BMW E36 Compact

Modernizacje mechaniczne jak i stylistyczne. (Nie AGRO!!!)
karhur1988
Małopiszący
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-25, 16:27
Lokalizacja: ¯ory

BMW E36 Compact

Post autor: karhur1988 »

Witam. posiadam Compacta który mi stoi na działce, z że zaczyna sie robić już ciepło to pomyślałem ze czas z tym autkiem coś zrobić... i pomyślałem że może troszkę go upiększę na weekendowe wypady, dodam kilka kucyków obniżę i jakieś aluski wsadzę.. Tylko potrzebna mi porada ponieważ mam tam 1.7tds i czy da rade coś z tym zrobić czy lepiej poszukać silnika z całą wiązką i kompem, czy chipować ten komp wsadzić większą turbine itd?

no i 2 strona medalu wnętrze jest troszke rozpracowana mianowicie cały środkowa część i potrzebował bym regulacje nawiewów całą ramke. Siedzenia kubełkowe jakieś mam tylko do tapicera je zawioze.

Troszkę pracy będzie ale kocham te autko i choć przesiadłem sie do kombika to tęsknie za tym maluszkiem i ma do niego głęboki sentyment.

ps. sorki ze tak zagmatwałem to mam nadzieje ze sie połapiecie.
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Na weekendowe wypady 1.7tds jest w miarę :) jeśli chcesz mocy, lepiej zmienić silnik. Jakaś większa benzynowa jednostka :)
karhur1988
Małopiszący
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-25, 16:27
Lokalizacja: ¯ory

Post autor: karhur1988 »

no właśnie tylko co sie tam zmieści bez większych przeróbek?
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

A ja też mam 318tds i jest ladnie. Po prostu znalazlem gościa na innym forum, mianowicie na bmw-diesel.pl . Tam jest gość, nazywa się Bagor i on robi/programuje takie chipy do diesli. Ja zamówiłem takiego za 200zł, ponoć +25KM i powiem, że żałuję, że tego już nie dałem prędzej. Zrobił się dużo elastyczniejszy i jak przed wlożeniem ledwo jechałem 175km/h, tak teraz daje pod 200km/h, więc poprawa jakaś jest!!Przyspieszenie dużo lepsze i w ogóle. :mrgreen: No ale jak kolega pazura pisze - jak chcesz naprawdę dużo więcej, to swapik na benzynioka!! :razz:
karhur1988
Małopiszący
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-25, 16:27
Lokalizacja: ¯ory

Post autor: karhur1988 »

nie no jak piszesz ze daje rade to może też się skusze na chipa. a nie wiecie czy da coś zmiana turbinki na większa?
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

Nie wiem, czy na większa, ale też pytalem gościa na gieldzie w Gliwicach, co reanimuje turbinki i w rzeczy samej mąż ten owy twierdził, iż potrafi wyfrezować turbinkę i zwiększyć przez to moc. Kajś wizytówka mom, więc mogę ci dać telefon do typka.A co do chipa - zakładej!! 200zł to nie majątek, a roboty na 15min + 2pivka :mrgreen: .
karhur1988
Małopiszący
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-25, 16:27
Lokalizacja: ¯ory

Post autor: karhur1988 »

oooo to fajnie bo na giełdzie jestem co tydzień wiec poszukam go.. to juz plan napoczątek jakiś jest.. tylko co z resztą
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

Ni ma co marudzić!! :mrgreen: Czarna podsufitka, boczki, black style i będzie cool :mrgreen: Fele, gleba :mrgreen: Masa roboty, kasę wyciągnąć z konta i się ruszać :mrgreen:
karhur1988
Małopiszący
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-25, 16:27
Lokalizacja: ¯ory

Post autor: karhur1988 »

"..., kasę wyciągnąć z konta i się ruszać :mrgreen:" no i tu pies pogrzebany ^^ mam ograniczone fundusze :P ^^
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Nie ma co kombinować z żadnymi chipami... Chcesz mieć więcej mocy kupuj coupe ewentualnie sedan 2.5 najlepiej 2.8 albo jak Cię stać :m: power. Nawet jeśli byś tam miał max 15 kucy więcej to i tak mój dziadek na składaku Cię weźmie na prostej :mrgreen: Pokaż te twoje autko, albo lepiej załóż galerię to zobaczymy co to masz za potwora :wink: Ocenimy, czy warto tam wogóle coś inwestować czy nie lepiej kupić co innego :???:
Obrazek
karhur1988
Małopiszący
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-25, 16:27
Lokalizacja: ¯ory

Post autor: karhur1988 »

no spoko :) mam 2 małe potworki oba to 1.7 tds tylko ze w kombi i w compact. kombi bedzie milo tylko chipa zrobionego dla poprawienia osiągów i spalania a z compactem bedzie miazga. teraz zrobiła sie pogoda więc jutro zrobie fotki i dodam. nie ukrywam że czeka mnie masa pracy z compactem ale mam nadzieje ze na lato juz bedzie good :D
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

karhur1988 pisze:...nie ukrywam że czeka mnie masa pracy z compactem ale mam nadzieje ze na lato juz bedzie good :D
w ogromnej mierze zależy to od twojego portfela (oczywiście nie interesuje mnie jego stan) jeśli masz na tyle by ładować w autko to nie baw się z podrasowaniem 1.7tds tylko kupuj 2.8 i z tego można wykrzesać odrzutowca :twisted:
Obrazek
karhur1988
Małopiszący
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-25, 16:27
Lokalizacja: ¯ory

Post autor: karhur1988 »

no ale ja nie chce "odrzutowca" chce mieć przyzwoite autko na weekendy.. nie do końca mnie zrozumiałeś.. jak bym chciał mieć coś takiego to bym nie inwestował w niego tylko bym kupił coś potężnego.. poprostu uwielbiam grzebać przy autkach a compact stoi mi i tak pomyślałem ze go "odpicuje" troszku ;) a co do portwela to nie mam niiiiiiiiiccccc kasy ... ^^ poprostu cala moja rodzina to mechanicy więc z każdej strony coś się znajdzie.. tylko oni nigdy sie nie zajmowali "Tuningiem"(jeśli można to tak nazwać) aut wiec potrzeba mi pomocy z WASZEJ strony..


ps. tak z innej beczki kiedyś jezdziłem UNO 1.0 Fire P(to uno zrobiło nie raz BMW na światłach:P)i z nudów wsadziłem tam fotele z BMW skórzane troszkę miejsca nie było ale tak zaczęła się moja przygoda z BMW:D
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

broń boże nie wsadzaj tam chipa za 20zł tak tak skąd ja to znam te 10-20 km więcej i lepsza elastyczność... nic poza spalaniem się nie zmieni a reszta to placebo:)
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

ja tez ma 1.7 tds po chipie ,kolega mi robił dawałem 300zl za niego ,różnica jest masakryczna ,mniejsze spalanie , a lepsze przyspieszenie
o prócz tego wywaliłem kata :mrgreen:
zaślepiłem zawór EGR
i wtrysk sterójący wsadziłem na 4 cylinder ,(był na 3)
Obrazek
ODPOWIEDZ