[E36] Jakie lampy i felgi

Modernizacje mechaniczne jak i stylistyczne. (Nie AGRO!!!)
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

[E36] Jakie lampy i felgi

Post autor: Gurian »

Chcę Was się poradzić co do lamp felg itd.
Na początek jakie lampy na przód cleary,dymione, czy zostawić to co jest, na tył lampy z białymi kierunkami czy zostawić żółtki ?
Grill zostawić w chromie czy może czarny mat/błysk ? I jakie propozycje co do halogenów ?
I jeszcze jedno pytanie, na sezon zamierzam poszerzać 16" stalówki 7j.
Myśłałem żeby zostawić na przodzie 7j z tyłu poszerzyć do 8/8,5j, Jakie wtedy kupić ogumienie, aby był lekki naciąg i jakie ET felg aby ładnie wypełniały nadkola.
Proszę o wyrozumiałość, jest to moje pierwsze BMW i nie chce wizualnie go spierniczyć.
Co do tych felg, to bedzie gwint TaT, jęśli ma to jakiś wpływ na setup.

Z góry dziękuję za rady.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Po 1 wypoleruj przednie lampy bo te są już strasznie zmatowione (albo brudne)... Rozbierz je i dokładnie powyczyszczaj wszystkie elementy

Co do kierunkowskazów to ja bym na przód włożył białe (albo dymione) tył tak samo na biało...

Nerkę bym osobiście zostawił taką jaką jest czyli chromowaną (najlepiej kupić gril poliftiwy) tutaj masz fot. podglądowe czarnej (niee)
Obrazek

Co do poszerzania stalówek to nie wiem czy wiesz ale koszta są takie same co już całkiem ładna alufelga - a poszerzana stal nie ma takich właściwości jezdnych jak zwykła stal lub alum :neutral: Napisz do jakiej kwoty chcesz kupić felgę to Ci podowiem :razz:

Na gwincie się jeszcze dobrze nie znam ale musi być :mrgreen:

ps: Ale najpierw ogarnij te lampy i pomaluj ten zderzak bo jakiś obrypiały od krawężników :bmw:
Obrazek
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

To już zależy od Ciebie! Ja mam np, takie lampy przednie: http://bts-bmw.pl//viewtopic.php?t=1244 ... sc&start=0 , bo moim zdaniem lepiej świecą od tych starych ZKW, ale to jest made in China i w przyszłości je zmienię na ori BOSCH, chyba, że prędzej go sprzedam :mrgreen: W tylnych mam przyciemnione kierunki na black (mam takie lampy jak Ty), w tym poście też są zdjęcia od tyłu, więc możesz zobaczyć. Halogeny clear black - również w poście. Ostatecznie decyzja należy do ciebie!!
FaTuM

Post autor: FaTuM »

lampy tył z białym kierunkiem albo zółtki jak Ci sie podoba ... jesli zolte to przod migacze i boki tez zoltke rzecz jasna . co do gwintu wes lepiej FK . co do felg zalezy ile na to chcesz przeznaczyć kasy i uwierz ze jak dasz auto na glebe to bedzie to fatalnie wygladalo na gwincie ,bo bedzie takie male koło ! lepiej 17 powiedz ile masz kasy na felgi a doradzimy .


co do gwintów dużej roznicy niema tych do 1000 zł wiec wybierz jaki chcesz jedni mowia tat , drugy FK trzeci MTS czwarty tuning art . poprostu tak duzej roznicy miedzy nimi niema wybierz sobie kolor jaki Ci sie podoba jak masz dylemat ;) ale po co przepłacać ? popatrz tez na okres gwarancji . co do nerki to jesli zrobisz z przodu lampy typu black hella tzn BH to zrob nerke czarny mat albo polysk jak nie to zostaw srebrne ,ale poliftowe chyba lepsze ;) tylko ze musisz atrape tez do polifta kupić .

KOLEGO ROB SAMOCHOD POD SWOJ GUST , A NIE PYTAJ INNYCH . POPATRZ W NASZE BMW I PODGLADAJ I ROB PO SWOJEMU .

tylko bez leksusów i clearów !
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Gabrielo, Miałeś fajne lampy i wsadziłeś coś takiego... Nie była to dobra zmiana :mrgreen: z resztą Ty to wiesz... Wątpię żeby lepiej świeciły - może lepiej ślepią :razz: Ori lampy są o niebo lepsze. Gurian, Albo pomarańczki (takie jak masz) albo ori białe albo dymione... "Chińszczyzna" odpada :roll:
Obrazek
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

FaTuM pisze:tylko bez leksusów i clearów !
I tu jest cała prawda!! :oops: Bo jo tak mom i jest trochę :zdziwko: , ale to już jest inny temat :mrgreen:
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gurian »

Kiedyś myślałem o Borbetach A, ale szeroka stal strasznie mi się podoba.
Jakie alu 17" wchodzą w gre do 1k PLN ?
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Gurian ja mam do sprzedania fele alumy :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Głodek, no nawet by pasowały na start do Gurian'a :mrgreen: Jeszcze firma RH ma w podobnej cenie kilka typów dość fajnych :wink:
Obrazek
FaTuM

Post autor: FaTuM »

za 1000 zł raczej nic konkretnego, ale jakies motorsporty czy cos z palety M E36 ;) Zobacz w mojej galeri co miałem keskiny kt1 sprzedałem je za 1300 zł .
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gurian »

Zarzućcie jakimś linkiem lub zdjęciem, jak możecie tych RH i motorsportów ;)
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

http://allegro.pl/felgi-rh-17-8-i-10-5x ... 86140.html może troszkę więcej niż 1tyś ale idzie dorwać je taniej
http://allegro.pl/felgi-rh-5x120-bbs-rs ... 85811.html
te białe sam bym wziął jak bym miał na nie obecnie
Obrazek
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gurian »

Kaper pisze:http://allegro.pl/felgi-rh-17-8-i-10-5x ... 86140.html może troszkę więcej niż 1tyś ale idzie dorwać je taniej
http://allegro.pl/felgi-rh-5x120-bbs-rs ... 85811.html
te białe sam bym wziął jak bym miał na nie obecnie
Te pierwsze RH topline widziałem kiedyś w dziale sprzedam, Bodajże bujalek je sprzedawał za 800zł. Napisałem też do Głodka w sprawie felg. Musze coś kupić na sezon.
Awatar użytkownika
Dadeck
Zaawansowany forumowicz
Posty: 478
Rejestracja: 2011-03-14, 22:50
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Dadeck »

Najpiekniejsze fele wg. mnie, które ja brałbym bez namysłu (w przypadku: gdybym miał hajs) to :
http://farm4.static.flickr.com/3612/363 ... 46fd18.jpg
Mimo że nie skręcane... sorry, zawsze podobały mi się 'gwiazdki' :grin:
Na allegro czesto sa po ok 1000 zł...
Nazywają się Contour albo M Contour
Obrazek
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gurian »

Dzięki wielkie za propozycje.
Zastanawiam się teraz między RH Topline, a Borbet A w 17". Myślę, że na początek będzie OK ;))
ODPOWIEDZ