[E36] Moja Włoszka :)

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Tak jak kaper pisze koszt u tapicera to około 300zł, materiał można bez problemu kupić, ale czy warto?
100zł za czarną podsufitkę? Tak jak marcin wspomniał było by grzechem nie kupić :wink:
Awatar użytkownika
Alex'a
Zaawansowany forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: 2010-06-13, 18:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alex'a »

a wy dalej na upartego na uzywana podsufitke :P ustalmy bede kleic nie kupowac uzywana bo mam nadmiar czasu i musze cos z nim zrobic wiec padlo na podsufitke zdolnosci manualne mam w koncu jestem krawcowa skoro placzsz umiem uszyc albo pomalowac sama bębny to co podsufitki sama nie okleje? Przynajmniej bedzie satysfakcja ze to ja sama z tata zrobiłam a i synkowi bedzie co opowiadac jak mama w 7 miesiacu ciazy z dziadkiem podsufitke odnawiala w acuie ;) Howk;)

na necie wiem ze sa ale ja lubie wszytsko trybem namacalnym lubie kupowac dlatego pytam czy gdzies u nas w okolicy nie ma takiego skalpu tapicerskiego wiem ze jest w Bedzinie ale akurat teraz nie maja i nie wiedza keidy beda mieli a cena 40zł za metr. Nie chce zreszta alkantary tylko ta klasyczna szara z painka w komplecie :)
If I lay here If I just lay here Would you lay with me and just forget the world?
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Zapytaj może u Interrior Car Design czy gościu jest ci w stanie sprzedać materiał czy tylko wykonuje prace, cena może być u niego dość wysoka ale wiem że używa on materiałów z górnej półki

http://www.interior-car-design.pl/kontakt.htm
Awatar użytkownika
Netka
Zaawansowany forumowicz
Posty: 354
Rejestracja: 2010-03-08, 22:33
Lokalizacja: Mannheim / Katowice

Post autor: Netka »

temat podsufitki przerabialam u siebie - najlepiej kupic uzywke - ale jak chcesz sie bawic to bez problemu material kupisz na allegro z hutrowni - ceny znośne - co do kleju to nie polecam tego w spraju - lepiej sie pobawic jakims lepiszczem typu butapren.
Banditerin Motor Wagen
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Klej musi być specjalny na wysokie temperatury. A materiałów jest kilka na allegro... Jak już wymieniasz to nie na szarą :razz: więcej wyobraźni :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex'a
Zaawansowany forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: 2010-06-13, 18:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alex'a »

dobra podsutitka w trakcie prac a teraz nowe pytanie odnosnie spryskiwaczy w lato jesien i wiosne no problem wszytsko działa ale jak zima przychodzi to cos zamarza albo pieron wie co ale plyn leci po masce z jednego a drugiego w ogole nie leci, nie wiem od czego zaczac zeby znalesc usterke bo kurde ciezko jezdzic w taka pogode po trasie bo zaraz szyba czarna i ledwo widac
If I lay here If I just lay here Would you lay with me and just forget the world?
Awatar użytkownika
Aman
Maniak forumowy
Posty: 794
Rejestracja: 2010-01-18, 18:47
Lokalizacja: Boguszowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Aman »

Alex'a, ja mialem tak w e39, z jednego mi lecialo tak jakby w cale a z drugiego w ogole, okazalo sie ze jeden wezyk od spryskiwacza mialem dzuirawy i nie bylo cisnienia zeby lecialo na dwa normalnie, wymienilem wezyk i wszystko worcilo do normy :)
Obrazek
Bylo e46 320d, e39 528i, E46 320d jest E46 330Ci ...:::AmAn:::...
Awatar użytkownika
Alex'a
Zaawansowany forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: 2010-06-13, 18:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alex'a »

ok dzieki to oblookam dzis bo mnie to drazni ze tak nie leci a akurat zlapałam natchnienie na podziałanie nad moja niunia :)
If I lay here If I just lay here Would you lay with me and just forget the world?
Awatar użytkownika
Alex'a
Zaawansowany forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: 2010-06-13, 18:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alex'a »

pytanie odnosnie kleju i błam piszcie o kleju ale nie o niesbiekich migdałach :)

Bonaterm do klejenia nieszczesnego materialu ktory nabyłam osobiście w Bytomiu :) i klej Boneterm A-z ktory to sprzedawca twierdzil ze na 100% ten bo ten drugi jest do klejenia pistoletem no ale tak tata moj czyta i wlos dęba staje jak czytamy sposób uzycia

"Klej BONATERM® A-1 powinien być używany wówczas, jeżeli posiada temperaturę nie niższą jak 15oC.Materiały
klejone powinny również mieć temperaturę co najmniej 15oC. Klej przed użyciem należy wymieszać.
Materiały klejone należy uprzednio zszorstkować papierem ściernym, a następnie dokładnie oczyścić z pyłu. Klej
nanosić równomiernie na obie łączone powierzchnie pędzlem o krótkim twardym włosiu. Na materiały chłonne klej
nanosić dwukrotnie w odstępie około 20 min. Po około 20min. od naniesienia ostatniej warstwy kleju materiały
spodowe aktywować termicznie w około 70oC przez 2-4 min. Klejone elementy połączyć i sprasować pod ciśnieniem
0,3-0,5 MPa w czasie 10-15 sek."

WTF??

Zastosowanie twierdzi, ze jest ok do samochodówki

"Zastosowanie:
Klej BONATERM® A-1 jest przeznaczony przede wszystkim dla przemysłu obuwniczego do łączenia skór
naturalnych i niektórych syntetycznych ze spodami z gumy tuniskóru, styrogumu, a także do zaciągania cholewek na
podpodeszwy z wtórnej skóry, teksonu, bontexu itp. materiałów. Klej BONATERM® A-1 może być również
stosowany w przemyśle meblowym, samochodowym i budownictwie do klejenia drewna, tworzyw sztucznych,
sklejki, gumy, korka, twardego PCV, metalu. Nie nadaje się do klejenia styropianu, polipropylenu, polietylenu i
miękkiego PCV."

Bo był jeszcze ten [html]http://gamm.net.pl/bonatermas1kg-p-645.html[/html] ale facet mowil, ze on tylko do pistoletu i nie wiem czy oddac wymienic czy kleic tym co mam A-1.
If I lay here If I just lay here Would you lay with me and just forget the world?
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

ja kupiłem ten:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2974021664

Do pistoletu ale można też na pędzlu... (przynajmniej ja mam taki zamiar)
Obrazek
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

ja używałem do klejenia skóry ,taki klej co kaper pokazał i trzyma do tej pory nic sie nie dzieje
pedzel w reke i jechane
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex'a
Zaawansowany forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: 2010-06-13, 18:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alex'a »

ok to najwyzej wezme o i wymienie skoro mi źle dał :)

aaaa i jeszcze pytanko w podsufitce jak jest ta lampka z przodu jest taka metalowa ramka w podsufitce czy ja sie ściaga czy klei tak na ta ramke tkanine?
If I lay here If I just lay here Would you lay with me and just forget the world?
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Alex'a pisze:aaaa i jeszcze pytanko w podsufitce jak jest ta lampka z przodu jest taka metalowa ramka w podsufitce czy ja sie ściaga czy klei tak na ta ramke tkanine?
Ja tego nie sciągam bo mogę zniszczyć podsufitke. A ta metalowa ramka jest poto żeby się dobrze wpięła zaczepami lampka
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex'a
Zaawansowany forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: 2010-06-13, 18:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alex'a »

bosko spryskiwacze dzialaja dzieki aman za pomoc ;) po nitce do kłebka dotarłam do problemu rozbierajac to i owo w spryskiwaczach :)

a teraz kolejne pytanie bo mi ciaza sprzyja na naprawianie usterek oj biedny ten moj tata :D

przycisk ogrzewania tylniej szyby... zostawiam wlaczony przynisk ogrzewania tylniej szyby i dioda sie świeci czy po wylaczeniu stacyjki i ponownym wlaczeniu dalej dioda ma swiecic jakby ogrzewanie ciagle bylo wlaczone? Bo w aucie taty ogrzewanie sie wylacza a u mnie nie i chyba przez to wyladowuje mi sie akumulator bo kurde raz na kilka dni rusze auto a durne ogrzewanie zapominam wylaczyc ehh
If I lay here If I just lay here Would you lay with me and just forget the world?
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Alex'a, u mnie tak jak u twojego taty - po ponownym zapaleniu stacyjki ogrzewanie tylnej szyby trzeba ponownie załączyć.
Obrazek
ODPOWIEDZ