[E36] Gwint..jaka rożnica i jaki wybrać?

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

[E36] Gwint..jaka rożnica i jaki wybrać?

Post autor: Sebek »

witam.powoli trza się rozglądać za nowym zestawem(jako że u mnie amory na tyle już się kończą) postanowiłem że kupie gwint.
siedzę na allegro i oglądam i nie czaje pewnej kwestii i nie wiem co ewentualnie wybrać i jaka jest różnica(oprócz cenowej)
przykładowo -
jakiś tam gwint za jakieś tam pieniądze(biorę pierwsze lepsze z allegro do porównania)

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowan ... 24038.html
- przód ok czaje...chodzi mi głowinie o tylni zestaw na tym jest amor sprężyna i ta część do regulacji wysokości(nie wiem jak się to nazywa)

i przykładowy 2 gwint

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowan ... 76324.html


i tutaj jest amor tylni "prawie" jak przedni - sprężyna jest na amorze (a jak wiadomo w aucie jest to też osobno)

i tego właśnie nie czaje o co tu kaman?? i który lepiej brać? taki z sprężyną na amorze czy jak zestaw jest osobno amor-sprężyna...

i ewentualnie na którym niżej bym posadził auto do zola?

o cenie nie dyskutujmy bo tak jak mówię są to przykładowe aukcje na których widać różnice o którą mi chodzi
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

Cytat z drugiej aukcji
Zdjęcia poglądowe.
Wygląd zawieszenia może różnić się w zależności od rodzaju i modelu pojazdu
Obrazek
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Kazdy gwint za ~800zł to zly wybor. Kup najtanszy, to i ta jedna i ta sama "fabryka".
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

Mystic888 pisze:Kazdy gwint za ~800zł to zly wybor. Kup najtanszy, to i ta jedna i ta sama "fabryka".
To fakt... Ale nawet jak kupisz gwint za 3000zł to wymienisz go w takim samym czasie co ten za 800zł :) Niestety - Polskie drogi :)
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Tomek pisze:
Mystic888 pisze:Kazdy gwint za ~800zł to zly wybor. Kup najtanszy, to i ta jedna i ta sama "fabryka".
To fakt... Ale nawet jak kupisz gwint za 3000zł to wymienisz go w takim samym czasie co ten za 800zł :) Niestety - Polskie drogi :)
ale jeszcze poszpanujesz regulacja twardosci :)
Awatar użytkownika
Honik
Maniak forumowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-10-06, 20:16
Lokalizacja: Gliwice/Kołobrzeg

Post autor: Honik »

tak tylko że gwinty za 800 zł z tyłu są dość miękkie przez co jak ktoś chce z tyłu mega spasowanie, to ciężko je osiągnąć.

Po 2. Gwinty typu KW itp za większą kasę można regenerować.


Wszystko kwestią tego ile chcesz wydać.
Gdybym ja miał budżet np 3k to wolałbym markowy gwint niż tat czy mts. Masz budżet 1000 zł to kupujesz coś tańszego, proste.
A jak chcesz coś pomiędzy to za 2k masz AP :) Dużo pozytywnych opinii i chodzą plotki, że wychodzą te gwinty z tej samej fabryki co KW. Są dość podobne ale nie wiem jak bebechy. Nie miałem styczności z KW.
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

za ok 2k z groszami można znaleźć już Vogtland albo Supersport
Obrazek
bubuu19
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2010-10-16, 15:41
Lokalizacja: ?arki

Post autor: bubuu19 »

Ja mam TUNINGAR za 700 zl i wcale nie narzekam :D zrobilem juz ponad 30 tys i zawias ma po 65 % przód a ty 60% wiec za tą cene moim zdaniem sie opłaca:D
Awatar użytkownika
Żołnierz
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-17, 20:59
Lokalizacja: Żory

Post autor: Żołnierz »

A ja polecam to zawieszenie:
http://bts-bmw.pl//viewtopic.php?t=14619

Jeździ już tego trochę w Polsce, wersja street 2600zł z wysyłką już do domu klienta. Jak poszukacie opinii na temat tego zawieszenia to na pewno znajdziecie w internecie. Jeszcze nikt nie był zawiedziony :)

Do e36 tył można wziąć klasycznie sprężyna poza amortyzatorem i jest też opcja na amortyzatorze.
ODPOWIEDZ