Wydech z 325i/328i w 316i m40

Modernizacje mechaniczne jak i stylistyczne. (Nie AGRO!!!)
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Wydech z 325i/328i w 316i m40

Post autor: Daniel »

Siemka.
Ostatnimi czasy znajomy chciał kupić końcowy do swojego e36 325i więc mu w tym pomogłem i za sprawą forum ma ten tłumik. Jednak dobijmy do sedna :D Chciałbym takowy tłumik wsadzić do mojego m40 e36 i teraz tu nasuwa się pytanie: Czy nie będzie żadnych problemów od strony przepustowości ?? Wiadomo, że trzeba zrobić przejście z 1 rurki na 2 rurki ale tu nie ma żadnego problemu.
Czy to mi podejdzie pod ten zestaw oryginalny bo " buczenie " już mnie denerwuje :D
Z góry dzięki za informacje :D
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Skoro inżynierowie w BMW, nie montowali wydechu od 2.5 do 1.6 nawet w wersji M-pakiet lub tam innym pakiecie zapewniającym lepsze osiągi to i tobie nie pomoże. Układ wydechowy jest skonstruowany pod konkretny silnik. I nie warto poprawiać inżynierów którzy konstruują od lat i wiedzą jak to zrobić. Tak więc co najwyżej możesz zaszkodzić zmieniając tłumik.

Proponuję coś dedykowanego do 1.6 np: Ulter lub remus jeden i drugi to półka średnia i zdadzą egzamin wizualny i dzwiękowy. Jeżeli myślisz o jakimś drastycznym przyroście mocy trzeba zmienić silnik na większy.
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Hehehe troche mnie Soki rozbawiles bo nawet nie przyszlo by mi do glowy montowac go pod wzgledem wiekszej mocy hehe
Podkreslam ze ma to byc zabieg czysto wizualny .
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Zychu.
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-18, 19:16
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Zychu. »

zastanów się 2 razy zanim zmienisz wydech, żadnych ulterów, WM sportów, Mugenów ! ja przez to przechodziłem miało fajnie brzmieć - w efekcie słychać było mnie 2 ulice dalej :D Dzisiaj wleciał do mnie Ori wydech z 2.8 i powiem Ci że spadku mocy jakoś nie odczułem o ile można powiedzieć ze w ogole takowy jest. Wiadomo inżynierów nie poprawisz tutaj się zgodze, ale przy tych twoich 100 koniach szału i tak nie będzie :D
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Ulterow i innych badxiewi nigdy, o tym dobrze wiem. Chce standardowego wygluszenia i wygladu 2 rurki dlatego pytalem czy nie bedzie to kolidowalo jak zaloze ori z 325i ale widze ze raczej pozostanie zalozyc zwykly i przerobic koncowke na 2 rurke. Bo nieprzezyl bym z widokiem na cieka rurke z 1.6:-)
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Wrzuc koncowy Eisenmanna dedykowany do 318is. Ale to nie bedzie tania zabawka.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Chłopak pyta czy może dać ori z 328 a wy mu piszecie, że nie będzie miał przyrostu mocy i że nie ma wkładać WM sporta, a czy on o to pytał? Daniel śmiało możesz dać wydech z 328 wiadomo bez drobnych przeróbek się nie obejdzie ale coś za coś :wink:
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Wydech z 328 nawet po przerobkach bedzie za luzny do m40.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Zychu.
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-18, 19:16
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Zychu. »

Moloch pisze:Chłopak pyta czy może dać ori z 328 a wy mu piszecie, że nie będzie miał przyrostu mocy i że nie ma wkładać WM sporta, a czy on o to pytał? Daniel śmiało możesz dać wydech z 328 wiadomo bez drobnych przeróbek się nie obejdzie ale coś za coś :wink:
Jak już jesteś taki dokładny, to moze czytaj ze zrozumieniem :wink:
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Ni gdzie tam pisze o mocy?
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Dzieki za wszelkie wypowiedzi :) Moloch stwierdziłem, że pójdę Twoją podpowiedzią i zawita ten wydech u mnie w m40.
Mystic zobaczymy co będzie i jak wyjdzie :)
Chyba Idzi miał w swoim m43 o ile sie nie myle wydech z 325 ?
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
Turbo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 549
Rejestracja: 2010-11-07, 23:40
Lokalizacja: Denver/Colorado

Post autor: Turbo »

Daniel pisze:Chyba Idzi miał w swoim m43 o ile sie nie myle wydech z 325 ?

Tak miał ;)
Obrazek
Niebezpiecznie to jest wsadzać kutasa do turbiny na odpalonym silniku.
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Tak więc wydech zamontowany - można tak ująć :) Jeszcze muszę dokonać parę poprawek oraz wymienić lub wyciąć środkowy tłumik bo brzęczy.
Pierwsze wrażenia ... to cisza w środku ! Nareszcie cisza.
A jaki wpływ na jazdę ( czy negatywną czy nie ) będzie miał ten zabieg to poinformuje was w późniejszym czasie bo na razie zrobiłem jakieś 7km.
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Daniel pisze:Tak więc wydech zamontowany - można tak ująć :) Jeszcze muszę dokonać parę poprawek oraz wymienić lub wyciąć środkowy tłumik bo brzęczy.
Pierwsze wrażenia ... to cisza w środku ! Nareszcie cisza.
A jaki wpływ na jazdę ( czy negatywną czy nie ) będzie miał ten zabieg to poinformuje was w późniejszym czasie bo na razie zrobiłem jakieś 7km.
Na pewno różnicy nie odczujesz :wink: Może być tylko lepiej :bmw:
Obrazek
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Dzięki Ksawer :) Jest lepiej. Mam takie odczucie, że lepiej wstaje z niższych obrotów gdy miałem to badziewie wstawał dopiero po 2tyś teraz jest o wiele lepiej ponieważ bierze zaraz z dołu obrotów. Reszta bez zmian przyśpiesza jak zawsze dobrze i bez problemów.
Co do końca prawidłowego montażu to potrzebuję fotkę uchwytu tłumika końcowego lub wymiary jak to ma wyglądać bo szczerze powiem chyba za bardzo mi to wisi lub ewentualnie kupie oryginał mocowanie z tego tłumika :)
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
ODPOWIEDZ