[E39] Diagnostyka :)

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
SevacH
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2012-09-04, 21:09
Lokalizacja: Pyskowice

[E39] Diagnostyka :)

Post autor: SevacH »

Witam. Muszę się udać na diagnostykę bo nawala mi czujnik ABS'u ale nie wiem który i kontrolka z ASC cały czas mi świeci i mnie to denerwuje ... Gdzie można się wybrać do dobrego? Gdzie polecacie? Okolice Gliwic?
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

do takiej [na forum nie przeklinamy] nie potrzebny diagnosta tylko kazdy kto ma kabel z kompem
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Aman
Maniak forumowy
Posty: 794
Rejestracja: 2010-01-18, 18:47
Lokalizacja: Boguszowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Aman »

SevacH, mi w e39 na kompie pokazalo ze mam wywalonego czuja z ABSu, wymienilem go i co najlepsze ABS przestal swiecic a ASC dalej nie dzialalo :/ ale nie doszedlem do tego co byla za przyczyna bo sprzedalem auto :/
Obrazek
Bylo e46 320d, e39 528i, E46 320d jest E46 330Ci ...:::AmAn:::...
SevacH
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2012-09-04, 21:09
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: SevacH »

Aman, no ja mam tak, że raz mi świeci, raz zgaśnie na kilka min i znowu świeci i już sam nie wiem co jest... jak zgaśnie kontrolka z ABS'u to i z ASC gaśnie :) więc myślę, że wystarczy wymienić czujnik.. tylko nie wiem który...
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

SevacH pisze:Aman, no ja mam tak, że raz mi świeci, raz zgaśnie na kilka min i znowu świeci i już sam nie wiem co jest... jak zgaśnie kontrolka z ABS'u to i z ASC gaśnie więc myślę, że wystarczy wymienić czujnik.. tylko nie wiem który...

to ja CI juz na 75% moge powiedziec ze to nie jest czujnik....

bo mialem to samo u siebie

zaloze sie ze rano jak wsiadasz do zimnego auta to nie ma problemu a potem wywala blad w czasie jazdy...albo jak auto postoi chwile to tez nie ma problemu a potem znowu blad jest jak auto sie rozgrzeje.....


jak padnie czujnik to jest amen i koniec - nie ma ze raz dziala raz nie

tutaj masz typowe objawy padnietego sterownika od absu
...tak znowu sie czepiam...
SevacH
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2012-09-04, 21:09
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: SevacH »

BeleX,
zaloze sie ze rano jak wsiadasz do zimnego auta to nie ma problemu a potem wywala blad w czasie jazdy...albo jak auto postoi chwile to tez nie ma problemu a potem znowu blad jest jak auto sie rozgrzeje.....
Nie właśnie u mnie jest tak... że wsiadam do auta i cały czas się pali kontrolka tylko czasem na jakiś większych wybojach lub dziurach (czyli normalnie po ulicy :) ) zniknie jakby dostawało styku lub coś... a potem dalej znów się pali ..
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

czyli urwane sa takie cieniutkie kabeleczki w sterowniku....mialem to samo

czytaj: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=25973
...tak znowu sie czepiam...
SevacH
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2012-09-04, 21:09
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: SevacH »

BeleX, Dziekówka :) to w pon biorę się za robotę i rozbiorę sterownik. Zobaczę czy mam tam rozwalone jeśli tak to "spróbuje" naprawić lub kupie używkę a jeśli nie to zostaje chyba czujnik ..
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

nie nie nie....niczezgo nie rozbieraj


dorwij kogos z kompem....auto na lewarek i krecisz kolem ktor eniby ma blad czujnika ( pod warunkiem ze to przod hehe - jak nie to wolna jazda do 20km/h bo powyzej tego nie da sie przeprowadzic diagnostyki sterownika od ABSu )

jak na diagnostyce modulu wyjdzie ze czasami lyka a czasami nie to wymien czujnik ( 100ka z II reki na allegro )

sterownik wyciagaj na samym koncu......komp - czujnik - modul

zaczynamy od najtanszych rzeczy i bez kompa to sie do tego nawet nie zabieraj
...tak znowu sie czepiam...
DING DONG
Zaawansowany forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2012-09-26, 13:14
Lokalizacja: rybnik

Post autor: DING DONG »

czujniki można pomierzyć multimetrem na opór ewentualnie sprawdź zlacza czy czasem nietracą kontaktu a sterownika sam nieruszaj w rybniku gosc ci za 200zł zrobi sam mu woże elektronike do naprawy jest dobry samemu nieradze bo se kosztów możesz narobić trzeba miec sprzęt do tego ps. zwyklą cyną niepolutujesz w razie czego
...<<<BMW>>>...
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

Wagon1988 pisze:czujniki można pomierzyć multimetrem na opór ewentualnie sprawdź zlacza czy czasem nietracą kontaktu
czujnik jest hallotronowy wiec badanie jego oporu nic nie da...opor bedzie zawsze ( to nie jest rezystor z czy dioda z plustem i minusem ) chyba ze urwany bedzie kabel to bedzie przerwa na czujniku

zlacze jakies jest przy wtyczce....o kazde pieniadze sie zaloze ze zawsze bedzie czyste i ladne w srodku z doskonalym polaczeniem...BMW tak to zaprojektowalo a nie inaczej
Wagon1988 pisze: ps. zwyklą cyną niepolutujesz w razie czego
niby dlaczego tego nie mozna lutowac zwykla cyna...jak caly sterownik powstal w latach 90 kiedy lutowanie cyna olowiowa bylao powszechne...takze w tym sterowniku tak jest.....ja lutowalem zwykla cyna..tylko ze mega cieniutka
...tak znowu sie czepiam...
DING DONG
Zaawansowany forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2012-09-26, 13:14
Lokalizacja: rybnik

Post autor: DING DONG »

ok z czujnikiem masz racje a w sterowniku zależy który drucik uleciał jest chyba 8 grubszych srebrnych i mnóstwo cienkich jakby zlotawych ktore ledwo co widać lutowac cyną niby można ale z dodatkiem chemi niepamiętam jak sie to nazywa do sterownikow elektronicy używaja jakiegos specjalnego spoiwa osobiście w swoim e39 robilem sterownik abs-u mialem 3 srebrne drutki oberwane i dwa cienkie grubsze owszem robilem zwykłą cyną bez chemi ale z cienkimi odpuscilem bo mi niestety rence drżą dylyrium czy coś hehe :P moj elektronik zrobił ale dodal ze to co ja robilem też lekko poprawił bo mogło by to znowu po czasie odpaść niechce sie mondrzyć mówie co mi elektronik powiedział facet mnie nigdy niezawiódł więc bede sie trzymal jego slów ps. sterowniki absu z e39 do 1999r były felerne staly i częsty problem problem
...<<<BMW>>>...
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

za te cienkie zlote jak robilem swoj sterownik to sie nie zabieralem wcale...to juz przekrasza mozliwosci recznego montazu i bardziej przypomina loterie
...tak znowu sie czepiam...
Loona Thic
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2011-03-18, 13:16
Lokalizacja: ?ląsk

Post autor: Loona Thic »

Kolego, nic sam nie rób - tu masz telefon i adres do magika - najlepszy elektronik/diagnosta w Gliwicach. Ma swój garaż na ul. Owczarskiej (na tyłach ul. Jana Śliwki). tel. 793452008.
Gość podczas mojej awarii zrobił kompletną diagnostykę, łącznie z pomiarami kątów skrętów kół przednich (są też niby na czujnikach...). Za przelutowanie trzech kabelków zasilających i 8 od czujników, wraz z wymontowaniem i zamontowaniem (na silikon) obudowy miałem zapłacić 150 zł. Cała robota wraz z dogłębną diagnostyką trwała jakieś 45 minut.
Jak widziałem co on lutuje i jakie to jest małe to wiedziałem, że sam bym tego nie zrobił.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

Loona Thic pisze:Jak widziałem co on lutuje i jakie to jest małe to wiedziałem, że sam bym tego nie zrobił.
to zalezy co kto robi w pracy hehe :)
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ