[E36] 328i MI Limousine od WhuCrew

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Czemu? Miałeś kiedyś wyrąbany łącznik wału? On nie amortyzuje ,podobnie jest z poliuretanem, ma mniejszą możiwość amortyzacji i zmiana biegów jest ostra, trudno uniknąć szarpnięcia/łupnięcia a to wpływa na cały układ napędowy, mocowania wózka itp. Łącznik wału z poli ma sens jak wszystko od skrzyni idąc w tył jest też w poli plus wzmocnione sprzęgło a i tak obrywać będzie skrzynia..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

hehe a poco jest sprzeglo? co innego jakbys mial spieka mylisz sie nic nie cierpi ! poprostu ma duuuuuuuuuuuzo wieksza wytrzymalosc ! od ori to tak jak montujesz pozostale elementy polurietanu w zawiasie :) serio wiem co mowie :) i nigdy w zyciu nie kupie tego mitu co powiedziales :) Pozdrawiam :) robie w dosyc duzym warsztacie co sa przygotowane auta do sportu tak wiec takie klamory z polurietaniu to jest PODSTAWA ! ! ! :)
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

No napisałeś mniej więcej to co ja :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

tak czy siak polecam elementy polurietanowe :) w 100%
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Ja tylko dodam od siebie ,żę miałem 320 w poliuretanie (tylko zawias bez układu przeniesienia napedu) , był to zawias M i na kole r18 , były rozpory też i auto prowadziło się cuuudo ale komfort był na minus.. (a było to poli te miękkie na drogi)
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Zima nie odpuszcza..

Post autor: whucrew »

Pogoda nie rozpieszcza ale na dzień 19.03.13 wygląda to tak:

Człowiek ma już dość tego zimna, śniegu, deszczu, wiatru .. nic nie idzie przez to sobie porobić przy Beacie.. :wink:

Ale ważne to się nie poddawać:

Obrazek

Sprężyny leżały już rok i się doczekały:

Obrazek

I wygląda to teraz z przodu mniej więcej tak:

Obrazek


P.S znów wielkie dzięki dla szwagra Michała i Panów Brejza i Biały

A że miałem szczęście złapać gumę:

Obrazek
Obrazek

Tu na kole od Michała (215/45 r17)

Przy okazji rozebrałem schowek z nadzieją ,że znajdę filtr kabinow :sad: i zrobię coś z niedolegającą klapą schowka :sad: I tu porażka x2..

Obrazek


Ale to nie koniec - pełen chęci i dobrych zamiarów zabrałem się za wymiane tego:

Obrazek

I okazało się ,że bez zdjęcia wydechu itp się nie obejdzie co przerosło moje mozliwości czasowe i warsztatowe więc auto musi trafić znów do mechanika. Porażka x3 :sad: albo nawet x4 licząc złapaną gumę..

Przy okaji niech już mechanik wymieni też to:

Obrazek

Aby poprawić sobie humor zakupiłem też olej. Na próbę wleję tego Totala 5w-40. Przekonała mnie jego rekomendacja BMW LL i LL98

Obrazek

W przypływie zimowej depresji i długich przemyśleń zafundowałem sobie:

Obrazek

Obrazek

Mam zamiar włożyć to na dniach byle by tylko świeciło ale jest to początek prac zarezerwowanych na kolejną zimę pt. tempomat i radio z kiery

I tu muszę bardzo podziękować koledze Mrcin86 za wszelkie info w tym temacie. Dzięki Marcin :bmw:

Plany na nadchodzący tydzień:

Jutro - wreszcie wpadną sprężyny tylne -40 (wczoraj je odebrałem z malowania proszkowego jutro dodam zdjęcia co i jak) i jazda na geometrię.

W najbliższych dniach wymiana przewodów hamulcowych, łącznika wału, wypychanie tylnych nadkoli, wymiana oleju, instalacja grzanych foteli - Jak Bozia da czas, zdrowie i pieniądze.

Na dziś tyle. Koniec odbioru :wink: Pozdro Wszystkim :bmw:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

czemu nie wymieniles tego filtru ? jestes naprawde blisko:)nawet powiem baaaaaardzo.:P
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

No właśnie. Szukam w okolicy nagrzewnicy ale nic nie przypomina tam puchy na filtr.. Gdzie on jest ?
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

czekaj dam ci link co cie na kieruje bo tlumaczenie moze nija wyjsc :P

http://www.bmw-klub.pl//viewtopic.php?t=11803

Pozdrawiam :)
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Kebab 325, No dzięki ci bardzo :bmw: . Rozumię ,że ten filtr jest tak jakby za nagrzewnicą?
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

tak tylko do nagrzewnicy sie dobieramy od strony kierownicy dasz rade . nie odpuszczaj :P
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Tak szczerze to tam nawet specialnie nie zaglądałem.. Dobra jutro go wyjmę :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

ok poradzisz sobie bankowo :)
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Kebab325 a ty masz tu swoją galerię? Chętnie bym oblukał :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

hehe nie mam ale na gg moge wyslc ci fotki :P seria :P mpasztet gwint kw szpera 25% rozporki zdrowe 2,5 skora z indywiduala 98r polurietany fele 3tlg zero szalenstwa Pozdrawiam
meeega zglebione ;)
ODPOWIEDZ