Inny rozmiar opon a esp

Sprawy o różnej tematyce
mlody_90
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2012-12-03, 20:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Inny rozmiar opon a esp

Post autor: mlody_90 »

Znajomy zlapal gume i zalozyl na jakis czas inne opony na tyl 205/55 a na przodzie jest 195/55 lub 50 i wiadomo zeby jechac trzeba esp wylaczyc bo auto swiruje(nie przyspiesza) i abs tez dziwnie dziala (tzn nie dziala raczej) bo ponoc inne predkosci kol sa... Jezdzil tak jakis czas a teraz zalozyl opony zimowe identyczne na wszystkie kola 205/55 na tych samych alumach r16 a problem nie chce sam zniknac :/ Czy mogl sie jakis blad w kompie zapisac i trzeba go usunac? co moze byc przyczyna? Myslal ze jak zmieni opony na normalne to auto przestanie swirowac a tu nic... Jak ktos ma jakis pomysl to pisac :)
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

najlepiej podłącz go pod kompa to się dowiesz :wink: teoretycznie problem powinien zniknąć sam ale jeśli tak się nie stało trzeba sprawdzić co ją boli
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

problem nie dotyczy rozmiaru kół ani opon, a tkwi w czujnikach obrotowych kół kóre mieszcza sie w piascie, niech kolega podepnie sie pod kompa i bedzie wiedzial ktory czujnik warjuje :wink:
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

ja takie cos mialem jak posciagalem obciazenia do wywazenia kol :) auto w ogole nie chcialo jechac bo w czasie jazdy opony odrywaly sie od ziemi ;] wiecej jak 50 nie pojechalem bo sie nie dalo :)

kola na wywazarke to pierwsza rzecz jezeli dawno nie byly wywazane - moze zrobilo sie jajo gdzies..

inny problem moze byc taki ze jakis czujnik jest zwyczajnie zasyfiony ( namagnetyzowane opilki metalu na koronce piasty plus to co sie na czujniku zgromadzilo )

tak jak wyzej pisali - podpiac do kompa moze cos wyskoczy

sprawdzic predkosci kol z czujnikow na kompie w czasie jazdy
...tak znowu sie czepiam...
mlody_90
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2012-12-03, 20:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: mlody_90 »

Problem powstal zaraz po wyjezdzie z wylkanizacji po przelozeniu tych opon pierwszy start esp mryga auto mul po wylaczeniu esp szlo normalnie :) Czyli moze byc taki zbieg okolicznosci ze cos sie zasyfilo akurat czy cos z czujnikiem rozumiem :) Powiem mu zeby na kompa jechal zobaczyc co tam nie gra. Moloch do Ciebie niestety go nie podesle bo to nie stad autko i nie bmw :) Dam znac jak cos sie dowiem czy sobie z tym poradzil i co bylo nie tak. Dzieki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

skoro po wulkanizacji to ja obstawiam ujowe wywazenie kol
...tak znowu sie czepiam...
mlody_90
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2012-12-03, 20:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: mlody_90 »

chodzi mi o wizyte na ktorej przelozono opony na te innego rozmiaru :) teraz na kolach sa takie same opony i wywazone niby dobrze :)
marcov
Zaawansowany forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 2012-06-05, 19:41
Lokalizacja: Knurów

Post autor: marcov »

Inny rozmiar kol na osiach moze powodowac takie zachowanie ABS i pokrewnych ukladow. Teraz prawdopodobnie jest jakas usterka w ukladzie ABS i jest to zbieg okolicznosci z poprzednimi objawami. Podepnij komputer i sprawdz w czm tkwi problem.
AUTO DUŚ
44-193 Knurów ul. Rybnicka 57
kom: 790223971
NIP: 6312501318
www.autodus.pl, warsztat@autodus.pl
mlody_90
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2012-12-03, 20:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: mlody_90 »

auto bylo pod kompem i serio zbieg okolicznosci ze jakis czujnik sie wysypal :) nie wiem co dokladnie tam padlo narazie ale wazne ze dziala :)
ODPOWIEDZ