Zamknięte drzwi tylne POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
ferd
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-09-06, 22:29
Lokalizacja: bytom

Zamknięte drzwi tylne POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: ferd »

Witam POMOCY!!!!!!! mam autko e36 sedan 95r tydzien temu miałem problem z zamknięciem drzwi tylnych zamek poprostu nie zaskakiwał tylko odbijał jakos udało mi sie je zamknąc jednak teraz nieda sie ich otworzyc autko ma centralny zamek wszystko chodzi rygielek dzwiga sie i opuszcza ale drzwi ani drgna niewiem co sie mogło stac bo kalamka zewnetrzna jakos dziwnie lekko chdzi tzn niema takiego samego oporu jak drzwi z lewej strony od srodka klamka chodzi normalnie a drzwi nieda sie otworzyc slniczki wszystkie wewnątrz pracuja bo je słychac jak je otworzyc jak zdjac tapicerkrke przy zakmknietych drzwiach czytałem duzo na ten temat jednak zadnej racjonalnej odpowiedzi nie uzyskałem ....czekam na jakies podpowiedzi moze cos zamarzło ??????ale wszystkie drzwi chodza normalnie
Kamilbc
Zaawansowany forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-28, 20:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kamilbc »

Moze zamarzły, postaw auto do garazu jak masz i spróbuj ogrzać miałem tak ostatnio w e39 wszystkie drzwi chodziły a od pasażera ani drgnie, piecyk na 15 minut i puściły :)
Awatar użytkownika
Łatysz
Maniak forumowy
Posty: 1169
Rejestracja: 2009-08-18, 13:19
Lokalizacja: Rybnik/Popielów
Kontakt:

Post autor: Łatysz »

Jeśli ich nie otworzysz to zostaje Ci zrzucenie tapicerki i musisz je tak otworzyć a następnie zobaczyć co jest z zamkiem czy sie go da w ogóle odratować ale raczej powinno :) :bmw:
Mycie, Pranie samochodów, Nabijanie Klimatyzacji, Wymiana Opon//Wyważanie, usuwanie wgnieceń bez malowania itp. Pomoc Drogowa
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

Kamilbc pisze:Moze zamarzły, postaw auto do garazu jak masz i spróbuj ogrzać miałem tak ostatnio w e39 wszystkie drzwi chodziły a od pasażera ani drgnie, piecyk na 15 minut i puściły :)
Miałem to samo ;)

A klamka chodziła łagodnie bo jak się okazało spadła linka z klamki... Wystarczyło zrzucić boczek z drzwi, założyć linkę na klamkę spowrotem i już działało :D
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

Tomek, a da sie zrzucic boczek z zamknietymi drzwiami? Bo w coupe to chyba nie do wykonania.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
ferd
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-09-06, 22:29
Lokalizacja: bytom

Post autor: ferd »

chłopaki jak zdjąc tapicerke przy zamknietych drzwiach ????masakra mrozy pusciły i dalej drzwi trzymia masakra jesli ktos to robił to prosze o szczegółowy opis jak to zrobic
CarFashion
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-28, 12:50
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: CarFashion »

Samą klamkę wyciągnij i zobacz gdzie linka spadła. Włóż na miejsce i gotowe. Ten plastik naokoło trzeba podważyć.
www.CarFashion.pl - profesjonalny monta? folii samochodowych
ferd
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-09-06, 22:29
Lokalizacja: bytom

Post autor: ferd »

ale klamke wewnetrzna czy zewnetrzna ??? bo wewnetrzna to jeszcze dam rade ale jak z zewnetrza wyjac ???da sie to wogole ???? jak ciagne wewnetrzna to czuje opor tak jak normalnie tylko ze nieotwiera drzwi a zewnetrzna lata jakby luzno bez oporu:(
ferd
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2011-09-06, 22:29
Lokalizacja: bytom

Post autor: ferd »

Witam wszystkich uporałem sie z drzwiami sprawa jest banalnie prosta heheh ...........dopuki sie samemu nie dojdzie do tego wiec tak opisze to jak to zrobiłem szkoda ze nie zrobiłem fotek ale postaram sie wiec potrzbujemy :
1 malutka latareczke
2 dosyc długi srubokręt najlepiej tak gdzies z 25cm wiem ze trudno o taki ale mozna samamu zrobic z kawałka drutu
3 torksy 3,4
4 WD 40
5 smar obojetnie jaki
no to zaczynamy zabawe
zdejmujemy zaslepki srób mocujacych cały boczek znajduja sie pod uchwytem do otwierania drzwi
nastepnie zdejmujemy zaslepke z korby do otwierania szyby i odkrecamy srube
wykrecamy rygielek do zamykania drzwi od srodka ten przy szybie na górze boczku
jesli juz mamy wszystko odkrecone mocno ale jednak delikatnie szarpiemy za uchwyt buczku druga reka brubujemy odchylic boczek na dole przy słupku
zaczepy powinny wyjsc potem delikatnie szarpiemy góre boczku powinien sie zssunąc ciągniemy do siebie ( mi udało sie zdjąc uszkadzając tylko 1 zaczep )ciagniemu po obwodzie reszte zaczepów ok
jesli juz boczek nam zejdzie odklejemy delikatnie gąbke wygłuszajaca tak zeby nie zniszczyc ;) ok nastepnie przez pierwszy otwór zaczepu z prawej strony wkładamy cienki długi i mocny srubokret latareczka przyswiecamy sobie wewnatrz drzwi na wewnetrznej sstronie klamki na samej górze jest blaszka która trzeba przesunąc w lewo jest to blaszka która zabezpiecza ramke na zewnetrznej kalmce jesli ju zsie uda to prtzesunac ramka na zewnatrz powinan dac sie zdjąc wtedy mamy dojscie do srób mocujacycgh klamke zewnetrzna teraz ju sparawa zupełnie prosta odkrecamy klamke zewnetrzna i wyjmyjemy ja od srodka powolij powinna wyjsc
nastepnie palcem naciskamy jezyk zamka widac to taka łapka mozna ja nacisnac i drzwi odblokowane ;)) bez ciecia i niszczenia czego kolwiek :mrgreen:
u mnie była sytuacja tego typu ze na klamce zewnetrznej jest sprezynka i poprostu zardzewiała a bolec zasniedział i kalmka nieodbijała szczotka druciana i WD40 obficie spryskac i rozruszac nastepnie smarem nasmarowac wszystko co sie rusza i powionno
działac . POWODZENIA
Radosc z naprawienia samemu heheheh bezcenna :mrgreen: :mrgreen: !!!!!! a prz okazji zaosczedzone przynajmniej z 100zł w warsztacie niepytałem ale na warsztatach ceny sa od 100zł czego kolwiek ;)))) :lol: :grin: :bmw:

mam nadzieje ze moj opis pomoze a chłopakom dziekuje za podpowiedzi ;) :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ