+ 3.0 stopni C na komputerze

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
Kocharyan90
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-05, 15:30
Lokalizacja: Zabrze

+ 3.0 stopni C na komputerze

Post autor: Kocharyan90 »

Panowie mam takowy problem, przy odpalaniu samochodu na komputerze wyskakuje mi takie cos + 3.0 C , wie ktos co to oznacza i czy to grozne?
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

Nie wiem czy to żart ale odpowiem. :) Komputer informuje Cię że temperatura spadła i możliwe jest wystąpienie śliskiej nawierzchni.
Kocharyan90
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-05, 15:30
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kocharyan90 »

Nie stary to nie żąrt, poprostu nigdy nie miałem takiej sytuacji i teraz mnie to zaskoczylo. Czyli nie ma to nic wspólnego z silnikiem ani jakimiś jego wadami?
Awatar użytkownika
BoloBenio
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2012-08-28, 09:29
Lokalizacja: Wodzisław śląski, Rybnik

Post autor: BoloBenio »

Mi też w E46 wyskakuje takie coś i mruga czy też piskie raz a dlaczego to odpowiedział kolega wyżej. To jest tylko informacja z czujnika umieszczonego chyba w okolicy nadkola kierowcy, jak by nawet nie działał to nie ma to z niczym nic wspólnego- jest to tylko informacja o temperaturze :smile:

Więc chyba luzzz, chyba że ktoś coś wie więcej :mrgreen:
BMW

"To ucieleśnienie sportowego charakteru, dynamiki, zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło. Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."
Kocharyan90
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-05, 15:30
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kocharyan90 »

No własnie, pisknie tez:) ale np. w lato przy upałach to nie miałem takich cudów :D
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

Kocharyan90 pisze: w lato przy upałach to nie miałem takich cudów
no trudno zeby w lato temperatura spadala do takich wartosci.

A tak przy okazji bodajrze juz od 5 stopni celsjusza, komputer inormuje piszczkiem i mruganiem wartosci temperatury o tym ze moze wystapic sliska nawierznia :wink:
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Kocharyan90
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-05, 15:30
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kocharyan90 »

No ale pomyślałem, ze skoro informuje o niskich temp to moze i ponformowac o wysokich. No ale skoro mówicie, ze to nic powaznego i jest to nawet wskazane to dzieki wielkie za informacje, uspokoiłem sie :D pozdrawiam
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Kocharyan90 pisze:Panowie mam takowy problem, przy odpalaniu samochodu na komputerze wyskakuje mi takie cos + 3.0 C , wie ktos co to oznacza i czy to grozne?
U mnie również zawsze wyskakuje ta informacja i jest to info OBC że pora zmienić na Setup zimowy co już uczyniłem :razz:
Zignorowanie tego komunikatu lub niedostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze grozi poślizgiem i uszkodzeniem Bawarki :wink: :bmw:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
Aman
Maniak forumowy
Posty: 794
Rejestracja: 2010-01-18, 18:47
Lokalizacja: Boguszowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Aman »

He dokladnie :P Jak spada temp w ok 3 stopni to komputer wydaje dzwiek i temp przez chwilke mryga a pozniej jest juz normalnie :) Ta opcja chyba jest w wieksozsci BMW z czujnikiem temp :DD
Obrazek
Bylo e46 320d, e39 528i, E46 320d jest E46 330Ci ...:::AmAn:::...
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Zamykam!
Zablokowany