[E46] Podłączenie tylnych głośników

Problemy, porady oraz projekty sprzętu car-audio, PC-car.
Porady związane z alarmami, nawigacją i T V w samochodzie.
Tommy
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-06, 10:25
Lokalizacja: Stb

[E46] Podłączenie tylnych głośników

Post autor: Tommy »

Witam wszystkich.

Mam taki problem: moja "trójka" posiada "HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM", mam 10 głośników, po 3 w przednich drzwiach, po jednym w tylnych i 2 są zamontowane w półce z tyłu. Z tym, że tylne głośniki nie są podłączone, wiszą z nich kable luzem. Poprzedni właściciel miał zamontowane jakieś wzmacniacze w bagażniku i gdy je wyciągał to na szybko uciął kable i teraz wiszą. Chciałem je podłączyć, tylko pytanie gdzie i do czego...? Szukałem w okolicach tylnej kanapy, spodziewając się, że gdzieś znajdę ucięte kable - fabrycznie przecież musiały być gdzieś podłączone. Mam radio Alpine, gdy kupiłem auto już nie było fabrycznego radia BMW BUSINESS. Do czego podłączyć owe głośniki...?
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Wiązki kabli lecą nad progiem, wchodzą pod oparcie na kanapie pod ten niby trójkąt...
jak go wyciągniesz to zobaczysz kable...
a stamtąd jak po nitce do kłębka ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tommy
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-06, 10:25
Lokalizacja: Stb

Post autor: Tommy »

Dostałem się pod kanapę i są tam wiązki kabli, które lecą progami z obu stron ale niestety nie ma tam żadnego wolnego kabla, który byłby ucięty albo coś podobnego :???: Wszystkie wiązki są dobrze poskręcane, nigdzie nie ma żadnego luźnego kabla :???: Zastanawiam się, czy może kable nie zostały ucięte pod samą półką zaraz przy głośnikach i tam gdzieś zostały, a te które zwisają teraz z głośników były po prostu dorobione :638:
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Musi być coś pokombinowane ;)
Wątpię żeby były puszczone górą...

Jak położysz kanapę to zobaczysz plastikowe spinki trzymające półkę (chyba 4szt)
wydrzyj je (tylko z wyczuciem, zeby ich nie pokancerować za bardzo, długość ok.2cm tzw.jodełka)
ściągnij półkę i zobacz pod nią gdzie biegną kable z głośników...
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tommy
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-06, 10:25
Lokalizacja: Stb

Post autor: Tommy »

Tak, są 4 dokładnie; jeden już wyciągnąłem bo na więcej nie miałem dzisiaj czasu; jutro dokładnie się tym zajmę to będziemy coś więcej wiedzieli :wink:
e46
Małopiszący
Posty: 21
Rejestracja: 2011-05-28, 08:33
Lokalizacja: ¯ory
Kontakt:

Post autor: e46 »

jak masz problem z e46 jest gosciu z rybnika Adrian pewnie sie tym zajmie , kodował mi m3 i naprawde ma wiedze na temat e46
Tommy
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-06, 10:25
Lokalizacja: Stb

Post autor: Tommy »

e46 Dzięki za info :wink:
ODPOWIEDZ