[E30] coupe Zinnoberrot M50B25

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
bujalek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 2010-07-06, 17:20
Lokalizacja: california

Post autor: bujalek »

Coś pięknego. Zazdroszczę. Samemu mi się marzy taka sztuka ;)
Awatar użytkownika
Tatar
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2012-04-12, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tatar »

Bardzo ładna Bawarka, i ten kolor miażdży :mrgreen: Gratuluje!
deny01
Małopiszący
Posty: 29
Rejestracja: 2012-05-21, 20:11
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Post autor: deny01 »

Mału update.

Wymiłem olej - ot taki drobiazg.

Ale najważniejsze zlikwidowałem luz na sworzniu i mam nowe łożyska z tyłu - warsztat Mobilkilmat spisał się na medal - bo już jeden mechanik trzymał mi auto tydzień i nic nie zrobił bo stwierdził że z łożyskami to dużo roboty " i półosie trza wyciągać" :570:

Autko śmiga - było na kilku zlotach i na trasie da się zejść poniżej 10 litrów - Szok normalnie hehe :razz:

Z drugiej strony na moście 3,15 i oponie 195/50 R15 zamyka szafę czyli osiąga licznikowe 230 kmh przy praiwe 6 tyś /obr. :lol:

Teraz w najbliższych dniach idzie kiera mtech 2 do obszycia bo mam szpetne przetarcie.

Chyba z upałów rozwalił mi się zamek schowak i popękały obydwie ramki klamemk wewnętrzych - taka pierdoła a irytuje.

PS mocy już brakuju - chodzi mi po głowie coś mocniejszego ... m62b44 ... ale nie wiem czy się w przyszłym roku zdecyduję....
Awatar użytkownika
dipper
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-27, 19:20
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dipper »

Ładna furka :) Jeden z moich ulubionych modeli :bmw: i do tego w fajnym kolorze :bmw:
Awatar użytkownika
michal87sc
Zaawansowany forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 2013-07-25, 14:31
Lokalizacja: Będzin

Post autor: michal87sc »

Fajna, ale szkoda że czerwona :P (jak dla mnie) Mnie sie zawsze marzyła Biała e30 Na glebie taka GERMAN STYLE :P tyle że biała :P
"Przez całe ciało przechodzą ciarki. Dwie nerki rozpoznawczy znak wiadomej marki..." :)
deny01
Małopiszący
Posty: 29
Rejestracja: 2012-05-21, 20:11
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Post autor: deny01 »

Update:

Ostatnio sobie wracałem po ciemku do domu z córką i zauważyłem lekkie migotanie konrtolek m.in ładowania. Dojechałem do domu - a rano z miernikiem w ręku poszedłem zmierzyć aku i ładowanie. Wszytko wyglądało ok - także myślę sobie , że to pewnie jakieś elektryczne chochliki - w sumie może migotało już od dłuższego czasu ale jak było widno nic nie zauważyłem.

Tego samego dnia po południu auto odpaliło normalnieprzejchałem kawałek ale coś nierówno chodziło. Po zgaszeniu i ponownym przekręceniu kluczyka - tylko "cyk" i brak prądu - dobrze że było z górki i odpalił na pych i jakoś dokulał się do domu ale już resztką sił bo przerywał strasznie. Sprawdzam aku - prawie zero - diagnoza - padł alternator.

Jako że był czwartek a w sobotę było Summer Cars Party a bilet już miałem i był ambitny plan zajechać na hamownię , zabrałem się za demontaż altka. Masakra - dostęp cięzki , mało miejsca , a żeby wyciągnąć śruby musiałem zdemontować chłodnicę. Na szczęscie nie musiałem zdejmować wiatraka i wisko - choć było na minimetry.

Altek poszedł , a w zasadzie pojechał do elektryka ,który migiem powymieniał łożyska , wałek , szczotki , coś tam jeszcze - w sumie zregenerował całość i w piątek po pracy do wieczora go składałem. Ręce poobcierane , paluchy popuchnięte ale wszystko jest cacy.

Pojechałem na Summersa ale na hamownię się nie dostałem - wpisali mnie na listę rezerwowych - tylu było chętnych.

W sumie dobrze się stało po przy pracy pod autem coś mi czasami kapnęło na głowę - diagnoza - kapie z kurka spustowego chłodnicy. Poszperałem na necie i na czuja ( bo są dwa modele) kupiłem oryginalny ( szał za 35 zeta:P) korek spustowy. Gdy chciałem odkręcić stary , dosłownie rozpadł mi się w rękach. O tak wyglądał:

Obrazek

Uszczelnienie w zasadzie nie istniało - mogło dupnąć w każdym momencie.

Ten nowiutki był taki ładny , z oringiem i podkładką :sex:

Przy okazji wymieniłem płyn na świeży :razz:

Poza tym idę w oldschool i zakupiłem sobie kierownicę bardziej w klimacie - o taką:

Obrazek

Super leży w dłoniach i bardziej pasuje mi do wnętrza niż poprzednia. Dostanie nowy skórzany pokrowiec w kolorze nadwozia z niebieską nicią i będzie cieszyć oko :mrgreen:
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Cześć, autko super, niepozorne, tylko fetele mi sie nie podobają, oryginalne sporty super pasują i są bardziej wygodne.
deny01
Małopiszący
Posty: 29
Rejestracja: 2012-05-21, 20:11
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Post autor: deny01 »

Wrzucam zdjęcia środka z nowo obszytą kierownicą M TECH 2

ZDJĘCIA WNĘTRZA


Poza tym jest opcja żeby stać się właścicielem mojego bmw - info w dziale - Sprzedam
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Najlepsza kiera do e30. Obszywali na stara skore? Bo jakas sie grubsza wydaje...Fajnie to wyszlo.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
deny01
Małopiszący
Posty: 29
Rejestracja: 2012-05-21, 20:11
Lokalizacja: Katowice-Piotrowice

Post autor: deny01 »

Gdzie tam na starą ...

nowa skóra - jestem z efektu zadowolony - zrobili mi to W Nexus Leather z Będzina.
Mogę ich polecić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Albo tak wyszlo na foto albo ta kiera jest grubsza niz seryjna.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
ODPOWIEDZ