Rejestracja E36 jako Składak lub SAM (nowa karta pojazdu)

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
Awatar użytkownika
Kuguar
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-12, 12:04
Lokalizacja: Żory

Rejestracja E36 jako Składak lub SAM (nowa karta pojazdu)

Post autor: Kuguar »

Witam,

Potrzebuje pomocy osób które ogarniają temat, w październiku przerabiamy kompletnie E36, zarówno układ napędowy, hamulce, silnik, dsc, kompletnie wszystko z E46 M3, z E36 pozostanie tylko buda. Mam wielu właścicieli w Karcie Pojazdu to jeden minus i chciałbym nową żebym był jedynym właścicielem, całkiem wymazać historie bo z poprzedniego złoma nic już nie zostało oraz nie ma opcji na Auto Casco w PZU przy tym wieku samochodu, czy ktoś ogarnia temat rejestracji jako pojazd SAM albo jakoś inaczej żeby auto było wyprodukowane w 2013? Wtedy nie będzie problemu z AC i ewentualnym dzwonem tak żeby nie stracić bo koszta tych modów są potężne. I jeszcze pytanie przy rejestracji składaka co wtedy pisze w modelu samochodu, można sobie wymyśleć nazwe pojazdu np. "Bad Motherfucker"? ^ :twisted: Jak jest z numerami VIN, kto to przebija i nadaje dodatkowe wyposażenie do samochodu który w serii nie miał np. DSC ? Ktoś z okolic Śląska mógłby pomóc w rejestracji takiego pojazdu zna rzeczoznawców itp. ?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie porady, chętnie odwdzięczę się dobrą wódą za pomoc :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Gra nie warta świeczki...
Opinie biegłych rzeczoznawców z PZMotu
to tylko początek.
VIN nadaje tylko i wyłącznie fabryka więc jeśli taki będzie na ramie to musi zostać.
Dla AC lepiej zdobyć opinię i wycenę przez rzeczoznawcę niż kombinować nad
produkcją 2013 ;)
Auto po swojemu możesz nazywać jak tylko chcesz, ale w dowodzie musi pisać
dokładnie co to jest.
Chyba, że robisz replikę to każda ingerencja i "nowy" pomysł musi mieć jakiś
tam swego rodzaju atest, aby pojazd był dopuszczony do ruchu lądowego ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Kuguar
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-12, 12:04
Lokalizacja: Żory

Post autor: Kuguar »

AC nie ma w PZU dla aut powyżej 10 lat, rzeczoznawca cos da ? Dzwon przy rejestracji normalnie jako E36 jak ktoś we mnie wjedzie to wg Eurotax około 3000-4000zł szkoda całkowita a sam silnik M3 to około 10000.
Auto po swojemu możesz nazywać jak tylko chcesz, ale w dowodzie musi pisać
dokładnie co to jest.
Nie czaję, jak w dowodzie jest silnik 2.0i a będzie 3.0xi a takie E36 nie było nigdy produkowane. To model może być E36 330IX ?
Gra nie warta świeczki...
Wiem, samo zrobienie 4x4 w E36 to już szaleństwo a co dopiero reszta :bmw:
Ale wszyscy mi od 2 lat mówią ze to padlina z ćwiarą i nic z tego nie będzie i żebym sprzedał, ale tak się zaparłem że ten trup będzie jedyny w swoim rodzaju i do końca ze mną zostanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

W dowodzie rej. jest rubryka na zmianę pojemności.
Wymieniając silnik - wpisuje się jedynie nową pojemność.
Są inne ubezpieczalnie poza PZU ;)
Znam ludzi, którzy ubezpieczają auta z żółtymi tablicami -
- podaje sie wtedy wartość kolekcjonerską po uprzedniej opinii rzeczoznawcy.
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

Marcin pisze:Są inne ubezpieczalnie poza PZU
WARTA ubezpiecza auta na AC powyzej 10 lat i jest to jedyna firma ktora to robi
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
mrcin86

Post autor: mrcin86 »

djmario pisze:WARTA ubezpiecza auta na AC powyzej 10 lat i jest to jedyna firma ktora to robi
Nie tylko, ja jestem agent ubezpieczeniowy Generali i powiem wam, że u nas AC jest nawet dla aut które maja 13 lat.
Awatar użytkownika
Kuguar
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-12, 12:04
Lokalizacja: Żory

Post autor: Kuguar »

Ok jest Warta, AC i pojemność w dowodzie, ale co z Kartą Pojazdu i jego historią i aktualne wyposażanie, bardziej interesuje mnie to jak zrobić żeby moje dzieci (bo plan jest taki że auto będzie ze mną do grobu) i przyszli zięciowie... nie zobaczyli 5 właścicieli adnotacji i haku, gazu zamontowanym potem usuniętym itp. żeby Karta Pojazdu była czysta, myślałem nad zagubieniem ale robią wtórnik i podobno jest znowu cała historia, jakbym zrobił bankowóz jako samochód specjalny to Karta będzie czysta? Albo jak inaczej oprócz rejestracji na pojazd typu SAM wyczyścić historie auta do zera.
ODPOWIEDZ