[E36] 328i MI Limousine od WhuCrew

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
pierre27
Zaawansowany forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-02-21, 14:58
Lokalizacja: rybnik

Post autor: pierre27 »

te przednie fedry to ile daja w dół?
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Kebab 325, śmiało możesz wrzucić do mojej galerii zdjęcie albo dwa :wink:

pierre27, -40. ale myślę zejść w przyszłości niżej jak zdobędę odpowiedz ile można zjechać na czerwonych sachs sporting?
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Tak jak obiecałem swej sedanicie , doczekała się wymiany tylnych springów:

Obrazek

Słabo widać ale ta po prawej to sprężyna ///M z e46 a po lewej obmalowana proszkowo KW -40 . Co ciekawe sprężyna ///M jest w tym stanie krótsza od obniżającej do e36

Obrazek

Mając jeszcze czas i wolny warsztat (dzięki dla Michała Brejzy z Pawłowic :bmw: ) wymieniłem przewody hamulcowe z przodu - zdjęć niestety brak. Po czym szybko na geometrie :

Obrazek

Autko ma zrobiony maksymalny minus z tyłu w ramach tego co deklaruje producent. Po obniżeniu -40/-40 wygląda tak:

Obrazek

Nie jestem zadowolony z przodu.. Przydało by się jeszcze z 15mm w dół no ale to już zostawiam na zaś :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

dobrze mowisz przod do dolu powinno byc delikatnie z ''klina''
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Kebab 325 pisze:dobrze mowisz przod do dolu powinno byc delikatnie z ''klina''
No dokładnie.. -50 było by ok plus wszystkie gumy spod springa out i by to wyglądało już dobrze.. Ale na fakcie teraz już na to s...am. Najwyżej na przyszły sezon. No chyba ,że ktoś się ze mną zamieni na springi..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

daj zdjecie z tyłu jak jak wyszła geometria do minusa ,śruby dawałeś nowe
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Nie wiem czy precyzyjnie się wyraziłem. To nie jest maksymalny minus jaki jest możliwy, tylko maksymalny rozsądny, taki aby opon nie zjadała.. Tak śruby nowe ale były założone już jakiś czas temu.
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

masz wydruk po ustawieniu ? zobacze za fedrami moze jakies tam mam to dam :) ale nie jestem pewny ale mialem na przodzie -60 ale bylo mi malo to wpadl gwint :P
meeega zglebione ;)
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Powoli i do przodu :bmw:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Kebab 325,
masz wydruk po ustawieniu ? zobacze za fedrami moze jakies tam mam to dam :) ale nie jestem pewny ale mialem na przodzie -60 ale bylo mi malo to wpadl gwint :P
No właśnie nie mam wydruku :oops: A co do fedr to chętnie bym się dogadał :br: Jeszcze w tym roku moja mała czarna zbliżyła by się do ideału. Myślisz, że mogę bezkarnie -60 sobie założyć na moje sachsy?

Moloch, Tak strasznie powoli to nie jest :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

zawsze mozna dac amory do skrocenia o jakies 30mm bylo by idealnie i mialbys pewnosc ze przy -60 nie dobilo by tloczysko do konca a jest to bardzo latwy zabieg skracasz tloczysko i gwintujesz i zakladasz :)
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Kebab 325 pisze:zawsze mozna dac amory do skrocenia o jakies 30mm bylo by idealnie i mialbys pewnosc ze przy -60 nie dobilo by tloczysko do konca a jest to bardzo latwy zabieg skracasz tloczysko i gwintujesz i zakladasz :)
Gdzie i za ile? :wink:

Szukam jednak sprężyn -50. Znalazłem touringa na syndykacie który ma -50 na moich amorach i wygląda to dla mnie dobrze. Chętnie jak już pisałem zamieniłbym się z kimś za moje sachs -35..

A tu zdjęcie mojego ooogromnego minusa :wink: Tak faktycznie to jest tego tyle co nic :wink:
Ale mam nadzieję ,że może nie będę musiał wypychać nadkoli i wystarczy tylko je zaklepać :neutral:

Obrazek

Obrazek
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

kazdy ogarniety tokarz ci to ogarnie :) a co do negatywu to malutki jest ale z smaczkiem :) Pozdrawiam
meeega zglebione ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Wczoraj czyli 6 Kwietnia 2013 dzięki nieocenionej pomocy mojego szwagra Michała wpadło parę nowych knefli do auta:)

I tak na kierownice wpadły przyciski od multi. Na razie tylko się świeci ale jest to początek drogi do prawdziwego multi z tempomatem:)

Obrazek
Obrazek

A tu ogarnięte w końcu podgrzewanie foteli. W przyszłym tygodniu wrzucę foto wiązki jaką zbudował mi Michał za co wielki mu dzięki. Nie odbyło się bez niespodzianki bo okazało się ,że przycisk pasażera jest uszkodzony i grzeje tylko na 2-iej pozycji :neutral: Ale nowy przycisk już zapłacony i trzeba go tylko odebrać.. Ale cieszy mnie niesamowicie efekt grzania w moich sportsitze bo w zimę skóra niemiłosiernie ziębi a i dodatkowy bonus to fajna choinka w moim e36.Jeszcze tylko pełne OBC :sad:

Obrazek
Obrazek

A na zdjęciu powyzej widać już zamontowany nowy schowek który juz nie odstaje i nie wisi po zamknięciu (jakoś tak wyszło i na chwile przeskoczyłem do stage 2 moich modyfikacji auta :wink: )

Jedno muszę powiedzieć ,że moje e36 staje się powoli coraz bliższe wyobrażeniu mojego ideału :br:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Nic tylko życzyć powodzenia w osiągnięciu ideału :bmw:
Dobra robota :br:
Obrazek
ODPOWIEDZ