[E36] Bawareiro By Wbs - zaczynamy zabawę w wyścigi.

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
Matizo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 2011-03-01, 14:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Matizo »

a to dla tego nie bywalo Cie na ikei :D
Mpaka mialo nie byc :D ale jak widac duzo sie zmieni :)

a wiec powodzonka :) nie moge doczekac sie efektu koncowego :)

:bmw: :bmw:
Było: e36 coupe 94 manual 1.6
Było: e36 coupe 98 manual 1.6
Jest: e39 sdn 00 automat 3.0d
Jest e39 sdn 99 manual 3.0d : http://bts-bmw.pl//viewtopic.php?t=21048


BMW - Bo Mercedesy Wymiękają
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

A no właśnie co tu taka cisza jak tam prace? bo mnie zaciekawił nieziemsko ten projekt po ostatnich fotkach :bmw:
Awatar użytkownika
wbs
Maniak forumowy
Posty: 931
Rejestracja: 2010-08-20, 11:05
Lokalizacja: Katowice / Krosno

Post autor: wbs »

Jak tam prace? Dzwonilem dzis do lakiernika i mowil ze silnik, zawiecha, skrzynia, wykladziny juz na miescu. Pomalowane od srodka i zakonserwowane gdzie trzeba od srodka, od podlogi po dach, dwa nowe progi wspawane, bagarznik tez, kielichy gnily to tez zrobione, podluznicy spaw poszedl 1cm tez zrobiona. Cale auto w srodku pomalowNe asowska farba. Blacharka juz na zero, nadkola tyl lekko wypchane. Niebawem malowanie od zewnatrz, a na koniec trzeba wklejic szyby. Magiel nowy-uzywany, miska olejowa tez, felg zregenerowNe, bo byly straszne po wypaku + jedno jajo. Duzo nowych zaslepek, uszczelek, spinek itd. Ciesze sie, ze buda bedzie jak z salonu. Aha i jeszcze oczywiscie konserwacja pelna z zewnatrz bedzie, bo na razie tylko pod walem i od spodu i od wewnatrz jest zakonserwowane. Dobry kawalek podlogi i nadproza sa nowe. Brakuje mi nowych uszczelek szyb bocznych, ale namontuje jakos. Pare nowych wiazek, bo sobie przygniwaly pod wykladzinami. Zbierznosc zrobiona. Odbieram mniej wiecej w polowie miesiaca. Jak cos sobie przypomne to napsze. Na auto w srodku i na zewnatrz potrzebowalem prawie 3 litry farby, ale jest wszystko super pieknie. Aha i chyba antena bedzie zaspawana, juz mie pamietam czy to zrobil hooop, a jeszcze pare dni temu buda stala na dwoch paletach bez drzwi okien i calej mechaniki, dywanow, wiazek itd.

Mam fajne kola na oku 9j i 10,5j.. Na razie tyle. Chce je miec w grudni, ci co byli wczoraj na ikea wiedza....ale ciiiiiicho!
Obrazek
FaTuM

Post autor: FaTuM »

co cicho puscie ktoś słowo o tym felunku :DDD
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

sa oz futury na allegro za nieco ponad 2k i mysle ze jesli ktos by mial czas sie przy nich pobawic to fajnie by wyszlo bo ktos je brzydko pomalowal razem z rantami. No i dekielkow nie ma.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Martin

Post autor: Martin »

Prężnie działasz-gratuluję :wink:
Pozdro
krzyq
Zaawansowany forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: 2011-01-13, 11:45
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: krzyq »

no taki remoncik to ja rozumiem, widac nie ejstem sam :P
GL !:D
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."


Obrazek
Awatar użytkownika
wbs
Maniak forumowy
Posty: 931
Rejestracja: 2010-08-20, 11:05
Lokalizacja: Katowice / Krosno

Post autor: wbs »

Krzys pisze:sa oz futury na allegro za nieco ponad 2k i mysle ze jesli ktos by mial czas sie przy nich pobawic to fajnie by wyszlo bo ktos je brzydko pomalowal razem z rantami. No i dekielkow nie ma.
Krzyś, to są fele typa z bmw3er. Widziałem, już długo wiszą. Futury tak o pasują do sedana wg mnie, ale źle nie jest. Nad futurami też pomyślę.

Martin pisze:gratuluję :wink:
Dzięki Martin
krzyq pisze:no taki remoncik to ja rozumiem, widac nie ejstem sam :P
:bmw:
GL !:D
co to znaczy? :mrgreen:


W tym momencie zakończyłem swoją karierę i chwilowo zostaje bez pracy :mrgreen:, ale spokojnie auto budujemy powoli dalej.

Po samochód wybieram się końcem przyszłego tygodnia ewentualnie pierwsze dni kolejnego.
Obrazek
krzyq
Zaawansowany forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: 2011-01-13, 11:45
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: krzyq »

GL = good Luck = powodzenia :oops:
W tym momencie zakończyłem swoją karierę i chwilowo zostaje bez pracy
dokladnie, trzeba czekać na przyplyw kasiurki ;p
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."


Obrazek
Awatar użytkownika
Sabretooth
Zaawansowany forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 2010-11-26, 11:06
Lokalizacja: Katowice-Ligota

Post autor: Sabretooth »

Dasz radę :bmw: .
Pamiętaj- powoli i bidnie ale solidnie, to najważniejsze :wink:
Czekam na kolejne relacje i powodzenia przy pracach
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

wbs pisze:Krzys napisał/a:
sa oz futury na allegro za nieco ponad 2k i mysle ze jesli ktos by mial czas sie przy nich pobawic to fajnie by wyszlo bo ktos je brzydko pomalowal razem z rantami. No i dekielkow nie ma.
Krzyś, to są fele typa z bmw3er. Widziałem, już długo wiszą. Futury tak o pasują do sedana wg mnie, ale źle nie jest. Nad futurami też pomyślę.
na syndykacie tez sie oglasza. Jesli sa proste i niespawane to warto by sie nimi zainteresowac tyle ze trzeba dekle jeszcze zalatwic. No i troche pracy przy rantach zeby ta farbe zdjac.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

wbs ile cie kosztuje lakierka nadwozia
Obrazek
Awatar użytkownika
wbs
Maniak forumowy
Posty: 931
Rejestracja: 2010-08-20, 11:05
Lokalizacja: Katowice / Krosno

Post autor: wbs »

Krzys, jesCze cala zima przede mna.

Aha. Co do lakierowania to nie mam pojecia, bo po 1 to robi ziomek ojca, a po drugie to ja robie cale auto, a nie lakieruje.
Obrazek
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

wiesz ogólnie to ja bym sobie mógł sam po lakierowac tylko nie ma gdzie ,bo juz nie jedno auto malowałem
Obrazek
Awatar użytkownika
wbs
Maniak forumowy
Posty: 931
Rejestracja: 2010-08-20, 11:05
Lokalizacja: Katowice / Krosno

Post autor: wbs »

Głodek pisze:wiesz ogólnie to ja bym sobie mógł sam po lakierowac tylko nie ma gdzie ,bo juz nie jedno auto malowałem
Chętnie bym Ci pomógł gdybym był w Krośnie, ale nie mam opcji jechać tam, a samego tam Cie nie wpuszczą. Jak chcesz to moge zapytać ile kosztuje takie coś.

[ Dodano: 17 Październik 2011, 22:22 ]
W sumie prawie dwa miesiące bez auta. W piątek po nie jadę :) w końcu... Byłem dziś jeszcze po motywy klameczek z nowymi uszczelkami. Loga też nowe. Dużo zdjęci takich pierdół jak teraz nie mam, bo większość kupował ojciec na miejscu w Krośnie.

Obrazek

Obrazek

Edit

Przywiozłem dopiero samochód. Wrzucam parę fotek. W końcu dorwałem autosola. Uszczelki dach i podszybie. Brakuje mi na ten moment zaślepki zderzaka tył, uszczelki bagażnika, bo sparciała i zakupie jeszcze uszczelki szyb bocznych wszystkie. Progów nie zakładałem. Później jeszcze coś wrzucę. Jutro postaram się zrobić jakąś dobrą sesję i opisać co i jak było zrobione w tym czasie, co samochodu nie było. Aha.. czekam na zagłówki, bo zostały w Krośnie. Na szczęście o tylnych zapomniałem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odzyskałem jeszcze od Elvisa swoje dystanse, na zimę będą potrzebne.


Obrazek


Edit.

Tak jak mówiłem auto przywiozłem. Dach jest do małych poprawek, ale to na razie nie mam czasu. Podszybia i takie motywy już pomontowane, trzeba jeszcze przepolerować felgi i lakier, bo był jeszcze za miękki - zaraz po malowaniu odebrałem auto.

Co do skóry. Wygrałem skórę "łamaną", podobną kolorem do ori jasnego wnętrza. Zagłówki tylne będę miał w przyszłym tygodniu, bo o nich zapomniałem. Boczki zostały obszyte w kwadraty i wg mnie wygląda to ok. Inaczej niż wszyscy, a chyba przesady nie ma.

Fotele były od compacta, który miał czarne wnętrze. Postanowiłem zostawić czarne skorupy foteli, bo jednak więcej tego czarnego jest w aucie. Wg mnie wyszło okej. Skorupy można zawsze obszyć. Z powodu tego, że to fotele od 2 drzwiowej, to mają te klameczki do podnoszenia. Fotel będzie zablokowany, a tam jakoś domontuje zaślepki czy coś innego wymyśle.

Dywaniki zostaly zakupione czarne ze względu na zbliżającą się złą pogodą, na lato będą oczywiście jasne.


Kolejna sprawa to wydech ori do 2.0 Teraz z dokładką to wygląda śmiesznie (jedna rurka). W przyszłym tygodniu będzie przerobiony na dwururkę.

Nowa szyba też została zakupione. Oraz nowa ori klapka do lusterka.


Parę fotek uszczelek i malowania. Fotki wnętrza i całokształtu później.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Naklejki trzeba troszkę poczyścić, ale ważne, że zostały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiłem sesje sam, bo miałem ustawionego typa z lustrem, ale nie miał jak podbić. W przyszłym tyg więcej fotek dobrym aparatem. ¯eby było śmieszniej, to przy*** dziś dokładką w krawężnik, ale nic się nie stało. Pedał mi wyjechał dostawczym i spierdzielił. Miałem do wybory krawężnik albo dostawczaka, wybrałem beton.

Kilka fotek wnętrza i mpakietu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reszta fotek będzie tak jak mówiłem w przyszłym tyg. Na zdjęciach chciałem pokazać to, co kupiłem, nie miała to być jakaś mega, wypas sesja, a taką mam nadzieję, że będę miał zrobioną. Strasznie razi w oczy ten wydech 2.0, ale damy rade z tym. Chłodnica albo wisko pada, bo się grzeje w mieście i trzeba to zbadać jutro niezbędnie.

Auto nie jest dobrze umyte, stało pod drzewem. Laskier jest jeszcze do przepolerowania, na które braklo czasu.
Obrazek
ODPOWIEDZ