E46 320d 2001 rok 136 km po nocy cieżko odpala

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Gremlin
Zaawansowany forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 2011-01-02, 00:20
Lokalizacja: Gliwice

E46 320d 2001 rok 136 km po nocy cieżko odpala

Post autor: Gremlin »

Witam mam problem z e46 od mojej dziewczyny. od jakiegoś czasu zaczął się problem z odpalaniem po nocy niezależnie czy jest ciepło czy zimno na dworze . Poczytałem już kilka tematów na necie ale za wiele nie ma . Dodam że świecę żarowe nowe Beru , sterownik świec sprawdzony napięcie na świecę idzie . także ktoś może miał podobny problem . chciałem jeszcze zapytać jakie są wartości czujnika położenia wału ,bo nie którzy sugerują że to jest przyczyna . A zapomniał bym dodam też że podłączałem pod dis/inpa Bosch-Esi żadnych błędów. Dziękuje pozdrawiam. :grin: :grin:
Teraz e36 Touring indyvidual :D
Frost
Zaawansowany forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 2012-12-11, 22:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Frost »

No to nie chcę prorokować ale prawdopodobnie rozszczelnia się pompa wtryskowa VP44 przez co paliwo "cofa się". Zobacz kubek z filtrem paliwa, z niego leci przewód przeźroczysty. Zapewne tam będą pojawiać się pęcherzyki powietrza. Też tak miałem, aż w końcu przestał zapalać i musiałem odpalić go z plaka. Regenerowałem pompę, od tego czasu cud, miód, ale nie tania zabawa.
Penek_18
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-18, 22:50
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Penek_18 »

Witam mam podobnie w tym smamym modelu, dzisiaj własnie samochód nieodpalił kręci i kopci 2 razy już mi sie tak stało ale po paru godzinach odpalił dzisiaj zero reakcji kreci i lipa, jak wtedy odpalił to zakopcił jak smok wawelski, obstawiam pompka albo wtryski jutro kumpel z kompem dopiero podjedzie ;/
Gremlin
Zaawansowany forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 2011-01-02, 00:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gremlin »

Frost, Sprawdziłem dzisiaj ten wężyk ale tam ropa idzie idealnie zero jakich kol wiek pęcherzyków powietrza Penek_18, u mnie ani pół grama dymka nie puszcza auto ma 170 tyś książkowe . a kąt wtrysków był sprawdzany jest idealny co za tym idzie wtrysk sterujący jest ok . jeszcze dodam że zawsze pali za 1 razem tylko że właśnie po nocy odpala po 5-7 sek :mad: :mad:
Teraz e36 Touring indyvidual :D
marcov
Zaawansowany forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 2012-06-05, 19:41
Lokalizacja: Knurów

Post autor: marcov »

Sprawdz, czy dziala pompa w baku. Trzeba sprawdzic uklad pod katem cofania sie paliwa.
AUTO DUŚ
44-193 Knurów ul. Rybnicka 57
kom: 790223971
NIP: 6312501318
www.autodus.pl, warsztat@autodus.pl
Frost
Zaawansowany forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 2012-12-11, 22:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Frost »

Ale jak w przewodach jest to raczej pompka w baku ok, ale nie zaszkodzi sprawdzić. Może smok jest zabrudzony cały. Jest pod prawym siedziskiem tylnej kanapy.

@up, co do tego dymka to norma, bo go zalało pewnie dużą ilością ropy i po odpaleniu musi przepalić ten nadmiar stąd tyle dymu.
Gremlin
Zaawansowany forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 2011-01-02, 00:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gremlin »

marcov, pompa paliwa chodzi słychać . także nie wiem dalej cały czas siedzę czytam oglądam brakuje już pomysłów
Teraz e36 Touring indyvidual :D
marcov
Zaawansowany forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 2012-06-05, 19:41
Lokalizacja: Knurów

Post autor: marcov »

To, ze ja slychac nie oznacza, ze tloczy paliwo pod wymaganym cisnieniem.
AUTO DUŚ
44-193 Knurów ul. Rybnicka 57
kom: 790223971
NIP: 6312501318
www.autodus.pl, warsztat@autodus.pl
Frost
Zaawansowany forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 2012-12-11, 22:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Frost »

Odkręć kubek z filtrem paliwa i zobacz jak leci paliwo do niego i czy w ogóle leci. Powinno się wlewać jak z kranu.
Penek_18
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-18, 22:50
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Penek_18 »

Samochód odpalał przez pare dni bez problemu i znowu nieodpalił, byłem wczoraj na kompie i wyświetliło 3 błedy. 8 -obwód modułu sterowania świecy żarowej, 6- EGR, 65- regulacja powietrza doładowania. Z czego kumpel mówił padł sterownik tych świec ( model przed liftem) jeśli padł dlaczego 30 razy odpala a raz nie???? lub zawór EGR sie nie zamyka i wted też niemożna odpalić, oraz doradzie co zrobic z tą regulacja powietrza doładowania.
Frost
Zaawansowany forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 2012-12-11, 22:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Frost »

Może EGR masz zaślepiony? Wtedy wywala błąd. Co do świec żarowych to przy takich temperaturach nie mają w ogóle wpływu. Ale co te błędy mają wspólnego z brakiem zaplonu to nie wiem. Ja bym obstawiał coś z układem paliwowym, czyli albo coś przytkane, albo gdzieś w układzie jest powietrze.
Penek_18
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-18, 22:50
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Penek_18 »

Wyczyściłem wczoraj wieczorem cały EGR bo był tam nagar z 4mm i kolektor też jest zawalony z czego widziałem ale już tego niezdązyłem zrobić i niemiałem nowych uszczelek.
Rano ten sam problem, praktycznie to jak auto dłużej postoji nieodpalił kreci ale nieodpala i kopci na biało. Gdyby pompka padła to by komp to pokazał albo gdyby coś z świecami było ale je wymieniałem 2 lata temu ;/
Frost
Zaawansowany forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 2012-12-11, 22:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Frost »

Jeżeli pompa wtryskowa kończy żywot to nic nie pokaże na komputerze, a o świecach pisałem Ci wyżej...
Awatar użytkownika
Merfi1986
Małopiszący
Posty: 66
Rejestracja: 2011-07-03, 14:47
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdrój

Post autor: Merfi1986 »

Witam. Podepne sie. Moje 530d e39 2001r rowniez ma problem z odpalaniem tyle ze nie ma na to reguły.... czasami odpala normalnie a czasem jakby juz chciala a tu psikus, nic. I potem moge krecic do wywalenia aku, a jak troche postoi na poczatku okolo15min teraz nawet okolo godziny albo i lepiej odpali odrazu. Nie kopci, pompa paliwowa wymieniona, filtr paliwa w zeszlym roku wymieniony, cisnienie ok.
Obrazek
Penek_18
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-18, 22:50
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Penek_18 »

Frost a jak sprawdzic pompe wtryskowa????
ODPOWIEDZ