[E39] lekkie drgania budy przy ok 120-150 kmh

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Wujo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2010-12-25, 22:45
Lokalizacja: Knurów

[E39] lekkie drgania budy przy ok 120-150 kmh

Post autor: Wujo »

Witam od pewnego czasu męczy mnie małe drgania autka przy ok 120 do 150 kmh bo pozniej ustają. Koła mam powyważane , sprzegiełko na wale wymienione te gumowe co jest przy skrzyni i nic nie pomogło. Co myslicie? Co sprawdzic
Dodam że nie narywa całą budą ale czuć to i jest to lekko wkurzające.
E39 2.8 automat.
Z góry dzieki za posty.
BMW - Radosc z jazdy
8szymon8
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-20, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: 8szymon8 »

Felgi masz oryginalne do BMW czy jakieś inne. Bo ja miałem koła wyważone ale brakowało mi pierścieni centrujących na felgi i myślałem że powyżej 100km/h auto mi się rozpadnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Jeżeli czuć drgania zawsze w pierwszej kolejności sprawdzamy koła + zawias.
Skoro czuć drgania i nie trzepie ci kiera tył auta tylko buda i powyżej setki zostają poduchy silnika i napęd choć przy automatach te ostanie rzadko się psuje no ale nic nie jest wieczne tyle mogę podpowiedzieć na sucho :wink:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
Wujo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2010-12-25, 22:45
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Wujo »

8szymon8 pisze:Felgi masz oryginalne do BMW czy jakieś inne. Bo ja miałem koła wyważone ale brakowało mi pierścieni centrujących na felgi i myślałem że powyżej 100km/h auto mi się rozpadnie.
orginały

jedna felge jak wywazalem miala lekko od wewnatrz bicie ale czy to moze spowodowac zeby dgała cała buda od jednej felgi ? felga oczywiscie dała sie wywazyc.
BMW - Radosc z jazdy
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

Wujo pisze:wewnatrz bicie ale czy to moze spowodowac zeby dgała cała buda od jednej felgi ?
na 100% to

jak felga jest krzywa to bije opona przy wiekszej predkosci

wywazarka dziala ale do pewnej predkosci
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ