Problem z uszczelka pod glowica:/ e36 328i

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
PrZeMo328
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-04-21, 18:28
Lokalizacja: Ruda Sląska

Problem z uszczelka pod glowica:/ e36 328i

Post autor: PrZeMo328 »

Mam takie pytanko jakie sa objawy padnietej uszczelki pod głowica i nie chodzi mi tu o wyciek oleju, tylko jak to wplywa na prace silnika...
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

Post autor: Sebek »

bardzo szybko się grzeje, ubytki wody (płynu chłodniczego). tak na szybko to tylko to mi do głowy przychodzi
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Płyn z chłodnicy przedostaje się do silnika na bagnecie pojawiają się kropelki wody i zaczyna go przepalać z czego biały dym, lub na odwrót olej przedostaje się do płynu chłodniczego zbiera się osad w zbiorniku autko coraz ciężej zapala jak wydmucha uszczelkę całkowicie nie zapali lub zapali i będzie szarpał brak mocy. Ja osobiście miałem przypadek z uszczelka że temperatura się nie podnosiła wcale auto nie chciało się zagrzać wręcz przeciwnie co napisał Sebek, więc jak widać różne są objawy .. :grin:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Dodam: Jak kompresja idzie do ukladu chlodzeniato puchnące weze chlodnicy, olej unoszacy sie w zbiorniku wyrównawczym, jesli woda idzie do silnika to podwojony stan oleju na bagnecie, tzw maslo na kurku wlewu oleju/bagnecie (nie mylic z niedogrzaniem) , przybywa oleju, zmienia sie jego kolor(drastycznie).. objawów jest wiele i czasem trudno stwierdzic czy to uszczelka czy moze cos innego..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ