BMW E30 325e by Alexof

Tutaj przedstawiamy galerie byłych autek użytkowników forum BTS
Sebek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-05-01, 07:38
Lokalizacja: SWD

Post autor: Sebek »

Widzialem, poogladalem dokladniej pomacalem dzis na zywo i jak na swoje lata kest calkiem calkiem:) wiadomo ze nie jest to nowe auto,ale ogarniesz to co gadalismy i bedzie super. powoli a do przodu :)
BYŁO - E36 318i SEDAN -> BYŁO - E36 323/325i SEDAN -> JEST E36 TOURING
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Tak jak napisałem wyżej wrzucam fotki wnętrza i silnika. Robione telefonem więc szału nie ma.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Soczewka i pasy. Soczewka nawet nie jest w takim złym stanie jak mi się wydawało :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Następnie parę zdjęć podwozia. Dziura okazała się troszkę większa niż jak to wyszło oglądając auto na lewarku, ale do zrobienia. Zawieszenie tył amory MTS, przód nieznany i przód i tył czerwone sprężyny, nie wiem jak bardzo obniżające. Troszkę mokry silnik i skrzynia... Co się okazało wczoraj przytarłem nie wahaczem a mocowaniem maglownicy :573: No niestety, pod szkołą trudno znaleźć o miejsce a jak już się wciśnie to trzeba wyjeżdżać przez krawężnik bo jakiś typ zastawi... Jeszcze jedna rzecz jaka wyszła do zrobienia to popękane gumy na przegubach półosi.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na sam koniec parę zdjęć bagażnika, niestety też do ogarnięcia blacha. Ale przynajmniej jak na razie poskładane i w miarę uporządkowany, co mnie cieszy bo burdel niesamowity...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotele już sprzedane (chodź jeszcze na aucie) więc kubełek na miejsce kierowcy wpadnie a ten co mam teraz, naprawić i dla pasażera.
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Po co pchasz tam takie pasy?
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

poceniem silnika ja bym sie nie przejmowal , no sporo pracy masz przy blacharce tylko zrob to madrze zeby nie wyszlo wszystko od nowa za 3-4 lata jak chcesz nim dalej jezdzic
bo kazdy facet z widlami to posejdon
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Mystic888 pisze:Po co pchasz tam takie pasy?
Dla niektórych to nie zrozumiałe, jednak mi się to podoba. Nic na to nie poradzę :razz:

Co do blachary i lakieru będę starał się jak najwięcej zrobić sam z kolegą. W miarę możliwości postaramy się to zrobić jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

no czeka cię niezła walka z rudą:) ale będę śledził temat :bmw:
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Moloch pisze:no czeka cię niezła walka z rudą:) ale będę śledził temat :bmw:
Roboty dużo, ale uważam, że warto, bo plan docelowy jaki mam w głowie uważam, że zmiażdży system :)


Zdjęcia z dzisiejszej polerki z SebaE36 (dzięki za wszystko). Efekt - dużo lepiej lakier wygląda zakładając, że nie patrzy się na niedociągnięcia :mrgreen: ) Ja jestem zadowolony. Miałem również wymyć silnik, felgi i założyć listwę z tylnego zderzaka ale brakło już czasu. Jutro będę na STK więc można poogladać z bliska jak ktoś chce. Zdj:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Oczywiście nie mogło być zbyt pięknie.. Podczas jazdy gdy silnik jest zimny prędkościomierz nie działa, później gdy trochę się nagrzeje raz działa raz nie aż w końcu jak osiągnie swoją temp. działa cały czas...
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Z serii.... Jak długo można wkurzać się nad nowym autem ;]

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-05-25, 22:03 przez Alexof, łącznie zmieniany 1 raz.
Micwin94
Małopiszący
Posty: 51
Rejestracja: 2013-01-21, 00:06
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Micwin94 »

dobrze, że tych kabli mi jeszcze nie oddałeś. Zostaw sobie je na razie :D
Awatar użytkownika
SebaE36
Maniak forumowy
Posty: 1405
Rejestracja: 2010-05-18, 19:21
Lokalizacja: Radlin

Post autor: SebaE36 »

Znowu? oO ;/
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Tym razem moja wina, bo światła zostawiłem :573:

Napiszę jeszcze tyle, że wczoraj miałem chyba najgorszą jazdę w życiu... 5 osób na pokładzie i trasa na Rydułtowy a ja pomiędzy oponę a nadkole nie umiałem palca wcisnąć z tyłu, tak naprawdę to grubszy karton też by miał ciężko wejść...
BYŁO: E30 M20B27 -> M50B20 SEDAN
BYŁO: E39 M62B35 SEDAN
BYŁO: E36 M52B20 -> M52B28 TOURING
BYŁO: E36 M43B18 CABRIO
BYŁO: E36 M50B25 GRUZCOUPE
BYŁO: E36 M50B20 GRUZSEDAN
JEST: E36 M43B16 SEDAN
JEST: E38 M62B35 M SPORT
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Wnętrze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Parę fotek na pakingu podczas zlotu STK:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BYŁO: E30 M20B27 -> M50B20 SEDAN
BYŁO: E39 M62B35 SEDAN
BYŁO: E36 M52B20 -> M52B28 TOURING
BYŁO: E36 M43B18 CABRIO
BYŁO: E36 M50B25 GRUZCOUPE
BYŁO: E36 M50B20 GRUZSEDAN
JEST: E36 M43B16 SEDAN
JEST: E38 M62B35 M SPORT
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Nie no po odswierzeniu lakieru jakoś już zaczęło to wyglądać, sporo pracy przed tobą ale bedzie ok :bmw:
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Alexof jak ci nie działa predkosciomierz to obrotomierz też wariuje? Predkosciomierz stoi jak wryty czy czasem się ruszy.
Ogólnie dziwna sprawa bo czujnik znajduje sie w tylnym dyferencjale także moze nie jest to uzaleznione od temp silnika ale temp oleju w dyfrze. Bardziej wydaje mi sie że gdzieś na stykach jest syf.
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Obrotomierz caly czas działa sprawnie. Możliwe, że będzie to z powodu oleju w dyfrze bo wydaje mi się, że jest go dość mało i na razie czekam na wypłatę aby wymienić... Po przejechaniu 2, 3km zaczyna działać normalnie.




EDIT:

Prędkościomierz zaczął działać cały czas :mrgreen: Coraz bardziej lubię ten samochód :) Nowości na razie żadnych, prócz przykręconego tunelu środkowego, kolejnego mycia i odkurzania. Mogę jedynie napisać, że lampy oddałem do zrobienia BH i na dniach będę zamawiał kubełek (mam już upatrzony) i w czwartek przeczyszczę magistralę olejową i zacznę szukać miejsca gdzie zamontować szelki tak aby dało się z tyłu jeszcze jakoś podróżować.

Jedno zdjęcie z dzisiaj... Trzeba będzie zacząć barkować już metr od krawężników i się przyzwyczajać...

Obrazek
Zablokowany