Foteliki samochodowe dla dzieci.

Sprawy o różnej tematyce
Awatar użytkownika
Merfi1986
Małopiszący
Posty: 66
Rejestracja: 2011-07-03, 14:47
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdrój

Foteliki samochodowe dla dzieci.

Post autor: Merfi1986 »

Witka koledzy. Ostatnio urodził mi się syn :) :bmw: No i czas na fotelik, napiszcie co posiadacie i co polecacie.
mnie interesuje taki model :)
http://allegro.pl/fotelik-recaro-2012-y ... 83961.html
co o nim myslicie? Warto?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

Jeśli się nie mylę to mój kumpel ma coś takiego dla dziecka i nie narzeka :)
Widziałem to z bliska i jeśli to ten sam fotelik to wykonanie git :)
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
Awatar użytkownika
gamek2
Maniak forumowy
Posty: 1969
Rejestracja: 2008-12-30, 16:09
Lokalizacja: Raciborz

Post autor: gamek2 »

znajomy ma ten fotelik recaro ale troszke inny model i kosztowal 1200zl jak dobrze pamietam :razz: niema co oszczedzac na tych fotelikach wiem ze on jest zadowolony :wink:
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

fotelik ok ale na razie to inny powinieneś mieć taki w formie nosidełka z możliwością montażu na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy
Awatar użytkownika
Merfi1986
Małopiszący
Posty: 66
Rejestracja: 2011-07-03, 14:47
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdrój

Post autor: Merfi1986 »

MIRAS, a tu sie mylisz mam takie nosidelko z firmy Espiro i na instrukcji jest absolutny zakaz zakładania z przodu. Zawsze z tyłu po prawej stronie. Nie wiem czemu tak jest ale do tego sie stosuje...
Obrazek
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

możliwe ja miałem takie że można było montować z przodu tyłem do kierunku jazdy i wyłaczoną poduszką ale to nie jest istotne gdzie będzie siedział maluch ważne żeby na leżąco w pierwszych miesiącach życia i żeby głowa małemu nie latała przy hamowaniu i na zakrętach bo uszkodzi sobie kregi szyjne i bedzie jazda .a jak jedziesz sam z dzieckiem to dobrze mieć je z przodu.
Awatar użytkownika
Netka
Zaawansowany forumowicz
Posty: 354
Rejestracja: 2010-03-08, 22:33
Lokalizacja: Mannheim / Katowice

Post autor: Netka »

Najlepsze opinie o fotelikach dla dzieci ma firma CONCORD. Ją z czystym sumieniem moge polecic.
Jeśli chodzi o nosidełka - można je montować z przodu na siedzeniu pasażera tyłem do kierunku jazdy, ale musi byc wyłączona poduszka i najlepiej jak jest montowany na podstawce.
Banditerin Motor Wagen
Awatar użytkownika
Merfi1986
Małopiszący
Posty: 66
Rejestracja: 2011-07-03, 14:47
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdrój

Post autor: Merfi1986 »

sam narazie nigdzie nie pojade z synem a i do nosidełka sie stosuje tyłem do kierunku jazdy z tylu a jak jest z bocznymi poduszkami w drzwiach?
Obrazek
Awatar użytkownika
Netka
Zaawansowany forumowicz
Posty: 354
Rejestracja: 2010-03-08, 22:33
Lokalizacja: Mannheim / Katowice

Post autor: Netka »

"...Jeżeli samochód ma poduszki boczne i kurtyny, nie ma jednej uniwersalnej rady oprócz tego, że trzeba przeczytać instrukcję obsługi samochodu. W niektórych samochodach z mocowaniem Isofix zamontowanie odpowiedniego fotelika powoduje automatyczne wyłączenie wszystkich potencjalnie niebezpiecznych dla dziecka zabezpieczeń pirotechnicznych. Lecz nie jest to regułą!..."

"...W każdym samochodzie, niezależnie od marki i modelu, przednia poduszka pasażera może być niebezpieczna dla dziecka przewożonego tyłem do kierunku jazdy. Jeśli nie potrafimy lub nie możemy jej wyłączyć, nosidełka-kołyski zawsze mocujemy z tyłu, a większe foteliki – jeśli już decydujemy się na ich montaż z przodu – zakładamy przodem do kierunku jazdy. Dla bezpieczeństwa jednak należy w miarę możliwości fotel pasażera odsunąć do tyłu. Jeśli dziecko opiera się nogami o deskę rozdzielczą lub choćby ma taką możliwość, powinno jeździć z tyłu. Nie wolno zakładać, że upilnujemy, aby nigdy tego nie robiło. Wybuchająca poduszka powietrzna może zrobić poważną krzywdę małemu pasażerowi, a nawet go zabić! Jeśli chodzi o airbagi boczne, to mają one różne konstrukcje (w jednych autach montowane są w oparciach foteli, w innych w słupkach), inaczej też się je dezaktywuje. Niektóre mogą być niebezpieczne dla dzieci w fotelikach, inne są niegroźne. Należy koniecznie przeczytać odpowiedni rozdział instrukcji auta..."

"...To mówi prawo drogowe:
1.Dziecko w wieku do 12 lat i o wzroście nieprzekraczającym 150 cm może jechać w samochodzie tylko w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu odpowiadającym wiekowi i rozmiarom dziecka.
Praktyka: w przypadku starszych, wyrośniętych dzieci „odpowiednim urządzeniem” jest podstawka, która sprawia, że fabryczne pasy samochodu chronią dziecko we właściwym stopniu.



2.Fotelika zamocowanego tyłem do kierunku jazdy nie wolno umieszczać na przednim fotelu pasażera, jeśli auto jest wyposażone w poduszkę powietrzną. Praktyka: tak właśnie jest, przy czym jeśli poduszkę powietrzną można wyłączyć, montaż fotelika w ten sposób jest dopuszczalny. Uwaga: poduszka powietrzna rozwija się z taką siłą, że fotelik zamocowany tyłem do kierunku jazdy byłby natychmiast połamany, co grozi śmiercią lub kalectwem dziecka.



3.Fotelik – niezależnie od typu – może być montowany zarówno na przednim, jak i na tylnym siedzeniu pojazdu. Praktyka: po pierwsze, z wyjątkiem sytuacji opisanej w punkcie 2, po drugie, fotelik nawet zamontowany przodem do kierunku jazdy w aucie z poduszką powietrzną należy odsunąć maksymalnie do tyłu – na wszelki wypadek.



4.Dzieci, które już wyrosły z fotelików (mają powyżej 150 cm wzrostu) do ukończenia 12. roku życia jeżdżą tylko z tyłu. Jazda z przodu w przypadku młodszych dzieci dozwolona jest tylko w foteliku...."
Banditerin Motor Wagen
ODPOWIEDZ