[E36] problem z dławieniem silnika ...

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
reds28
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2012-02-24, 14:41
Lokalizacja: zabrze

Post autor: reds28 »

silniczek zamocz bez wtyczki.... A co do mazi to masz po prostu dolot zawalony olejem z odmy sprawdz ja czy jest drozna... Czesta przypadlosc w m50 na przepustnicy pewnie tez widac zawalona olejem...mozesz tez zobaczyc czy niemasz bialej mazi przy korku dolewania oleju i na bagnecie jesli masz,moze byc uszczelka wydmuchana pod glowica.Wyczysc caly dolot.Zobacz czy auto przy opdalaniu nie kopci na niebiesko... Wtedy oznacza ze pali olej a to znow ze szykuje sie wymiana uszczelniaczy zaworow....
YYari
Zaawansowany forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2010-04-03, 08:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: YYari »

Silniczek moczy się już. jak sprawdzić czy ta odma ( separator oleju ) jest drożna ?
Tak przepustnica jest też ubrudzona olejem jutro ją wyjmę bo garażu nie posiadam a pada deszcz. Mazi białej nie ma na korku dolewania oleju, bagnet jest czyściutki, korek od płynu chłodniczego także czysty zbiorniczek też. Dolot ? co mam przez ten zwrot rozumieć ?
Autko przed tym co się zaczęło dziać nie kopciło na niebiesko na zimnym jak i na gorącym ( rozgrzanym) . Nigdy też się nie zagotowała woda w chłodnicy. :)

+ czy później silniczek krokowy smarować czymś? ( wd-40, ropa, nafta ? )
reds28
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2012-02-24, 14:41
Lokalizacja: zabrze

Post autor: reds28 »

krokowego niczym nie smaruj,co do odmy musisz ja zdemontowac cala i sprawdzic droznosc i wyczyscic bo pewnie bedzie zawalona...a dolot tzn przepustnica jak i guma przeplywomierz i przeplywka.... Pozdro
Awatar użytkownika
BoGDaN
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-04-13, 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BoGDaN »

Mialem ten sam problem. Zaniepokoilo mnie to ze zaczela kopcic nawet jak silnik byl rozgrzany, no i co chwile czuc bylo benzyne jakby za duza dawka byla podawana az w koncu nie dalo sie jechac samochodem. Myslalem ze to Sonde szlak trafil a okazalo sie ze problem jest w podgrzewaczu sondy. Odebralem dzisiaj autko od elektryka i jak reka odjad. Przestala kopcic chodzi, jedzie normalnie i nie czuc benzyny.
YYari
Zaawansowany forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2010-04-03, 08:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: YYari »

ale mnie ogólne nie kopciła ... tzn jak było zimno to wiadomo :) chmurka była ale tylko przy ruszaniu .... ps BoGDaN ile Cie to kosztowało ?

Reds powiedz mi jeszcze jedno jak się zabrać do tej odmy ? bo z tym nie mam zielonego pojęcia ... masz może jakis tutorial czy cos ?
Awatar użytkownika
BoGDaN
Małopiszący
Posty: 41
Rejestracja: 2011-04-13, 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BoGDaN »

40zl za to zaplacilem
jak kupilem auto to tez wlasnie nie kopcilo gdzies z 2 tygodnie temu zauwazylem ze zaczela kopcic i tracic moc
reds28
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2012-02-24, 14:41
Lokalizacja: zabrze

Post autor: reds28 »

YYari co do odmy to Ci nie pomoge bo jeszcze jej nie demontowalem ale z tego co wiem jest troche zabawy....gdzies na necie znajdziesz napewno...wiem ze trzeba ja wypiac pod kolektorem a tam dojscie fatalne...
YYari
Zaawansowany forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2010-04-03, 08:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: YYari »

no to co do odmy to spróbuję powalczyć jutro :)
dziś wszystko rozmontowane itp . wężyki sprawdzone i wszystko wyczyszczone założę jutro
i zobaczymy czy coś pomoże jak nie to odma a jak już nie to to komputer albo przed odmą komputer :)
YYari
Zaawansowany forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2010-04-03, 08:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: YYari »

no więc tak mialem chwilkę pogrzebałem i jest tak zerofalowania obrotów na gazie chodzic cacy ale na benzynie zdarza się ze go przydusi ( dodaje gaz a on jedzie po chwili chodzby kichał puszcze gaz i znow jedzie ... ) jak jest zimny .... jak się zagrzeje to juz tego nie ma albo jest sporadycznie nie wymieniłem nic poza guma od przepływki bo juz byla sparciała tak ze .... wyczyscilem przepustnice i krokowy oraz posprawdzałem węzyki więc co moze być jeszcze nie tak ?:))) pozdrawiam ! i proszę o pomoc co mam sprawdzić :))
ODPOWIEDZ