[E36] Roznica Maglownicy w e36

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
maciejka
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-29, 10:08
Lokalizacja: Zielona Góra

[E36] Roznica Maglownicy w e36

Post autor: maciejka »

witam. Posiadam bmw e36 1,6 coupe. I mam takie małe pytanie. Gdy odpalę silnik i chwile pochodzi i skracam kierownica to strasznie hałasuje. Mechanik powiedział ze jest do wymiany maglownica. Czym rożni sie maglownica od większych silników niż mam? Czy może podpasuje od większego silnika ? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Świder
Małopiszący
Posty: 14
Rejestracja: 2012-05-12, 01:44
Lokalizacja: Gołkowice

Post autor: Świder »

Założę się o czteropak że to pompa wspomagania a nie maglownica :)
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Świder pisze:Założę się o czteropak że to pompa wspomagania a nie maglownica :)
X2
W pierwszej kolejności wykluczyłbym tę opcje zanim zakupisz nowy magiel :wink:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
maciejka
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-29, 10:08
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: maciejka »

no wlasnie tez tak sadzilem. podjechalem do mechanika a on otworzyl od maglownicy te gumy i wylal sie plyn i tak stwierdzil. wiec wlasnie nie wiem na tego jade na dniach do innego mechanika zeby potwierdzic przyczyne dokladna. a gdyby juz byla to maglowncia to podpasowala by od wiekszego silnika badz o 1,6 ale na pasku ? czy jak to wyglada. z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Maglownice są te same :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

jesli stan oleju do wspomagania jest ok i dalej wyje to pompa do wymiany. Pompa siada jesli maglownica puszcza i jezdzi sie ze zbyt mala iloscia oleju. W oleju moga tez znajdowac sie opilki ze zuzytej maglownicy. Jesli z gum wyciekl olej to znaczy ze puszczaja uszczelnienia i pewnie teraz masz i magiel do wymiany i pompe.

Mozna jeszcze sprobowac wymienic olej na nowy i sprawdzic czy dalej to samo sie dzieje.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Zgodzę się , że zamontować się da każdą maglownice z e36 w dowolnym e36 ale różnice jednak wg wielu żródeł są. A dokładnie w przełożeniach.. No ale to w twoim przypadku jak i wielu innych jest to mało istotne. Kupuj pierwszą lepszą sprawną lub oddaj swoją do regenery..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ