Jak odświeżyć lakier?

Modernizacje mechaniczne jak i stylistyczne. (Nie AGRO!!!)
Pablow
Zaawansowany forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 2011-09-24, 16:27
Lokalizacja: Chorzów/Częstochowa

Jak odświeżyć lakier?

Post autor: Pablow »

Chłopaki coraz bliżej wiosna :D co znaczy że zaczynamy pieścić nasze kochane cztero-kołowe piękności, żeby wyjechać na ulice i być dumnym z tego czym się jedzie :D

napiszcie jak debilowi, co zrobić, żeby przywrócić lakierowi blask? polećcie jakieś środki. od polerowania po wosk. nie robiłem tego wcześniej więc nawet nie wiem na jaką półkę patrzeć wchodząc do sklepu ;]
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Pablow pisze: co zrobić, żeby przywrócić lakierowi blask?
Najprościej tak:
http://lmgtfy.com/?q=renowacja+i+od%C5% ... dowego&l=1
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pablow
Zaawansowany forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 2011-09-24, 16:27
Lokalizacja: Chorzów/Częstochowa

Post autor: Pablow »

powiem Ci marcin że fajnie zrobione ale nie o to chodzi.. chciałem się od was dowiedzieć co polecacie a nie ze stron konkretnych producentów. i co dokładnie zrobić na wiosnę. Co warto nałożyć co nie itp. google.pl umiem używać i czytałem na ten temat trochę, ale nadal uważam że ktoś kto coś już zrobił takiego przy swoim samochodzie będzie mógł coś doradzić ;]
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Radzę nie zbliżać się do lakieru jeśli nie znasz nawet podstawy ;)
Są ręczne polerki zapinane do dłoni i super past np. K2 :DD
ale nie ma to sensu.

Najlepszym rozwiązaniem jest papier o gradacji od 2000 w górę
później pasta bez kryształków - najlepiej G3
i mechaniczna polerka z elektroniczną regulacją obrotów (optymalne: 1500-1600)
i jedziesz tak żeby nie narobić kółek ;)

Niektórych rzeczy dowiesz się z forum i z internetu, ale są
pewne myki, których jak nie poćwiczysz to za pierwszym razem nic nie zrobisz...
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Zgadzam się z Marcin, -em G3 to w pełni profesjonalna pasta do renowacji lakieru.Przy drobnych rysach możesz nawet samom szmatka pastą i bez polerki doprowadzić do perfekcji trzeba pamiętać tylko o tym że ta pasta lubi wodę i z tym połączeniem uzyskasz pożądany efekt bez wody jakby cie tak ponioslo zedrzesz lakier lub zrobisz lśniące punkty
no chyba że zależy ci na usunięciu rys wtedy woda odpada tylko sama pasta i wcierasz w porysowane punkty aż do uzyskania efektu :razz:
Ale trzeba pamiętać że wszystko ma swoje granice więc spróbuj powoly to se nie .. Wiesz sam :mrgreen:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
heba.rac
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2011-03-05, 18:34
Lokalizacja: Pszów/Racibórz

Post autor: heba.rac »

Jak czytam te Wasze posty o G3 i o tym że pasta lubi wodę to aż płaczę ze śmiechu...
Nikogo nie chcę obrazić. Ale jak trochę poczytacie o środkach do pielęgnacji samochodu to będziecie wiedzieli, że preparaty typu Tempo i G3 robią więcej szkód niż pożytku. I nie mówię tego tak sobie tylko jest to udowodnione testem na pewnym forum.

Dla zainteresowanych polecam lekturę forum: [URL=http://.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=11&sid=0a5865597247cbb4b0613f822585e32c]KOSMETYKA AUT[/URL]

Są środki do odświeżenia lakieru typu 1-STEP np. taki Scholl A15+ 1L. Oczywiście do tego musisz mieć jakąś maszynę ze stabilizacją obrotów lub dla początkującego lepiej typu DA (dual action).

Pozdr Łukasz
Awatar użytkownika
Damian325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-05, 19:03
Lokalizacja: Żory

Post autor: Damian325 »

http://allegro.pl/zestaw-past-polerskic ... 14210.html
i na koniec do ciemnych kolorów na hologramy http://allegro.pl/pasta-polerska-3m-cze ... 21209.html :bmw: :bmw: :bmw:
tu masz filmik pasta farecla mleczko 3m i na koniec wosk https://www.youtube.com/watch?v=YDTwq36YkNo
Awatar użytkownika
Damian325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-05, 19:03
Lokalizacja: Żory

Post autor: Damian325 »

Farecla g3 jest tańsza i też da się nią robić tylko trzeba uważać żeby nie przepalić lakieru no i jak zaraz po polerce nie doczyścisz uszczelek i elementów plastikowych to potem ciężko ją zmyć .Ja używam 3m
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

Napisz do Shining Car :)

Karol Ci podpowie wszystko :) I sprzeda Ci przy okazji wszystkie potrzebne produkty do tego :) Ale licz się z tym że wyrzucisz na nie ok 1000zł :)

Ja dałem za kilka rzeczy 600zł a to mam tylko do pielęgnacji lakieru a nie do odnowienia... I to jeszcze nie wszystko co bym chciał :)

Jak dobrze z nim zagadasz to powie Ci też co do czego i jak stosować, no i od czego zacząć :) :bmw:
Awatar użytkownika
heba.rac
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2011-03-05, 18:34
Lokalizacja: Pszów/Racibórz

Post autor: heba.rac »

Tomek pisze:
Ja dałem za kilka rzeczy 600zł a to mam tylko do pielęgnacji lakieru a nie do odnowienia... I to jeszcze nie wszystko co bym chciał :)

Skąd ja to znam... :mrgreen:

Ps. Jak już wcześniej pisałem: www.kosmetykaaut.pl

pozdr
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

z mojej strony polece przekrojowo meguiars i duzo czasu, efekt na mojej e30 mowi sam za siebie, lakier odnowiony a byl juz wyblakly

Obrazek
CarFashion
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-28, 12:50
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: CarFashion »

Efekt na prawdę piękny, ale ja bym osobiście ten efekt musiał utrwalić na dłużej, bo jakby ktoś mi miał takie auto zarysować, to sami wiecie :D
www.CarFashion.pl - profesjonalny monta? folii samochodowych
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Używałem przeróżnych past oraz wosków licznych producentów. Ale 3M według mnie zdecydowanie bije na głowę, nie jest najtańszy ale ciężko go zastąpić.
ODPOWIEDZ