[E36] M43B16 Coupe ~> Koza na BBS

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
David6
Małopiszący
Posty: 14
Rejestracja: 2012-05-06, 08:22
Lokalizacja: Bytom

[E36] M43B16 Coupe ~> Koza na BBS

Post autor: David6 »

Witam :) Jestem nowym posiadaczem marki BMW o raz nowy na forum :)
Blacharsko to jestem sam zaskoczony! Mały pęcherz na przednim nadkolu i ... już nic :wink:


Dane pojazdu
Numer podwozia WBABE11010JG48617
Kod typu BE11
Typ 316I (EUR)
Typoszereg E E36 (2)
Seria 3
Rodzaj konstrukcji COUPE
Układ kierowniczy LL
Drzwi 2
Silnik M43
Pojemność skokowa 1.60
Moc 75
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor MAURITIUSBLAU METALLIC (287)
Tapicerka (0546)
Data prod. 1994-03-02

Wyposażenie

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.
S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera
S287A LM RAEDER/STERNSPEICHE 64 BMW light alloy wheel, star spoke 64
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu
S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł
S651A BMW Bavaria C Reverse Radio BMW Reverse RDS
S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria
S900A ANERK. WEGFAHRSICHERUNG LT. AZT/TUEV Elektroniczny immobilizer

Dodatkowo jeszcze webasto i tempomat z bmw e36 lecz nie był założony oryginalnie :)

Zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skromy środek.

Obrazek

Tutaj jeszcze przed przerejestrowaniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-08-14, 12:15 przez David6, łącznie zmieniany 3 razy.
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Coupe ładne ,progi i doły zderzak w kolor i bedzie ładnie ,
z czasem ładna fela nieco niżej :mrgreen:
Obrazek
David6
Małopiszący
Posty: 14
Rejestracja: 2012-05-06, 08:22
Lokalizacja: Bytom

Post autor: David6 »

Głodek, właśnie takie mam plany. Progi, zderzaki i lusterka pod kolor bo lusterka najprawdopodobniej były wymieniane bo są grafitowe :)
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Głodek pisze:Coupe ładne ,progi i doły zderzak w kolor i bedzie ładnie ,
z czasem ładna fela nieco niżej :mrgreen:

A to że są szare to muszą być w kolor?
Nie rozumie - tak jest brzydko?

Lusterka faktycznie - napewno były wcześniej w kolor więc można by pomalować tak jak trzeba ale reszta uważam że nie powinieneś ruszać.

Jak pomalujesz doły albo założysz Mpaka to będzie kolejna schematyczna beema na zasadzie "bo musi tak być bo inni mają"

Poszukaj swojego stylu. Wydaje mi się że ta kompletna seria i 1.6 pod maska ma swój niepowtarzalny urok i fajnie byłoby zachować taki egzemplarz :D

Chłopie! jeszcze rok dwa i już takiego nie spotkasz w polsce bo każdy będzie czymś ruszony, przemyśl to ;)

Jakieś gustowne koło, to na zimę zostawić jakiś kit ewentualnie żeby było niżej.... ale nic więcej, może nieco doposażyć ale to już jak tam chcesz ;)

Nie próbuję Ci tu niczego oczywiście wmawiać, tylko myślę że każdy ma prawo wyrażenia swojego zdania, taka jest moje ;)

Co zrobisz to uszanuję ale myślę że utrzymać to w tak zarąbistym seryjnym stanie będzie coś ;)
David6
Małopiszący
Posty: 14
Rejestracja: 2012-05-06, 08:22
Lokalizacja: Bytom

Post autor: David6 »

ManiekCSL, wiesz, że myślałem nad takim projektem! Taki bardziej cult style. Lekkie obniżenie, lepsze felgi i na prawdę mogłoby być fajnie.

Racja mogła by być niepowtarzalna za kilka lat. Plusem jest to, że nie chce się z nią szybko rozstawać :cool: Szczerze to mnie te progi nie odstraszają ale właśnie to jest to, że ktoś ma i już się przyjęło, że tak musi być.

ManiekCSL, dałeś mi do myślenia :wink:
MaryjuszTour
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2012-04-08, 11:11
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: MaryjuszTour »

ManiekCSL, dobrze gada, wszyscy tak mają... a przecież liczy się indywidualność :) ogólnie ładnie wygląda jeszcze jak mówisz że taki stan to naprawde great :) czekamy na to co będzie się z nią działo/nie działo :) do roboty :)
Obrazek[/
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

możesz iść w indywidual cult style ale ja na twoim miejscu poszukałbym lepszego silnika do takiego projektu - bo potem tej mocy będzie Ci brakowało... Wszystko ok tylko silnik np. 323 w górę :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Maniek poszedł wbrew wszystkim i wyszło jak wyszło czyli pięknie :mrgreen:
David6
Małopiszący
Posty: 14
Rejestracja: 2012-05-06, 08:22
Lokalizacja: Bytom

Post autor: David6 »

Kaper, większy silnik, większe spalanie, większe opłaty :) Ja auta nie opłacam tylko rodzice dlatego szukałem tylko 1.6 lub 1.8. Stałego dochodu nie mam a jeździć lubię więc pozostaje mi cieszyć się tym co mam lecz nie wykluczam, że w przyszłości zamiast zmieniać auto zmienię silnik! Bo baza pod projekt 2.3 i w górę jest na prawdę dobra :)
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

niema silników 2.3...
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

David6 pisze:Kaper, większy silnik, większe spalanie, większe opłaty
Z tym spalaniem toś głupotę palnął... 2.0 pali na poziomie 2.8 (albo i więcej) a moc i osiągi są niebagatelnie większe w 2.8 . Pojezdzisz 1.6 i może sobie przypomnisz moje słowa - narazie jesteś młody i "głupi" i możesz nie wiedzieć pewnych rzeczy :razz:
David6 pisze:Stałego dochodu nie mam
Ale niebawem zaczniesz zarabiać pieniążki więc w przypadku auta warto myśleć troszkę perspektywicznie :wink:
David6 pisze:nie wykluczam, że w przyszłości zamiast zmieniać auto zmienię silnik!
Zmiana silnika to nie taki mały pieniądz... Z resztą poza silnikiem to w środku masz tak jak już powiedziałeś skromnie ... Nie ma klimy, kontroli trakcji nie ma sport sizów - potem może Ci tego zabraknąć :roll: Większość potwierdzi moje słowa - JA CI TU NIE CHCE LAĆ WODY DO GŁOWY tylko piszę szczerze i prawdziwie :bmw:
Moloch pisze:niema silników 2.3...

czepiacie się go :razz: ... 2.5 323 (170 kucy)
Obrazek
David6
Małopiszący
Posty: 14
Rejestracja: 2012-05-06, 08:22
Lokalizacja: Bytom

Post autor: David6 »

Kaper, z tego co napisałeś to wynika: Po co kupować bmw z silnikiem 1.6 skoro pali tyle samo co 2.0? Jak już masz kupić 2.0 to kup lepiej 2.8 bo spalanie jest takie samo a osiągi lepsze. Co ja gadam .. jak już masz 2.8 to kup MPOWER bo to trochę większy silnik, spalanie ale no te osiągi lepsze.

Przypomnij sobie co napisałem na temat opłat - ubezpieczenia :) Podejrzewam, że eksploatacja takiego samochodu też jest droższa.

Jeśli chodzi ci o ASC+T to jest :)

Moloch, 1.6 też nie ma :wink:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

David6, Oj synku synku :roll: ... ręce mi opadają jak to czytam co ty za bzdury wypisujesz... Jeśli z tego twojego autka chcesz zrobić jakiś fajny projekt to się nie kala przy tym silniku i "skromnym" wyposażeniu... Ale widzę, że nie da Ci się tego wytłumaczyć w jasny sposób - niech Ci to inni wytłumaczą bo mi się nie chce... Ale nie zniechęcam rób z nią co uważasz to twoje autko :wink: powodzenia i będę obserwował co tam modzisz w tym "ślimaku" :razz: :mrgreen:
David6 pisze:Moloch, 1.6 też nie ma :wink:
??? :shock:
Obrazek
Kaszalot
Zaawansowany forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 2012-05-09, 11:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Kaszalot »

Ale w sumie kto powiedział, że jak zrobi swap'a to, że wbije do dowodu ;D :twisted:
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Nie maluj , zostaw jak jest tylko nizej i szerzej zrob . Jakas lepsza kiera na grubo obszyta i bedzie dobrze.
PS: motorownia musi byc jakies r6
Obrazek
ODPOWIEDZ