[E36] Konserwacja progów i spodu

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
bobek667

Post autor: bobek667 »

w takim razie muszę odłożyć nieco grosza i wziąść się za to jeszcze przed zimą tak myślę :D Dzięki chłopaki, jeszcze się odezwę jeśli ruszy się coś w tym kierunku :P :bmw:
Damian Jura
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-10, 01:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Damian Jura »

whucrew pisze:Progi gnija raczej od wewnatrz niz od zewnatrz poniewaz do nich splywa woda z odplywów. Wiec robienie reperacji od zewnatrz nic nie da bo wszystko dzieje sie w srodku. Najlepszym testem progow jest podnoszenie auta na fabrycznym lewaku po kolei z kazdej strony. Jesli podczas podnoszenia bedziesz slyszal trzaski pekajacej blachy lub co gorsza lewarek razem z mocowaniem bedzie wchodzic w prog to wszystko jasne.
Zgadzam się w 100% Gdy próg będzie już "otwarty" należy wyczyścić i zakonserwować wszystko co jest skorodowane
whucrew pisze:na koniec zakonserwowac preparatem do profili zamknietych np produkcji boll..
Dodam tylko że preparaty które są na bazie wosku najlepiej "nakładać" w upalne dni, gdy karoseria samochodu jest dobrze nagrzana, środek ten dużo lepiej rozprowadzi się po całej powierzchni wewnątrz progu i wszystkich zakamarkach..
A jak kto by chciał konserwację z wysokiej póły to polecam firmę Berner (ceny adekwatne do jakości)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Damian to daj jakas konkretna nazwe jak pamietasz? Poszukam na necie chetni po ile chodzi..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Damian Jura
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-10, 01:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Damian Jura »

Kurde, przetrzepałem połowę warsztatu i kompa ale nie mam ani opakowania ani fot :-/
a nie pamiętam jak się to dokładnie zwało
Jak byś nie znalazł nic na necie (chyba prowadzą tylko sprzedaż bezpośrednią, ale pewien nie jestem) to tutaj znajdziesz numer do biura w Krk, oni z kolei podadzą Ci namiary na przedstawiciela za naszego regionu -tylko zaznacz od razu że z grupy produktów samochodowych, bo zajmują się prawie wszystkim :wink:
Stuki2
Małopiszący
Posty: 54
Rejestracja: 2013-11-14, 15:00
Lokalizacja: Sumina

Post autor: Stuki2 »

Odkopuję.

1. Gdzie w E36 są otwory technologiczne w progach żeby wprowadzić konserwację? Jedyne miejsca jakie wpadły mi w oko to otwory na lewarek.

2. Używał ktoś środka do konserwacji Tectyl ML-550 ?

3. Da się to zrobić pistoletem do ropowania z dołożonym wężykiem czy bede musiał dokupić jeszcze pistolet UBS z wężykiem? Lepiej pytać niż się potem wqrzać :wink: .
Obrazek
saymon26
Zaawansowany forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2010-04-08, 06:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: saymon26 »

Jestem świeżo po wymianie progu w e36 ja wprowadzałem srodek do konserwacji progów BOLL z rurką przez otwory po listwach progowych jest ich tam sporo.
na drodze widzę Cię częściej niż myślisz

kiedyś e34 m50b20
teraz e36 m52b20
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Jestem świeżo po wymianie progu w e36 ja wprowadzałem srodek do konserwacji progów BOLL z rurką przez otwory po listwach progowych jest ich tam sporo.
2X! Ale warto wpuszczać przez wszystko , czyli przez otwór lewarka też..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Stuki2
Małopiszący
Posty: 54
Rejestracja: 2013-11-14, 15:00
Lokalizacja: Sumina

Post autor: Stuki2 »

Te otwory są od spodu w progu?
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Te otwory są od spodu w progu?
Otwierasz drzwi i na progu jest listwa ozdobna którą demontujesz..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ