wolne obroty E46 1.9 M43

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
krzysiek27
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-29, 09:46
Lokalizacja: Rybnik

wolne obroty E46 1.9 M43

Post autor: krzysiek27 »

Szukam pomocy w sprawie za nisko spadających wolnych obrotów E46 1.9 M43 czasem jest dobrze a czasem za nisko spadają i trzesie budą dolot szczelny krokowy wymieniony 3 razy zawór disa wymieniony dolot szczelny brak błedów silnika silnik chodzi dobrze przepływka wymieniona nie wiem co jeszcze może byc powodem może ktoś ma jakieś pomysły . Ta sytuacja dzieje sie przy dojezdzanianiu np do swiateł sprzegło obroty spadają za nisko po chwili wracaja spowrotem czasem trwa to dłużej czasem krócej jakieś pomysły aha świece wymienione,kable . jak czasem skrece na wolnych obrotach mocno kierownicą to też spadają a przy włączonej AC stoją jak należy
Awatar użytkownika
Flar
Zaawansowany forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 2013-09-24, 22:41
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Flar »

Na pewno nie masz jakiegoś uszkodzenia w obudowie filtra powietrza lub rurze idącej od niego do silnika ? Bo mnie to właśnie na lewe powietrze wyglada
Pozdrawiam
Piotrek
Mój "Bumbuś" ;)
krzysiek27
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-29, 09:46
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: krzysiek27 »

no własnie że nie mam lewego powietrza ale myśle jeszcze że może to być sonda nie wiem już sam ogólnie to chodzi dobrze
krzysiek27
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-29, 09:46
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: krzysiek27 »

jakby to było lewe powietrze na dolocie to zawsze by wariował a jest co jakiś czas nie za każdym obroty spadają
joker
Małopiszący
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-01, 15:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: joker »

Witam mam dokładnie ten sam problem i nie poradziłem nic do tej pory. Uporałeś się z tym ? :roll:
Kapslito
Małopiszący
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-26, 15:21
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kapslito »

Kolektora ssacego pewnie nie zrzucales a tam moze ciagnac lewe.Musisz wykluczyc caly dolot.Bmka slyie z nierownej pracy tym bardziej 4cyl.Jak by to byla sonda to swiecil by check tym bardziej ze niema bledow.Wymyj przepustnice.
radość z jazdy
marras
Małopiszący
Posty: 26
Rejestracja: 2013-08-01, 06:02
Lokalizacja: SWD

Post autor: marras »

Mam tak samo, czasem chodzi jak należy, a czasem faluje i ni hu hu nie mogę dojsc do tego co mu dolega :mad:
bodzio88
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2013-04-08, 17:49
Lokalizacja: KCE

Post autor: bodzio88 »

krokowiec czysty ? najczęstsza przyczyna problemów na wolnych obrotach :-)
ODPOWIEDZ