temperatura silnika

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

malin pisze:tak na rowni to mam gdy jest cieply
tez ok - tyci pyci mozesz dolac
...tak znowu sie czepiam...
wojciech
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-06, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wojciech »

Witam mam, problemem grzania się silnika bmw e36 328i.
Od ostatniego razu jak się zagrzał czyli okolice września października została wymieniona pompa wody i odpowietrzony układ i było wszystko dobrze ani razu wskazówka nie drgnęła.Aż do poprzedniego tygodnia jak samochód pokonał 1000 km autostradą 120-140km/h. Temperatura wzrosła ale włączyłem ogrzewanie i tak dojechałem bez problemu na 90 stopniach na miejscu sprawdziłem poziom płynu i ubyło prawie do samego dołu dolałem i trasa 300km 120km/h i temp. normalnie.Parę dni temu byłem u mechanika żeby sprawdzić co wyje z tyłu i totalny zbieg okoliczności że pękł wąż od chłodnicy, został wymieniony oraz termostat , wisko dla pewności i oczywiście odpowietrzenie układu. samochód znowu musiał pokonać trasę 1000km bez przerwy i ta sama sytuacja 120-140km/h 110stopni włączenie ogrzewania temperatura zeszła 90stopni, i nie zależnie od prędkości temp rośnie bez ogrzewania.Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Na moje oko słabo (źle) odpowietrzony :wink:
Obrazek
wojciech
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-06, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wojciech »

Ale jak włącze ogrzewanie to jest gorące powietrze a chyba jak jest układ zapowietrzony to dmucha zimne?
ODPOWIEDZ