. Wczoraj wieczorem wszystkie rzeczy typy osprzęt do telefonu komplet kluczy bahco oraz cb przełożyłem do golfa ponieważ rano golfem wyjeżdżałem na weekend, a w bagażniku została jeszcze wiertarka hilti i śpiwór. Dzisiaj rano jak szedłem się pakować zauważyłem że BMW jest otwarte, na początku pomyślałem że nie zamknąłem jej wieczorem jak wszystko przekładałem ale to mi się nigdy nie zdarzyło. Dodatkowo drzwi od kierowcy były nie domknięte. Na pierwszy rzut oka wszystko ok, sprawdziłem bagażnik, wiertarka jest co jako pierwsze nie pasowało to fakt iż zamek od kierowcy bardzo ciężko chodzi i da się tylko otworzyć z trudem a już nie da się przekręcić kluczyka w prawo. Radia nie ruszyli bo mam tam stare kasetowe aby tylko eske i rmf-fm łapało. teraz BMW przestćwiłem w inne miejsce na czas wyjazdu i jak jechałem to dziwnie szurała kierownica, po blizszych oględzinach okazało się że zciągali obudowę stacyjki i źle ją złożyli. Powiem tak, jeśli nie fakt nie działającej wkładki i ta obudowa toi nawet bym nie przypuszczał że coś jest nie tak bo zamknąć w roztargnieniu mogłem zapomnieć. Trzeba przyznać że padła jakaś plaga na nasze BMW na pogoni i trzeba się pilnować. Dobrze tylko że to nie papraje i nic nie połamali ani nie uszkodzili poza tym zamkiem. 2 noce i jedna kradzież oraz jedna próba kradzieży z tego co już wiadomo. W zaistniałem sytuacji mam parę pytań:
1- czy miałeś imobilaizer? ja mam i może on ich zatrzymał
2- czy imobilaizer w BMW to jakaś przeszkoda dla złodziei znających się na "robocie"? pytam bo jak 2 lata temu włamali mi się do golfa to na fprmum wyczytałem że jak ktoś mam sprzęt i wiedzę to immo wyłącza w 30s.
3- czy da się naprawić mój zamek? wkładka działa ale pewnie co połamali choć wkladka wcale nie nosi śladów uszkodzenia i czy z naprawą poradzę sobie sam?
4- jedyną radą dla mnie jest założenie alarmu więc może polecacilibyście jakiś skuteczny co pozwoli mi zabezpieczyć E36 (w tym roku zrezygnowalem z AC), co sądzicie o alarmach z powiadomieniem na pilota czy jakoś tak?
5- możecie polecić jakiś dobry zakład co założy dobry alarm w skuteczny sposób (ukryta centralka i syrena a nie wszystko na wierzchu że wystarczy otwożyć maskę i wyrwac kable) ijeśli to możliwe w przystepnej cenie.
6- jesli jest na forum kolega co się w alarmach trudni to czekam na propozycję (nie tylko S-c ważne żeby dobrze i tanio)

Troche się rozpisałem ale mam nadzieję, że komuś będzie się chciało to przeczytać i znajdę odp na moje pytania.
Pozdrawiam i łącze się w bólu.

ps. koło twojej E34 na Grota widać również 2 e39 I e46 po lifcie więc jak tu koledzy zaglądają to niech mają swoje Bunie na uwadze.
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

szczepan03 pisze:może polecacilibyście jakiś skuteczny co pozwoli mi zabezpieczyć E36 (w tym roku zrezygnowalem z AC),
Niestety najskuteczniejszymi jedynym zabezpieczeniem
przed złodziejami i skutkiem kradzieży
to auto casco :/
Resztę można "złamać".

Jak ktoś nie ma gdzie zostawić auta na kilka/kilkanaście dni to ja przygarnę do siebie na plac w Lędzinach, bez opłat oczywiście...
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Z mojej strony to samo, w razie czego można postawić u mnie miejsca mam dość
Rav82
Zaawansowany forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 2011-06-23, 14:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Rav82 »

Zgodzę się z kolegami wyżej co do alarmu. Ale jeśli byś się godził na założenie alarmu to podjedź na ul. Chmielną. Tam zakładają. Zawsze możesz się zorientować w cenie.

Jak będzie wiadomo kto nas okrada bądź próbuje to dać znać.
Mój dziadek ma na imię ''TaDek S.''
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

szczepan03 pisze:koło twojej E34 na Grota widać również 2 e39 I e46 po lifcie więc jak tu koledzy zaglądają to niech mają swoje Bunie na uwadze.

no tak ale te 2 E39 stoja zwykle zaraz przy glownej ulicy...tam jest za duzy ruch na grzebanie przy samochodzie.....za duze ryzyko....dzisiaj jak smigalem to w sumie nie sprawdzilem czy stoja te samochody czy tez je zwineli......E39 ktora ma nieco puknieta pupe zawsze stoi wiec dzisiaj zobaczymy czy interesowali sie tez E39tkami....

jak ja auto mam na pogonii to zawsze na strzezony parking...tutaj juz nie chodzi o kase z ubezpieczenia ale o nerwy i szukanie nowego samochodu... :/

zeby bylo smieszniej.......niecale dwa tygodnie temu zwineli mojemu ojcu meganke z pod domu na sroduli.......

auto ktore nie ma kluczyka do odpalania tylko mega zabezpieczona karte...bylo oczywiscie z alarmem itd....nikt nic nie slyszal ani nie widzial ....

jak sobie upatrza samochod to nie ma mocnych
...tak znowu sie czepiam...
darcyn
Zaawansowany forumowicz
Posty: 390
Rejestracja: 2008-09-11, 15:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: darcyn »

z tą meganą to tragedii nie zrobili ;)
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

no jak nie te 2 e39 przy grota to stoja tam tez dwie e36 compact,e36 touring i e34 :razz: ogolem kilka "beemek" kolo siebie ; )

ja u siebie na gospodarczej z ciekawosci sprawdze bo kolo mnie staja 2 albo nawet i trzy e38 i jedna e36 i moze do nich tez probowali sie dobierac

i pomyslec ze niby jest akcja bezpieczna pogon...za piwo moment spisza ale jak sie wpier...dzielaja do samochodow to "panow policjantow" nie ma :neutral:
Awatar użytkownika
diabeleksts
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2011-05-20, 23:09
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: diabeleksts »

Imobilaizera brak.
Najsmieszniejsze jest to ze moje auto mialo juz 2 próby kradzieży zanim stalem się jego właścicielem. Z zamkiem miałem poważne problemy otwierając kluczykiem. Heh i zgadnijcie gdzie mieszkał poprzedni właściciel ? hehe ul.Hallera . Ta pogoń pechwa.
szczepan03
Małopiszący
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-27, 11:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: szczepan03 »

kurcze to jak radzicie z tym alarmem, jest po co ładować w to kasę? może u mnie ich zatrzymał imobilaizer właśnie i może to wystarczy, chyba że rozeznali się co i jak i wrócą ze sprzętem żeby immo wyłączyć. Wiem że na chmielnej jest dobry zakład ale i ceni się wysoko. Z AC zrezygnowałem bo wycenili mi samochód na 3600zł więc nie za dużo a do tego miałem chyba wkład własny 20% więc uznałem że się nie opłaca. Na Hallera w kiepskim stanie stoi tez E36 sprzed 94r więc pewnie bez immo to się przyuważy czy zniknęła, jak zniknęła to na części poszła.
ODPOWIEDZ