BMW e30, e36

Green
Małopiszący
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-09, 23:50
Lokalizacja: Będzin

BMW e30, e36

Post autor: Green »

Siema, jestem tu nowy i chciałbym zaczerpnąć pewnych porad i sugesti na temat BMW e30, e36 lub ewentualnie e34 z silnikiem 2.0
Znieniam obecny samochód na betke jakąś ponieważ zawsze mi się podobały no i mają napęd na tył ;D
Zależy mi na tym żeby to był silnik 2.0 benzyna bez gazu najlepiej, a nie mniejszy. Jak sądzicie czy można kupić takie auto za 6-7 max 7.5k?
Słyszałem coś też o problemach z przegrzewaniem silnika 2.0. Jak jest z cenami różnego rodzaju części, bo jedni mówią że drogie a inni że wcale nie.
Jak jest z trwałością silników? Bo niechciałbym robić remontu od razu, a jednocześnie mówię odrazu że nie oszczędzam specjalnie samochodów (oczywiście nie katuje na zimnym).
Z góry dziękuję za porady ;)
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

Jeśli chodzi o E30 ciężko będzie znaleźć w dobrej cenie w ładnym stanie, prędzej e36, e34. Z e36 nie mam doświadczenia, ale e34 miałem już 2. Auto duże wygodne praktycznie bezawaryjne, tylko 2,0 może być za słabe do tej budy. Ceny części porównywalne z e30/36, dużo zamienników i używek.
Kamilbc
Zaawansowany forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-28, 20:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kamilbc »

Jesli Cie interesuje e30 touring to mam w dosc ladnym stanie 2.0 benzynke silnik igla jedynie lakier do drobnej poprawki i pare innych rzeczy na alumach, obnizona, kolor alpinweiss II, w przystepnej cenie jak na e30 :) jesli Cie interesuje to PW :)
ODPOWIEDZ