Szarpanie na niskich obrotach

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Kuki
Maniak forumowy
Posty: 845
Rejestracja: 2007-02-23, 01:51
Lokalizacja: SJZ

Szarpanie na niskich obrotach

Post autor: Kuki »

Witam dzisiaj zauwazylem problem z szarpaniem i brakiem mocy na niskich obrotach gdy wkreci sie juz na 2.5 tys to idzie juz normalnie co moze byc przyczyna moze ktos sie juz spotkal z owym problemem z gory dziekuje za odpowiedz
Miec BMW teraz nie duzy wydatek Zabic muche boczna szyba........................BEZCENNE

"zycie zaczyna sie i konczy na BMW"
Obrazek
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

moze bys napisal jaki silnik auto itd ?
meeega zglebione ;)
Awatar użytkownika
sylvestr
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2013-02-20, 19:15
Lokalizacja: pru/rac

Post autor: sylvestr »

Witam, mam podobny problem, auto zapala prawidłowo czy na ciepłym czy na zimnym silniku, ale jakieś 2 do 5min. i becia zaczyna świrować obroty falują w zakresie 850-300 obrotów, aż w końcu najczęściej gaśnie. Zauważyłem również, że jadąc np 60 czy 80 i chcąc dalej się rozpędzać auto nie reagauje na gaz, znaczy reaguje ale z opóźnieniem.
Warto dodać, że zaczeło się po tym jak auto stało pod chmurką w czasie ostatnich ulew, to by sugerowało coś z układem zapłonowym ale przeglądając fora, pytając ludzi wnioskuję że to może być: krokowiec, sonda lambda lub czujnik temp. (niebieski) Takie rzeczy już się działy, ale nie pamiętam czy akurat w czasie złej pogody.
Dolot szczelny, kat czysty. Jeszcze czeka mnie komp.
1.6 m43 94'
Awatar użytkownika
Kuki
Maniak forumowy
Posty: 845
Rejestracja: 2007-02-23, 01:51
Lokalizacja: SJZ

Post autor: Kuki »

Witam objawy identyczne jak u sylvestra motor ten sam i rocznik tez sie zgadza u siebie wymienilem swiece teraz tyko kable sylvester jak mozesz zobacz czy na fajce od 1 swiecy nie masz jakiegos nalotu czy czegos podobnego u mnie znalazlem dziwny kawalek metalu jakby przylepiony wymienie kable i moze pomoze jezeli nie to bede szukal dalej
Miec BMW teraz nie duzy wydatek Zabic muche boczna szyba........................BEZCENNE

"zycie zaczyna sie i konczy na BMW"
Obrazek
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Jesli faluja obroty na jalowym biegu to jak najbardziej przydalo by sie w pierwszej kolejnosci wyczyscic krokowca, prosty i szybki zabieg a moze duzo zmienic :-) :mrgreen:
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Awatar użytkownika
sylvestr
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2013-02-20, 19:15
Lokalizacja: pru/rac

Post autor: sylvestr »

Kuki pisze:Witam objawy identyczne jak u sylvestra motor ten sam i rocznik tez sie zgadza u siebie wymienilem swiece teraz tyko kable sylvester jak mozesz zobacz czy na fajce od 1 swiecy nie masz jakiegos nalotu czy czegos podobnego u mnie znalazlem dziwny kawalek metalu jakby przylepiony wymienie kable i moze pomoze jezeli nie to bede szukal dalej
Sprawdziłem u mnie fajki czyste.
Narazie mam spinę czasową. Jak będe ogarniał bete to odezwe się w tym temacie. Pewnie po jakimś czasie ten problem znowu na jakis czas mi zniknie, dlatego najpierw pojade na kompa.
Kuki daj znać czy wymiana kabli poprawi prace silnika.
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szarpanie na niskich obrotach

Post autor: Malaj »

Kuki pisze:Witam dzisiaj zauwazylem problem z szarpaniem i brakiem mocy na niskich obrotach gdy wkreci sie juz na 2.5 tys to idzie juz normalnie co moze byc przyczyna moze ktos sie juz spotkal z owym problemem z gory dziekuje za odpowiedz
sprawdz sonde lambda
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Awatar użytkownika
Kuki
Maniak forumowy
Posty: 845
Rejestracja: 2007-02-23, 01:51
Lokalizacja: SJZ

Post autor: Kuki »

u mnie jak na razie samo przeszlo juz jest wszystko ok a kabli jeszcze nie zmienilem
Miec BMW teraz nie duzy wydatek Zabic muche boczna szyba........................BEZCENNE

"zycie zaczyna sie i konczy na BMW"
Obrazek
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

Kuki pisze:u mnie jak na razie samo przeszlo juz jest wszystko ok a kabli jeszcze nie zmienilem
Podejrzewam ze problem wróci, moim zdaniem sonda wariuje ;) ale oczywiscie moge sie mylić najlepiej podpiąć auto i sczytać błędy silnika
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Awatar użytkownika
Kuki
Maniak forumowy
Posty: 845
Rejestracja: 2007-02-23, 01:51
Lokalizacja: SJZ

Post autor: Kuki »

na pewno wroci :) mysle ze to spowodowane ostatnimi deszczami wilgoc gdzies wtargnela i troche namieszala ale usterke trzeba usunac mimo to
Miec BMW teraz nie duzy wydatek Zabic muche boczna szyba........................BEZCENNE

"zycie zaczyna sie i konczy na BMW"
Obrazek
Awatar użytkownika
sylvestr
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2013-02-20, 19:15
Lokalizacja: pru/rac

Post autor: sylvestr »

U mnie winien całemu zamieszaniu był popękany wąż odmy.
ODPOWIEDZ