[E46]

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
grizzlie
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2009-11-13, 17:38
Lokalizacja: SZO

[E46]

Post autor: grizzlie »

Mam taki problemik.. otóż po ujechaniu ponad 100km w aucie dalej było zimno. Niby coś tam ciepłego powietrza leciało ale i tak było zimno mimo nastawienia klimy na 30 stopni. Poza tym dałem na największy nadmuch a jakiegoś większego strumienia powietrza nie było czuć. Na szybe jest ok ale na resztę już nie. Do tego kontrolka z temperatury nie zeszła z niebieskiego pola tak jakby pod maską się nic nie zagrzało. Płyn w zbiorniku jest. Możliwe, że padł termostat?
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

nie podałeś w jakim silniku! jesli diesel sprobuj wylaczyc calkowicie climatronik (zjechac wentylatorem na 0) jesli zacznie się dźwigać, to walnięty termostat EGR, główny termostat sprawdzasz prosto, różnicą temperatur za i przed termostatem. Jasne?
Czorny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 321
Rejestracja: 2008-08-31, 12:56
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Post autor: Czorny »

raczej termostat padł tzn.zawiesił sie gdy był otwarty i teraz cały czas jest obieg i nie zagrzewa sie co wiąże sie też z większym spalaniem :bmw:
kamcio19881
Zaawansowany forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2009-05-02, 21:23
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kamcio19881 »

termostat :) od tego sie zaczyna
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

U mnie również(chociaż e36) termostat byl cały czas otwarty i auto sie nie grzało...Kupiłem termostat za 6 dych i po 5km cieplutkie autko i cieplutko w środku, a diesel!! :mrgreen:
grizzlie
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2009-11-13, 17:38
Lokalizacja: SZO

Post autor: grizzlie »

Dzięki za podpowiedzi. Na dniach to sprawdzę. Silnik oczywiście dieselek
ODPOWIEDZ