Zima unieruchomiła auto

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Zima unieruchomiła auto

Post autor: KoNiK »

Zaholowałem dzisiaj auto do domu, bo od piatku stało na parkingu. Po pracy zakęciło kilka razy i akumulator padł, pewnie dlatego, że ostatnio robie tylko krótkie trasy i nie miał kiedy sie podładować, wziąłem więc go do domu podładowałem, ale nic to nie dało, auto kręci,ale nic sie nie dzieje. Teraz jest w grzanym garażu zobaczę za parę h czy startnie. Ale jeśli nie to pytanko do was co to może być, ja mam swoje 2 typy, ale chce poznać wasze zdanie na ten temat.
Awatar użytkownika
Pablo
Maniak forumowy
Posty: 815
Rejestracja: 2010-08-06, 10:43
Lokalizacja: Innerbraz / SWD

Post autor: Pablo »

:smile: jezeli wczesniej bylo wszystko ok a autko troche psotalo na mrozie to obstawialbym zamarznieta rope ;)
:)
FaTuM

Post autor: FaTuM »

jak krecisz zobacz czy w schlałszku ciagnie rope czy woda z robia czy sama wode . Moze do filtra dostała sie woda i teraz Ci bedzie krecił ,ale nie odpali . Mysle ze w ogrzewanym garazu na pelnym aku po 24h odpali ;)


Radził bym odrazu kupić Ci nowy filter .
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Mi przez te mrozy auto odpala od razu ale dziś rano jak jechałęm do roboty tp cały czas mi się świeciła kontrolka oleju (i auto tyrkotało prawie jak klekot)... Sprawdzałem olej i jest go wystarczająco. Jak wracałem nazat z pracy to już było wszystko raczej ok.
Obrazek
kamcio19881
Zaawansowany forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2009-05-02, 21:23
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kamcio19881 »

Kaper wymień olej !! :)
KoNiK hmm zobacz swiece czy grzeja a potem filtr wymień przy tych mrozach cuda sie dzieja
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

kamcio19881, Przecie pisałem że OIL jest w normie
Obrazek
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

No właśnie też obstawiam zamarzniętą rope w przewodach, albo świece. Jutro spróbuje odpalić, jak nie startnie to sie wezme za świece
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

gorzej jak się ropa oddzieliła, gdzie tankujesz?
Jak z paliwem ok, tez bym obstawiał świece, bądź sterownik świec żarowych, musiałbyś sprawdzić czy w ogóle napięcie przychodzi na świece.
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

Kaper, a jaki masz olej i kiedy wymieniales? ja bym nigdy w zyciu nie jechal autem gdzie swieci kontrolka oleju!!
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

Ostatni raz tankowałem na crabie :/

No i dziś przy próbie odpalenia dalej nic, ale przez te mrozy nawet w garażu mam z 6stopni to moze jeszcze coś nie odmarzło, bo np letni płyn do spryskiwaczy ma dalej kule lodu wielkości pięści w zbiorniku
FaTuM

Post autor: FaTuM »

troche denaturatu do zbiornika od sprysków i rozpusci go i nie zamarza .
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

No o płyn sie nie martwie, to było tylko do wyjaśnienia mojego przypuszczenia że moze jeszcze gdzieś mam jakiś zamarznięty zator w układzie paliwiwym.

Ps: da sie świece wymienić bez odkręcania kolektora ssącego w M47
kamcio19881
Zaawansowany forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2009-05-02, 21:23
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kamcio19881 »

Kaper ale jak cisnienie swieci a ty jedziesz to wymień olej !!
KoNiK na crabie hmm tyn na Moszczenicy ?? błada umnie było juz ze 20 auto co tankowały rope i filtr do wyrzucenia !! ropa na h....
a co do swiec to nie przynajmniej my tego bez kolektora nie umiemy tego zrobić :) PS nie urwij swiecy albo niech cie pości nagar ....:)
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

No jak tak patrze to też tego nie ogarne bez ściagania, a do tego nie mam torxów więc świec nie sprawdze. :/ na tym w pawłowicach, czemu filtr do wymiany, zawalony marasem, czy woda z ropy sie na nim osadza i zamarza??
Awatar użytkownika
zdziaszek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 355
Rejestracja: 2008-06-28, 22:09
Lokalizacja: SRB

Post autor: zdziaszek »

Moje 320d też wczoraj zostało przywiezione na lawecie... Podczas jazdy nie można było dać gazu bo obroty spadały aż całkiem padło... Mechanik na pierwszy rzut oka stwierdził zamarznięta ropę w filtrze paliwa (mimo iż filtr wymieniony był na początku grudnia), wiadomo jak to z jakością naszego paliwa bywa. Co dzień paliłem normalnie, nawet jak ostatnio 5 dni auto stało a na termometrze -14 było... Jednak wczoraj w dzień tak się stało... Teraz czekam na info od mechanika...
"...ciesz się tym co masz, nie wymagaj za wiele..."

PRFESJONALNY MONTAŻ ORAZ SERWIS INSTALACJI TV, TV-SAT :)
ODPOWIEDZ