[E36] m43b19 spalanie ?

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
mebel
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2013-01-30, 19:04
Lokalizacja: Racibórz

[E36] m43b19 spalanie ?

Post autor: mebel »

siemka, wydaje mi się, że mam problem. spalanie mojego compacta 1,9 105km wynosi około 13 litrów w mieście przy normalnej jeździe. Jeżdzę raczej wolno bo auto jest dość nisko i trzeba na wszystko uważać. Wydaje mi się, że to ciut za dużo.

Próbowałem jakoś z tym walczyć tj. wymieniłem świece na nowe NGK, pospawałem wydech który był w niektórych miejscach zgnieciony (lol), kupiłem nową, szczelną gumę przepływki + filtr powietrza, zmieniłem też koła z 17" 9j na 15" 7,5j (za to mi się już na forum oberwało). Przez te zmiany auto jedzie nieco lepiej, nie szarpie, równo się zbiera od samego początku obrotów, nic nie faluje. Co teraz mogę zrobić? Wymiana sondy lambda?

Ze schematu na stronie realoem.com, wynika że mam są dwie sondy:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=18&fg=10

Trzeba zmienić je obie czy jestem niedouczony i wystarczy zmienić jedną?

Jaka firma lambdy będzie najlepsza?
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Wejdź sobie pod auto i zobacz czy masz jedną czy dwie, a najlepiej podskocz sobie na komputer i niech ci mechanior powie czy masz sondę lambda walniętą, dodam że na sondach nie warto szczędzać :wink:
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Zacznij od kompa.Ja zacząłem wymiany od sondy a wyszło że przepływomierz powietrza :wink: a paliła mi ok.5l więcej na 100km. :razz: Jeżeli faktycznie sonda to tylko ori taka jaka jest dedykowana pod dany model. :evil:
Obrazek
RAVEN
Przyjaciel klubu
Posty: 291
Rejestracja: 2011-08-22, 10:22
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RAVEN »

Moje M43B19 spala około 8L/100km wiec 13 to o dużo za dużo;]

Podjedz na kompa powinno wyjść co jest a jak nie to na stacje diagnostyczną Sonda w rurę wydechową i wyjdzie Ci jaką masz mieszankę spalin koszt 10-20 zł

Sonda +/- 300 zł
Przepływka +/- 350 za wkład i nie oszczędzaj na zamiennikach
Gdyby Bóg Kochał Przód Naped To....
To Chodzilibysmy na Rekach :)
Moje Bmw Kliknij Zobacz Oceń
/viewtopic.php?t=14028
Awatar użytkownika
Śpiewek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2010-05-24, 10:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Śpiewek »

Czesto w norauto jest promocja diagnostyka komputerowa 30 zl, ja ostatnio z swoja e36 m43 bylem i co. Wiadomo sonda... I nie kupuj tych nowych za 70 czy 120 zl. Kup tylko i wyłacznie Nowa Boscha za 200-300 zł i masz z głowy na kilka lat i spalanie na pewno znacznie lepsze ! Bo ja taka za 100 miałem i spalanie jakoś bez znacznych zmian... Czyli dużo.
mebel
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2013-01-30, 19:04
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: mebel »

Dobra okazało się, że sonda i przepływka są jak najbardziej w porządku. PO prostu układ dolotowy był nieszczelny i komputer miał błąd, po ogarnięciu dolotu, komputer dalej miał błąd i za dużo paliwa dostawał a za mało powietrza. Błąd ogarnięty, zobaczymy jak to będzie ;)
ODPOWIEDZ