[E46] 330i Touring

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

kaczoro pisze:
PRIMO pisze:dlaczego auto było na sprzedaz ??
Bo nie do końca byłem przekonany do nadwozia touring...wolę coupe :mrgreen: Takie tam fanaberie :razz:
a jak sie sprawuje SMG?? slyszalem ze lubi narobic problemów ;)
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

PRIMO pisze:
kaczoro pisze:
PRIMO pisze:dlaczego auto było na sprzedaz ??
Bo nie do końca byłem przekonany do nadwozia touring...wolę coupe :mrgreen: Takie tam fanaberie :razz:
a jak sie sprawuje SMG?? slyszalem ze lubi narobic problemów ;)
SMG I jest podobno bardziej problematyczne...u mnie siedzi już SMG II (montowane też w E60) i oprócz kontroli ilości i jakości płynu hydraulicznego i adaptacji sprzęgła to nic w tej skrzyni nie ruszałem. Zrobiłem około 15.000 km tym autem i skrzynia nie sprawiała i nie sprawia żadnych kłopotów. W zasadzie jest to zwykła skrzynia manualna gdzie za obsługę sprzęgła odpowiedzialny jest układ hydrauliczny :wink:
Obrazek
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

Siemanko!

Trafił mi się ostatnio baaaardzooo okazyjnie komplet nowych Dotz Mugello o parametrach 8.5x19 ET35 przód i 9.5x19 ET32 tył :mrgreen:

Tak to wygląda:

Obrazek

Tak bym chciał żeby wyglądała ta felga:

Obrazek

Co w ogóle sądzicie o felgach Dotz? Nie miałem z tym nigdy nic do czynienia i tak się zastanawiam czy to nie będzie krok wstecz w stosunku do obecnych BBS CK... :oops:

Dzisiaj także przyszła paczka z olejem i filtrami. Jutro może znajdę chwilę na wymianę.

Obrazek

Pozdro!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Dotzy sa w porzo, ale sa okrutnie brzydkie. Zostaw te BBSy ktore masz
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Mystic888 pisze:Dotzy sa w porzo, ale sa okrutnie brzydkie. Zostaw te BBSy ktore masz
Oj tam oj tam nie są takie złe marudzisz :grin:

Pomalujesz rotor będzie bardzo dobrze :razz:
Ostatnio zmieniony 2013-09-11, 20:19 przez GERMAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

Mystic888 pisze:Dotzy sa w porzo, ale sa okrutnie brzydkie. Zostaw te BBSy ktore masz
W tej wersji co je kupiłem też mi się nie podobają bo te ramiona jakieś takie zbyt ażurowe się wydają, ale IMO z czarnym/grafitowy rotorem (tak jak na drugiej przerobionej fotce) wyglądają zupełnie inaczej, oczywiście na korzyść :grin:

Tak dla przykładu leży ta felga na turasie (tutaj akurat z 10mm dystansem):

Obrazek
Obrazek
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

ja bym zostawił BBS CK
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
firu1
Zaawansowany forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 2011-12-12, 23:37
Lokalizacja: Orlowiec - EIRE

Post autor: firu1 »

ladny turek :wink: nietypowy i dopieszczony .... szerokosci :bmw:
"wszystkie pieniadze wydaje na BMW...
reszta to zmarnowane pieniadze..."
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

PRIMO pisze:ja bym zostawił BBS CK
Tak właśnie przeglądam Twoją galerię i widzę, że ten mój Dotz to bardzo podobny do Twoich Vermilionów :razz: Tylko, że Dotz to przynajmniej jakaś marka :cool:
Obrazek
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

kaczoro pisze:
PRIMO pisze:ja bym zostawił BBS CK
Tak właśnie przeglądam Twoją galerię i widzę, że ten mój Dotz to bardzo podobny do Twoich Vermilionów :razz: Tylko, że Dotz to przynajmniej jakaś marka :cool:
Jakbym miał BBS CK to bym napewno nie kupił Vermilionów,BBS to klasa sama w sobie , a jak uważasz że DOTZ jest lepszy od Vermilionów polecam zasięgnać internetu... Masz >>> http://www.felgi.pl/felgi sprawdź sobie ceny i setupy felg jednej i drugiej firmy...
Na bmw-sport tez jestes takze mozesz sobie zaczerpnac opinii równiez tam od wielu ludzi...
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

PRIMO pisze:
kaczoro pisze:
PRIMO pisze:ja bym zostawił BBS CK
Tak właśnie przeglądam Twoją galerię i widzę, że ten mój Dotz to bardzo podobny do Twoich Vermilionów :razz: Tylko, że Dotz to przynajmniej jakaś marka :cool:
Jakbym miał BBS CK to bym napewno nie kupił Vermilionów,BBS to klasa sama w sobie , a jak uważasz że DOTZ jest lepszy od Vermilionów polecam zasięgnać internetu... Masz >>> http://www.felgi.pl/felgi sprawdź sobie ceny i setupy felg jednej i drugiej firmy..
Dlatego mam dylemat bo BBS to BBS :mrgreen: A wracając do Dotzów wcale nie sądzę, że to lepsza felga jakościowo od Vermiliona, ale Dotz jest marką znaną w całej Europie i oferującą Europejską gwarancję i serwis... Pozatym Dotz jest produkowany w Europie i wysokość ceny produktu w handlu detalicznym wcale nie jest wyznacznikiem jakości :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexof
Maniak forumowy
Posty: 1001
Rejestracja: 2009-04-23, 07:43
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Alexof »

Co nie zmienia faktu, że ładnie to one niewyglądają. Dotz'y kojarzą mi się bardziej z samochodami supertuningowymi niż zwykłych samochodów. Kwestia gustu, ja bym został przy BBS.
BYŁO: E30 M20B27 -> M50B20 SEDAN
BYŁO: E39 M62B35 SEDAN
BYŁO: E36 M52B20 -> M52B28 TOURING
BYŁO: E36 M43B18 CABRIO
BYŁO: E36 M50B25 GRUZCOUPE
BYŁO: E36 M50B20 GRUZSEDAN
JEST: E36 M43B16 SEDAN
JEST: E38 M62B35 M SPORT
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

Alexof pisze: Kwestia gustu
Dokładnie :mrgreen: Sezon i tak zbliża się ku końcowi, więc cała zima będzie na przemyślenia co do letniego koła...

Dzisiaj zrobiłem serwis olejowy, wymieniłem filtr powietrza na wkładkę Pipercross'a no i oczywiście kasowanie inspekcji oraz adaptacja sprzęgła. Pierwszy raz użyłem płukanki i byłem pod wrażeniem jak czarny olej później wypłynął :zdziwko:

Tak wygląda Pipercross...jest ciut za duży, nie daje takich efektów dźwiękowych jak K&N, autko jakby lepiej się wkręca z niższych obrotów...ale to pewnie autosugestia :wink:

Obrazek

Pozdrawiam.
Obrazek
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

Siema!

Dwie fotki z weekendowego wypadu ;)

Pod pałacem Krzyżtopór:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze fotka z przeprawy promowej na Wiśle :lol:

Obrazek

Pozdro!
Obrazek
kaczoro
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2010-12-18, 18:42
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kaczoro »

Dzisiaj pobawiłem się w renowację tunelu środkowego :mrgreen: Oto efekt:

Obrazek

Jestem zadowolony :cool:
Obrazek
ODPOWIEDZ