[E36] Rafael 328i Coupe

Tutaj przedstawiamy galerie byłych autek użytkowników forum BTS
Martin

Post autor: Martin »

Przejżałem Twoje poczynania od 1ej strony - lubię oglądać takie metamorfozy- i co tu dodać -ładne auto z małym ''ale'' -chodzi mi o nocne fotki - a mianowicie odbicie świateł ,widać hologramy - mam nadzieję ,że z tą tempo to był żart :wink:
Zadbaj o lakier w następujący sposób
-czyszczenie lakieru glinką
-dobra politura lub coś mocniejszego , lecz nie inwazzyjneggo(usunięcie kolistych mikro rys widoczznych w słońcu)
-dobry wosk
Te kroki bądź bardziej profi detaling w jakiejś firmie tym się zaajmującej uczyni z Twojego auta ,auto zaliczane do miana show & shine - lakier nabierze głebi i blasku (tak jeszcze większego niż w cchwili obecnej :wink: )-zajmuję się detalingiem niemal na codzień ,wiem co mówie :wink:
Wtedy sam będziesz się łapał na tym ,że wlepiasz gały w auto i widzisz każde lustrzane odbicie,każdy szczegół odbijający się w ''mokrym blasku'' lakieru Twojej buni -no to narazie tyle-pozdro :bmw:
__AdiK__
Zaawansowany forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2009-11-27, 16:11
Lokalizacja: Katowice

Post autor: __AdiK__ »

hahah a jednak zamontował ;) i jak to ogarnołeś..??
Obrazek
Rafael
Zaawansowany forumowicz
Posty: 416
Rejestracja: 2009-04-02, 08:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Rafael »

Martin- mam juz wosk Meguiars ale fakt...glinki jak i politury nigdy nie uzywalem wiec na nowy sezon bede musial je zakupic

Adik-na wkrety,trzyma sie mocno i nie ma prawa odleciec mysle ze nawet po zimie :wink:
__AdiK__
Zaawansowany forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2009-11-27, 16:11
Lokalizacja: Katowice

Post autor: __AdiK__ »

Adik-na wkrety,trzyma sie mocno i nie ma prawa odleciec mysle ze nawet po zimie :wink:
no i tak trzymać :mrgreen: jest piknie :twisted:
Obrazek
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

a taka dokładka pasuje do seri zderzaka
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

to jest dokładka do zderzaka M3 ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

sorka ze w tym temacie pisze ,to musze wymienic zderzak ,przez zime moze mi sie uda
Obrazek
Martin

Post autor: Martin »

Rafćl pisze:Martin- mam juz wosk Meguiars ale fakt...glinki jak i politury nigdy nie uzywalem wiec na nowy sezon bede musial je zakupic
...zakup chociąż glinkę +Quick detailer'a i zastosuj wosk -nie będzie idealnie ale zrobią robotę- zabezpiecz lakier na zimę-unikniesz jeszcze większej pracy nad lakierem po zimie -ze środkami Meguiar's detaling to czysta przyjemność :cool:
Rafael
Zaawansowany forumowicz
Posty: 416
Rejestracja: 2009-04-02, 08:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Rafael »

ale czy Quick detailerem mozna usunac wlasnie te hologramy?
Najbardziej o to by mi chodzilo ale to tak jak mowie to zrobilbym na wiosne
Martin

Post autor: Martin »

Hologramy na masce to nic innego jak przypalony delikatnie lakier ,musiałbyś wkleić naprawdę dobre jakościowo foty bym mógł w jakiś przybliżony sposób Ci coś więcej doradzić i czego użyć -Qdetailerem tego raczej nie usuniesz -politura to poprawi ,ale czy do idealnego stanu ? tego nie gwarantuje-może lepiej będzie użyć Meguiars compound -można go nakładać/polerować ręcznie,ale glinka z detailerem przed nim wymaga zastosowania-jak jej użyjesz ,to zobaczysz ile niewidocznego syfu jest na lakierze-powstaje on przede wszystkim przez woskowanie na nie do końca wyczyszczone auto -mimo jego umycia :wink:

Aha nie myśl że kupisz Quick detailera i glinke i starczy tylko na jedną aplikację /pracę/czyszczenie -to bardzo wydajny środek -ja użyłem raz na glinkowanie i chyba z5 czy 6 razy do poprawy wyglądu po wysuszeniu auta po myciu czy jak się w garażu lekko przykurzyło :wink:
Glinkę po lekkim zabrudzeniu sklejasz i lecisz z koksem dalej i tak cały czas przy czyszczeniu-chyba że ci upadnie to nadaje się już do d...-no nawet do tego nie :wink:
Rafael
Zaawansowany forumowicz
Posty: 416
Rejestracja: 2009-04-02, 08:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Rafael »

Martin-dobrze , mysle podzialam cos na wiosne

Korzystajac z tego ze dzis nie padalo umylem szybko auto i zrobilem pare zdjec juz z dokladka
Auto prezentuje sie tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

kurcze nie ma sie tu do czego doczepic :D Nie kombinuj z nerkami bo czarne mi tu pasuja. Tym bardziej ze masz ciemne lampy.
Z zewnatrz nie masz nic do zmieniania no chyba ze chcialbys kombinowac z szerokimi kolkami :)
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Ow3NowSk1
Zaawansowany forumowicz
Posty: 409
Rejestracja: 2010-09-06, 00:25
Lokalizacja: SRC

Post autor: Ow3NowSk1 »

Swietna jest :twisted:
Awatar użytkownika
wbs
Maniak forumowy
Posty: 931
Rejestracja: 2010-08-20, 11:05
Lokalizacja: Katowice / Krosno

Post autor: wbs »

Dobrze, że zmontowałeś tą dokładkę. Wymiatasz dla mnie Rafćl. Nie german, a prezentuje się jak german. Ciężko mi powiedzieć jak to opisać, ale w każdym razie jedna z najlepszych e36ek na btsie tyle Ci mogę powiedzieć. Faworytem jest Gamek2, który zamiata mnie całkowicie. Niby są ciekawsze fury od Gamka na syndykacie, ale jego uderza w moje gusta idealnie. Nawet żółciaki, które mnie denerwują (chodzi o halogeny), to u niego jest dobrze. Nie ma przesady jak u Bujonika, którego kojarzysz bankowo. Gamek zrobił furę, która nie przegina szerokością, nie ma 11j na tyle i przede wszystkim, co najważniejsze siedzą mu koła w seryjnych nadkolach, a to jest najważniejsze... trzymać się serii (w miarę, nie licząć kół i gleby).

Także Rafćl musi być grubo skoro Cię faworyzuje :) Rantu brakuje z tyłu, ale jest dobrze, szkoda, że nie masz m zderzaka na tyle, ale wiem, że to kwestia czasu. Silnik też masz bardzi ciekawy. Czekam na sesje mojego gleboszczura z Twoją qptą :)

A tak w ogóle, to jak namotasz większe ranty na tył, to ja będę zamieciony pod dywan. Rafćl, od dawna oglądam Twoj projekt i jeszcze tak się nie prezencił. Na żywo nie pamiętam jak wyglądał, bo ten dzień mam "wycięty" z pamięci :P
Obrazek
Rafael
Zaawansowany forumowicz
Posty: 416
Rejestracja: 2009-04-02, 08:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Rafael »

Dziekuje za komentarze, milo sie takie cos czyta :wink: przynajmniej ktos potrafi docenic wklad w auto juz nie mowie o pienieznym ale o czasowym
Krzys-szerokie kolo niestety chodzi za mna od dawna...moze kupie jakis 2gi komplet jak $$ pozwoli na nastepny sezon
WBS-dzieki za mile slowa :wink: bede obserwowal rowniez i Twoj projekt

Tak jak obiecalem troche sie nameczylem ale sa 2 filmy

1 Fiolka :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Zbj3LQTSf30

2 Dzwiek :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=B7-585pP ... er&list=UL
Zablokowany