[E36] problem z odpalaniem bmw e36 318i

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
koxik
Małopiszący
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-02, 22:46
Lokalizacja: zawiercie

[E36] problem z odpalaniem bmw e36 318i

Post autor: koxik »

witam mam problem z bmw e 36 318i świeci mi kontrolka od akumulatora choć był akumulator ładowany przez całą noc więc jest naładowany po przekręceniu kluczyka auto odpala normalnie i sie dusi nie chce złapać kable i świce były wymienione miesiąc temu pomocy !! :566: :567:
FaTuM

Post autor: FaTuM »

naciąg paska klinowego zobacz , albo sie urwał całkiem możliwe .
koxik
Małopiszący
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-02, 22:46
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: koxik »

nie urwał sie jest na swoim miejscu ale jak mo mogę naciągnąć ?? może to jest to bo z komina dymi a nie może zaskoczyć :shock:
koxik
Małopiszący
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-02, 22:46
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: koxik »

nie jestem pewien ale wcześniej mi gwizdał chyba pasek jak jechałem ale ja sie kompletnie na tym nie znam
Michał K.
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2008-11-05, 16:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał K. »

post skasowany, niedoczytałem i myślałem że masz diesla.
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

ale dusi się obojętnie czy dodajesz gazu czy nie? Tzn próbowałeś odpalać na wciśniętym gazie? (ehhh ta zima katuje nasze bawarki :razz: )
krzyq
Zaawansowany forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: 2011-01-13, 11:45
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: krzyq »

moja to ostatnio miala jakies " drgawki " chyba od tego zimna, ale jak to na moje wozidelko przystalo... sama sie naprawia :mrgreen: :zdziwko:
"Keep your friends close, but keep your enemies closer."


Obrazek
koxik
Małopiszący
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-02, 22:46
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: koxik »

A czy może być coś z czujnikiem położenia wału ?? pasek oki naciąg oki a nadal nie odpala ???
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

przyczyn może być wiele należy zacząć od początku odpiąć aku i naładować go następnie sprawdzić iskrę na świecy jak zapala tylko nie wchodzi na obroty to jak któraś świeca szwankuje to po wyjęciu jej będziesz widział ze nie pali będzie mokra lub czarna i nie wypalona winę mogą ponosić kable cewki lub po prostu wilgoć i nie sugeruj się że masz nowe świece i musi być ok bo nowe też mogą być padnięte .i po wykluczeniu tych czynników możesz szukać dalej .
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

jak odpala to na kompa i moze cos sie znajdzie.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
Netka
Zaawansowany forumowicz
Posty: 354
Rejestracja: 2010-03-08, 22:33
Lokalizacja: Mannheim / Katowice

Post autor: Netka »

A może być przyczyną bendix???
Banditerin Motor Wagen
koxik
Małopiszący
Posty: 37
Rejestracja: 2012-01-02, 22:46
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: koxik »

Panie i panowie powód na szczęście to były zalane świece wszystko wszystko oki wozidło działa :kolebka: :m:
FaTuM

Post autor: FaTuM »

To super jedna awaria mniej ;)

P.S
A może być przyczyną bendix???
Bendiks to napewno nie może być ,bo odpaliło auto . Tak w 2-3 zdaniach po swojemu .


Miedzy bendiksem , a silnikiem dochodzi do połączenia znajduje sie tam takie koło zebate i rozrusznik zaczyna kręcić wałem i jesli przy kręceniu kluczykiem tak jakby Ci objeżdża i nie chce zapalić (charakterystyczne tryknięcie) to jest to przyczyna ze któryś z ząbków jest zjechany i czeka Cie wymiana bendiksa ,bo załapie dopiero jak złapie sprawny ząbek . Jak odpali to bendiks ma jeszcze jedną role , ale to juz mało ważne ,bo pali :D
ODPOWIEDZ