320 d olej silnikowy

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Wedel
Małopiszący
Posty: 34
Rejestracja: 2013-10-27, 22:56
Lokalizacja: Zabrze

320 d olej silnikowy

Post autor: Wedel »

Siema , sprawdzajac po vinie do silnika wchodzi 5,5 l oleju wiec niby miałbym kupic 6l , lecz wiadomo ze zawsze wszystkiego sie nie spuci , no i rozmyslam czy zamowic 6 czy 5 . Moze ktos ma w tym jakies doswiadczenie i podpowie ile kupic ;) silnik nic nie bierze wiec szkoda mi wydawac wiecej kasy zeby ten litr lezał jezeli nie wejdzie . Piona!
Awatar użytkownika
Kazien
Zaawansowany forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2014-01-19, 23:37
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Kazien »

Ja bym kupił 6 L ..
;)
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

Nie możliwe że silniki nic nie bierze... Szczególnie m47 ani 100ml nie wezmie ? Szczególnie po dłuższej trasie ? Ja bym kupił 6L i to bezwzglednie dolewka sie może zawsze zdazyc , po za tym jak oszczedzasz na litrowej bańce oleju to po co Ci BMW ?
w innych markach nie trzeba nawet czasem wymieniać oleju i jeżdża super ! :shock:
:573:
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Frost
Zaawansowany forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 2012-12-11, 22:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Frost »

Jak M47 to 5l starczy bańka. Wymieniałem w zeszłym roku i starczyło. Nic nie dolewałem jeszcze oleju przez 10kkm.
Awatar użytkownika
Michalik
Przyjaciel klubu
Posty: 266
Rejestracja: 2012-10-21, 19:15
Lokalizacja: Świerklany

Post autor: Michalik »

Jedni dolewają a drudzy nie.
Kup sobie 6L najwyżej zostanie na następny raz :razz:
dzikuPL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 2013-06-17, 22:53
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Post autor: dzikuPL »

Dla pewności kup 6l ;) 1l to przecież nie są krocie :P A tak zostanie w razie czego tak jak mówią wyżej :D
E30 i nic więcej nie potrzeba

Mój touring : /viewtopic.php?t=20850
igora_s1
Małopiszący
Posty: 26
Rejestracja: 2014-05-08, 22:55
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: igora_s1 »

Dokładnie lepiej zakup sobie te 6 litrów, ile ma wejść tyle wejdzie, a co zostanie to albo bedziesz miał na dolewkę albo na następny raz ( tak w ramach ścisłości to nie ma starszych bawarek które nie biorą oliwy)
Jedno słowo" BMW"
ODPOWIEDZ